ליצמן הגיע לסיור מקצועי במעבדה המרכזית לבדיקת נגיף הקורונה של משרד הבריאות בבית החולים שיבא והוסיף כי "המערכת תדע להכיל את האירוע". מנכ"ל משרד הבריאות: "מקווה שהנגיף לא יגיע אבל המערכת מתרגלת כל תרחיש אפשרי"

שר הבריאות יעקב ליצמן הגיע לסיור מקצועי היום (שלישי) במעבדה המרכזית של משרד הבריאות בבית החולים שיבא. בסיור לקחו חלק גם נציב שירות המדינה הפרופ׳ דניאל הרשקוביץ ומנכל המשרד משה בר סימן טוב , מלווים בצוות המקצועי, פרופ׳ סיגל סדצקי ראש שירותי בריאות הציבור ופרופ׳ אלה מנדלסון מנהלת המעבדה המרכזית של משרד הבריאות.

בפני השר סקרו את פעילות המעבדה ואת תהליך הבדיקה שמבצעים לאימות או לשלילה של נגיף הקורונה. השר בירך על העבודה המקצועית שעושים ואמר: ״אנחנו ערוכים לנושא התמודדות עם הנגיף. אני מזכיר לאזרחים את ההנחיות המקצועיות שהפיץ המשרד ומבקש מכולם להתעדכן בהם". ליצמן הוסיף: "סביר להניח שיהיו מקרים מאומתים של הנגיף ושיקרו המערכת תדע להכיל את האירוע".

פרופ׳ דניאל הרשקוביץ נציב שירות המדינה הוסיף: ״ההערכות של מערכת הבריאות יחד עם שאר משרדי הממשלה הרלוונטים לנושא נגיף הקורונה היא משמעותית ואני מברך את כל העוסקים במלאכה. המדינה תדע להתמודד עם כל ההשלכות של הסוגיה. הנציבות תשתף פעולה עם משרד הבריאות ככל שיידרש.״

מנכל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הוסיף בתום הסיור: ״אני רוצה להודות לכל אנשי השטח של מערכת הבריאות, רופאים, אחיות, אנשי המעבדה המרכזית, אנשי מדא. כל המערכת מקווה שהנגיף לא יגיע אבל מתרגלת כל תרחיש אפשרי.״