צילום: נתי שוחט / פלאש 90

טווח הירי מתרחב: אזעקות בנתיבות ועוטף עזה – זוהו שלושה שיגורים

אזעקת צבע אדום נשמעה הערב מעט לאחר חצות בעיר נתיבות ובישוב שרשרת שבמערב הנגב. בנוסף, אזעקה נשמעה גם בישוב עלומים שבעוטף עזה. מדובר צה"ל: "זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל". סך הכל: 13 רקטות בשבוע

טווח הירי מתרחב: אזעקת צבע אדום נשמעה הערב מעט לאחר חצות (00:12) בעיר נתיבות ובישוב שרשרת שבמערב הנגב. בנוסף, אזעקה נשמעה גם בישוב עלומים שבעוטף עזה. מדובר צה"ל נמסר כי "בהמשך לדיווח על התרעה, זוהו שלושה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל". הרקטות נחתו ככל הנראה בשטחים פתוחים בסמוך לישובים בהם נשמעו האזעקות.

מעיריית נתיבות נמסר הלילה בהודעה לתושבים: "תושבים יקרים, לילה טוב. לפני מספר דקות הופעלה התראת צבע אדום כתוצאה משיגור רקטי לעבר נתיבות. סה"כ שלושה שיגורים עם נפילות בשטחים פתוחים. אין נפגעים ולא נגרם נזק. נכון לעכשיו אין ההנחיות חדשות מפיקוד העורף. ממשיכים בשגרה".

רק אתמול (שני) דווח ב'וואלה' כי במערכת הביטחון עולה חשש לפיו הג'יהאד האסלאמי ינצל את המצב ברצועת עזה וישגר רקטות לעומק שטח מדינת ישראל. עקב זאת, תגבר צה"ל את אזור הדרום בסוללות כיפות ברזל. על פי הדיווח של אמיר בוחבוט, האיראנים מפעילים לחץ על חמאס ועל הג'יהאד האסלאמי לבצע פיגועים נגד ישראל כדי להשפיע על מערכת הבחירות בישראל.

מוקדם יותר, ובמהלך רוב שעות היום שוגרו צרורות של בלוני תבערה ובלוני נפץ מרצועת עזה לעבר ישראל. בשעות הצהריים תושבי העיר שדרות דיווחו על שלושה פיצוצים חזקים, שנבעו ככל הנראה מבלוני נפץ שהתפוצצו. בנוסף דווח על חשד לנחיתה של בלון נפץ באזור השדות החקלאיים של קיבוץ כפר עזה, בלון שאליו חובר מטען חשוד אותר במטע אבוקדו סמוך לקיבוץ כפר עזה.

ביום שני אותרו באזור לפחות תשעה בלונים – אחד מהם התפוצץ בחצר בית מגורים. הבלונים לא גרמו לנפגעים. עם זאת, הבלונים שיבשו את שגרת החיים, ובשעות הערב הופסקה לזמן קצר תנועת הרכבות באזור נתיבות, בשל טיפול של חבלן בבלונים. לפני כן נחסם לתנועה לזמן קצר כביש 6 בין מחלף שורק למחלף קריית גת בשני הכיוונים, בשל טיפול בבלוני תבערה.

בשבוע שעבר בוצע ירי מעזה לעבר שטח ישראל במשך ארבעה ימים ברציפות (רביעי-שבת), בסך הכל, מאז יום רביעי בשבוע שעבר נורו 13 רקטות לשטח ישראל. לפני שלושה ימים תקף חיל האוויר כמה מטרות חמאס בבית לאהיה שבצפון רצועת עזה, על רקע הפרחת בלונים ושיגור רקטה מרצועת עזה לשטח ישראל, שנפלה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן