צילום: עבד ראחים קאטיב / פלאש 90.

לא רק סין: משרד הבריאות מרחיב את בידוד הבית לשבים ממקומות נוספים

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה במדינות נוספות מעבר לסין וכדי למנוע ככל שניתן התפשטותה בישראל, הוחלט במשרד הבריאות כי מעתה בידוד הבית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה יחול גם על השבים מהיעדים - תאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

לאחר הערכת מצב שהתקיימה הבוקר (ראשון) בראשות שר הבריאות יעקב ליצמן וצוות המומחים במשרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה הוחלט כי מעתה בידוד הבית יחול גם על השבים מהיעדים – תאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו.

בהודעת משרד הבריאות נאמר כי מי ששב ממדינות אלה החל מהיום, יהיה בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד החזרה – לא לצאת למרחב הציבורי ולא לשהות במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרונה באותם מקומות תקופת הדגירה של הנגיף.

במשרד הבריאות מדגישים כי במקרה של אחד או יותר מהתסמינים הבאים: הופעת חום, שיעול או קוצר נשימה, יש לפנות לרופא המטפל בקופת החולים או בחדר המיון, וליידע מראש טלפונית את המרפאה או חדר המיון על הגעת חולה. גם במצב רפואי אחר הדורש טיפול, יש ליידע מראש טלפונית את הגורם המטפל, על הגעת המטופל. בכל מקרה לכסות את הפה והאף במסיכה כירורגית או בבד זמין אחר, ולהימנע מנסיעה בתחבורה ציבורית.

בהודעת המשרד מציינים שהנחייה זאת ניתנת "בשל התפשטות המחלה הנגרמת על ידי נגיף הקורונה במדינות נוספות מעבר לסין וכדי למנוע ככל שניתן התפשטותה בישראל".

הבוקר נמסר ממשרד הבריאות כי 2 בני זוג ישראלים בספינה "דיימונד פרינס" שעוגנת ביפן נמצאו חיוביים בבדיקה לנגיף הקורונה ומצבם קל. מספר נוסעים עדיין בתהליך בדיקה. "משרד הבריאות נמצא בקשר ישיר עם הרשויות ביפן, ארגון הבריאות העולמי ושאר הגורמים הרלוונטיים", נכתב בהודעה שפרסם משרד הבריאות.

"לגבי הישראלים שנמצאו חיוביים – הם הועברו לבית חולים ביפן, וישראל תשלח רופא מומחה שיעמוד בקשר ישיר עם הגורמים הרלוונטיים ביפן וילווה אותם בהליך הרפואי. לגבי יתר הישראלים על הספינה, ככל שלא יימצאו חיוביים לנגיף, המשרד בקשר עם חברות הביטוח על מנת לבדוק את האפשרות להחזרתם ארצה בטיסה ייעודית ישירה באמצעות חברות הביטוח בהן הם מבוטחים. עם שובם הם ייכנסו לבידוד ומעקב רפואי".

שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס בכניסתו לישיבת הממשלה הבוקר לדיווחים מיפן על הידבקות הישראלים ועדכן כי, "אנחנו יודעים על שלושה מקרים של קורונה בתוך הספינה. אנחנו שולחים רופא גם מכאן לטפל בהם ומנהלים משא ומתן עם היפנים שאת כל שאר הנוסעים נחזיר הביתה. הנחת העבודה אומרת שתהיה כאן קורונה, אנחנו עשינו את כל ההכנות".

2 תגובות

בד על הפה לא מספיק.
צריך ללבוש חליפת אסטרונאוט עם וואקום.
החיידק הזה עובר באויר מגוף לגוף בלי בעיה.
מספיק להיות מרחק 2 מטר מחולה אתה נדבק.
שמעתם? חליפת אסטרונאוט. ואם היהודים לא יעשו תשובה ובמהירה אבדנו מן העולם. תשובה ועכשיו. רבותיי אתם לא יודעים איזה שריפה הולכת כאן.
מספד ותענית ולצאת לרחובה של עיר. ולצעוק לשם. לזעוק על הנגיף הנורא. כי הנה הוא בא.
השם יגן עלינו מכל נגע ומחלה.

הרבנים אמרו שמי שלימד תורה ויעסוק בתורה לא יינזק כלל מהנגיף

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן