רה"מ עדכן את ראשי הרשויות בהתפתחויות האחרונות הקשורות בעזה ואמר כי אנו נערכים לכל התרחישים, כולל מבצע רחב היקף. דיווח: נתניהו אמר כי ‫לפני הבחירות קשה ללכת אירוע צבאי משמעותי, "אבל אם לא תהיה ברירה - זאת גם אופציה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ראשון) עם ראשי רשויות מעוטף עזה ושדרות, בלשכת רה"מ בירושלים. בפגישה השתתפו ראש עיריית שדרות אלון דוידי, ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית חוף אשקלון איתמר רביבו, ראש המועצה האזורית שער הנגב אופיר ליבשטיין וראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן.

רה"מ נתניהו עידכן את ראשי הרשויות בהתפתחויות האחרונות הקשורות בעזה ואמר כי אנו נערכים לכל התרחישים, כולל מבצע רחב היקף. רה"מ ביקש לשבח את איתנות תושבי העוטף. ב'חדשות 13' דווח כי ראש הממשלה הצהיר בפני ראשי הרשויות כי ‫"לפני הבחירות קשה ללכת אירוע צבאי משמעותי, אבל אם לא תהיה ברירה – זאת גם אופציה". עוד ציין: "הסדרה עדיפה ממלחמה, ואנחנו חייבים למצות את התהליכים".

כמו כן הנחה נתניהו את מ"מ מנכ"ל משרדו רונן פרץ לקדם החלטת ממשלה לפיתוח כלכלי מואץ בחיזוק והקמת אזורי תעשייה ותעסוקה ליישובי עוטף עזה, וכן לבחון הקמת "מנהלת לפיתוח העוטף" במשרד רה"מ. כמו כן, בהודעה שפרסמה לשכתו של ראש הממשלה נכתב כי הוא הנחה לפעול להרחבת מקצועות הלימוד, כולל לימודי הנדסה, במכללה בשדרות. וכי ראשי הרשויות ביקשו לחזק את על פועלו.

בהודעה שפרסמו בפורום ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות, בסיום הפגישה עם ראש הממשלה כתבו ראשי הרשויות: "הסברנו לראש הממשלה את המצב בשטח. אנו מצפים לראות שינוי במדיניות מול ארגוני הטרור ברצועת עזה".

עוד נכתב בהודעה מטעמם: "בפגישה, הבהירו כי העובדה שישראל נמצאת בתקופת בחירות שאינה נגמרת, לא יכולה לגרוע, ולו במעט, מהשמירה על בטחון 60,000 אזרחי מדינת ישראל המתגוררים בעוטף עזה ושדרות".

ראשי הרשויות הציגו בפני ראש הממשלה את מסמך ההבנות לקידום יישובי עוטף עזה ויצירת יציבות ביטחונית ושקט ארוך טווח לאזור. ראש הממשלה חתם על המסמך ואף התייחב להכניס את סעיפיו לקווי היסוד של הממשלה. בכך הצטרפה תנועת הליכוד לשורה של מפלגות מכל הקשת הפוליטית שחתמו על המסמך בחודש האחרון.

ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות: "בשנתיים אחרונות אנחנו במלחמה שלא ניתן להתעלם ממנה יותר. רק בחודש האחרון ספגנו ירי של עשרות רקטות ובמקביל טרור הבלונים מהרצועה הופך חמור יותר ומסוכן יותר. כל דיבור על הסדרה הוא מנותק לחלוטין מהשטח. המציאות שבה חיים התושבים שלנו, היא לא מציאות מוסרית והיא איננה יכולה להמשיך ולהתקיים. יותר מכל דיווח או מסמך בירוקרטי, אנחנו, ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות, מביאים את הקולות האמיתיים של הציבור. אם מדיניות ההכלה לא תשתנה, יישובינו יתקשו להמשיך לצמוח ולגדול, והמגמה המבורכת של השנים האחרונות תיעצר. אנו מצפים לראות שינוי במדיניות מול ארגוני הטרור ברצועת עזה."