במפגש עם שגרירי האיחוד האירופי בישראל אמר יו"ר העבודה גשר מרצ כי "הסכם שלום יושג רק במשא ומתן ישיר בין ירושלים ורמאללה". פרץ הוסיף: "נדרוש כי הממשלה תניף את דגל הצדק החברתי לצד דגל השלום, שני הדגלים זה לצד זה"

יו״ר העבודה גשר מרצ ושר הביטחון לשעבר, ח״כ עמיר פרץ, נפגש היום (שלישי) עם שגרירי האיחוד האירופי בישראל ואמר להם כי ״הסכם שלום יושג רק במשא ומתן ישיר בין ירושלים ורמאללה". פרץ הוסיף: "אנו מתנגדים לצעדים חד צדדים, ובעיקר לסיפוח חד צדדי. אלה צעדים שפוגעים בסיכוי לפתרון מדיני".

יו״ר העבודה גשר מרצ התייחס למערכת הבחירות בישראל ואמר לשגרירים: "נתניהו סיים את תפקידו, ואנחנו, העבודה גשר מרצ, נהיה המצפון החברתי והמצפן המדיני בממשלה הבאה בראשות בני גנץ. נדרוש כי הממשלה תניף את דגל הצדק החברתי לצד דגל השלום, שני הדגלים זה לצד זה״.

האיחוד האירופי: "מודאגים מהצהרות ישראל – סיפוח לא יעבור ללא תגובה"

מוקדם יותר היום התייחס שר החוץ של האיחוד האירופי לתוכנית השלום של הנשיא טראמפ ואמר כי בארגון "מודאגים במיוחד מהצהרות ישראל על סיפוח חלקים בגדה המערבית". לדבריו: "יישום הצעדים לא יעבור ללא תגובה".

בורל תקף את תוכנית השלום של טראמפ ואמר כי יש בה "בעיות לא פתורות". הוא טען כי בעיות אלו חייבות להיפתר דרך משא ומתן בין שני הצדדים, עוד אמר על התוכנית ש"היא חורגת מההסכמים הבין-לאומיים הקבועים".