בוטיג'ג' וסנדרס. צילומים: ויקיפדיה

תוצאות כמעט סופיות באייווה: מאבק צמוד בין בוטיג'ג' לסנדרס

אחרי ספירת 97% מהקולות: המתמודד האלמוני יחסית פיט בוטיג'ג' מוביל ב-0.15% על המתמודד מהסיבוב הקודם ברני סנדרס. הסנטורית אליזבת וורן עם 18% וסגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן מתרסק עם 15% בלבד. בלמברג יצטרף למירוץ ב"יום שלישי הגדול"
 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

אחרי יומיים של עיכובים בפרסום התוצאות באייווה, פרסמה המפלגה הדמוקרטית תוצאות כמעט סופיות של 97% מהקולות, שמהן עולה כי פיט בוטיג'ג', ראש העיר סאות' בנד מאינדיאנה, מוביל עם 26.22%. צמוד אליו הסנאטור ברני סנדרס שזכה ב-26.07%, במקום השלישי הסנאטורית אליזבת וורן עם 18.16% וסגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן סופג מפלה ומגיע למקום הרביעי בלבד עם 15.79%. הסנאטורית איימי קלובושר הגיעה למקום החמישי, עם 12.15%.

התוצאות היו אמורות להתפרסם כבר לפני יומיים, כאמור, אך המפלגה הדמוקרטית הודיעה שפרסומן מתעכבות בשל "בקרת איכות", ולאחר מכן מסרה שמדובר בתקלה בפלט הנתונים שיצא מתוך אפליקציית ההצבעה. מנהלת התקשורת של המפלגה באייווה מסרה כי "היושרה של התוצאות היא בעלת חשיבות עליונה. חווינו עיכוב בתוצאות עקב בדיקות איכות וכן בשל העובדה אנחנו מדווחים על שלוש מערכות נתונים בפעם הראשונה".

בּוּטֵיגֶ'ג' שזכה בכרבע מהקולות באייווה הוא פוליטיקאי אמריקאי שכיהן כראש עיריית סאות בנד, אינדיאנה. בשנת 2009 סיים הכשרתו כקצין מילואים בסוכנות המודיעין של צי ארצות הברית. הוא שרת כקצין מודיעין במילואים עד לשנת 2017 ובמסגרת שרותו נשלח בשנת 2014 לאפגניסטן לשמונה חודשים. סיים את השירות בדרגת לוטננט (סֶגֶן).

המועמד הכמעט אלוני לנשיאות שימש כראש עיריית סאות בנד מינואר 2012 עד ינואר 2020. כאשר נבחר הוא היה ראש העיר הצעיר ביותר בארה"ב שנבחר לנהל עיר בת יותר מ-100,000 תושבים. במהלך מסע הבחירות שלו לראשות העיר, בשנת 2015 נבחר שנית לתפקיד ראש העיר, כאשר זכה ביותר מ-80% מקולות המצביעים.

בלומברג ממתין ל"יום שלישי הגדול". צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מי שצמוד אליו במרוץ, הוא ברני סנדנרס, יהודי בעל דעות אנטישמיות כלפי מדינת ישראל, שבאפריל 2015 הכריז על התמודדותו בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית ב-2016. למרות ציפיות התחלתיות נמוכות, סנדרס זכה בתמיכה של 23 מדינות ובערך 43% מהקולות, לעומת ה-55% שזכתה בהם הילרי קלינטון. בפברואר 2019, סנדרס הודיע על כך שינסה שנית לזכות במועמדות הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית.

יצוין שאחד המועמדים הפופולריים בפריימריז, ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג, בחר לדלג על המירוץ באייווה ולהיכנס אליו רק "ביום שלישי הגדול" עוד שבועיים, אז יערכו הבחירות בכמה מדינות במקביל, זאת מאחר והחליט על הצטרפות למירוץ באיחור משמעותי. בלמוברג, יהודי שהונו מוערך בלמעלה מ-50 מיליארד דולר, מקווה לכסות על הפער בקמפיין חסר תקדים אליו הוא צפוי לשפוך מאות מיליונים, ואולי אף יותר מכך.

11 מועמדים דמוקרטים החלו במסע להחלפת הנשיא טראמפ, ג'ו ביידן (77), ברנדי סנדרס (78), הסנאטורית אליזבת וורן (70), ראש עיריית סאות-בנד (אינדיאנה) לשעבר פיט בוטג'ג' (38), ראש עיריית ניו-יורק לשעבר מייקל בלומברג (77), הסנאטורית איימי קלובאצ'ר (59), והיזם אנדרו ינג (45). בנוסף ישנם עוד ארבעה מתמודדים אנונימיים – טולסי גבארד (38), מייקל בנט (55), דבאל פטריק (63) וטום סטייר (62).

כתבות קשורות

השגריר האיראני בלונדון ננזף, איראן מאיימת להגיב אם ישראל תתקוף
דרעי תוקף את הממשלה: "מדושני עונג שמסתובבים עם כוס יין לבן"
הגאון רבי ראובן אלבז ר"י אור החיים בביקור במעונו של האדמו"ר מצאנז
שמחת החתונה לנין גאב"ד ירושלים • גלריה
מלכות בית רוז'ין: קהל ענק בשבת התאחדות בסאדיגורה
ר"י זוועהיל הגה"צ רבי שמואל דוד גולדמן בביקור אצל האדמו"ר מתולדות יהודה
סיום משניות ככלות השלושים לפטירתו הטראגית של האברך הרב יחזקאל דוב מאנדל ז"ל • גלריה
בתום דרמה בנתב"ג: מטוס עם תקר בגלגל ביצע נחיתת חירום, אין נפגעים
שמחת הבר מצוה לנכד האדמו"ר מקראלי זצ"ל
זעם בקרב החרדים לאחר אישור התקציב: "פגיעה מרושעת בשכבות החלשות"
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי ישעיה יוסף פונטירמולי זצ"ל מחכמי איזמיר
עשרות רבני קרית אתא התאחדו בקובץ תורני של ישיבת חב"ד

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן