תיעוד מהפיצוצים הלילה בשמי סוריה

דיווח בסוריה: עלה ל-23 ההרוגים "בתקיפה הישראלית" – 3 איראנים

הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח כי בתקיפות המיוחסות לישראל בדמשק ובדרום המדינה נהרס מרכז מחקר מדעי וכי בתקיפה נהרגו 23 בני אדם, מתוכם 15 חברי המיליציות הפרו-איראניות, לטענת צבא סוריה, רק שמונה חיילים נפצעו

מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם מוסר הערב (חמישי) כי לפחות 23 בני אדם בהם שלושה אזרחים איראנים נהרגו הלילה בתקיפה שיוחסה לישראל באזור דמשק ובאזורים נוספים בסוריה. דיווחיו של ארגון האופוזיציה שמקום מושבו בבריטניה נחשבים אמינים.

לפי הארגון, 15 מההרוגים משתייכים למיליציות הפרו-איראניות הפועלות במדינה. מתוכם כאמור, שלושה אזרחים איראנים, חמישה סורים והאחרים בעלי אזרחות זרה. לפי הדיווח, שמונת ההרוגים הנוספים במתקפה שייכים לצבא אסד, אחד מהם קצין. סוכנות הידיעות "סאנא" השייכת לממשל אסד דיווחה כי שמונה חיילים של אסד "נפצעו" בתקיפה, ונגרם נזק לרכוש.

עד כה דווח על 12 הרוגים במתקפה הישראלית, כך שהדיווח מעלה משמעותית את מספר ההרוגים בתקיפה. בארגון אמרו כי הותקף גם המרכז למחקרים מדעיים של סוריה, גוף שאחראי על פיתוח הנשק הבלתי-קונבנציונלי של סוריה, שבפרבר ג'מראיא, וכן שדה התעופה הצבאי אל-מזה. יעדים אלו הותקפו פעמים רבות בשנים האחרונות, בפעילות שיוחסה לישראל.

כלי התקשורת התומכים במשטר דיווחו כי מערכות ההגנה האוויריות יירטו את רוב הטילים "לפני שהגיעו ליעדיהם". צבא סוריה מסר כי הטילים שוגרו מאזור רמת הגולן ומלבנון. בישראל לא הגיבו לדיווחים. לפי גורם בצבא סוריה, התקיפות בוצעו בשני גלים, גל התקיפות הראשון החל בשעה 01:12, וכלל בסיסים צבאיים באזור דמשק. הגל השני החל בשעה 01:41, וכלל בסיסים צבאיים באזור דרעא, קוניטרה ופרברי דמשק.

כזכור, סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה, דיווחה הלילה כי מערכות ההגנה האוויריות במדינה פעלו נגד תקיפה ישראלית במערב דמשק, שבוצעה משמי רמת הגולן. עוד דווח כי מספר פיצוצים נשמעו באזור. הטלוויזיה הסורית דיווחה עוד כי חלק מהתקיפה בוצע משמי דרום לבנון. על פי דיווחים נוספים, התקיפה כוונה נגד יעדים של נשיא סוריה אסד ושל המיליציות האיראניות ורוב הטילים פגעו ביעדים.

ב'ווינט' דווח כי אתמול בשעה 19:00 זוהה מטוס מטען איראני מדגם בואינג 747 של Saha Airlines, הנמצאת בבעלות משמרות המהפכה האיסלאמית, מדרכו חזרה מדמשק לטהרן. המטוס זוהה בגובה שיוט על תוואי המסלול ששימש להעברת תחמושת מטהרן לסוריה. למרות שהמטוס לא שידר במהלך מסלולו כדי לא להיחשף הוא נקלט בטכנולוגיית MLAT.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו