בתום מאמץ מבצעי ומודיעיני של כלל כוחות הביטחון ולאחר סריקות נרחבות, איתרו לוחמי צה"ל לפני זמן קצר גופה, החשודה כגופת המחבל, שביצע את פיגוע הירי במרחב צומת הפרסה שבחטיבה המרחבית "אפרים". באירוע נפצע לוחם צה"ל באורח קל


צילום: דובר צה"ל.

דובר צה"ל הודיע לפני זמן קצר כי בתום מאמץ מבצעי ומודיעיני של כלל כוחות הביטחון ולאחר סריקות נרחבות, איתרו לוחמי צה"ל לפני זמן קצר גופה, החשודה כגופת המחבל, שביצע את פיגוע הירי במרחב צומת הפרסה שבחטיבה המרחבית "אפרים".

הפיגוע התרחש ביום חמישי, 6 בפברואר, נפצע לוחם צה"ל באורח קל. לוחמי צה"ל איתרו את הגופה בתום מאמץ מבצעי ומודיעיני של כלל כוחות הביטחון ולאחר סריקות נרחבות. צה"ל ריכז מאמצים מודיעיניים וסריקות באזור הכפר נעמה. גששים של החטיבה המרחבית אפרים הם שאיתרו את גופת המחבל בסופו של המצוד. גופת המחבל אותרה תחת צמחייה סבוכה בוואדי, וסמוך לה אותרו כלי נשק מסוג M16 ואקדח.

כזכור, מחבל ירה בצהרי יום חמישי לעבר כוח צה"ל שהוצב ב"צומת הדואר – הפרסה", סמוך לישוב דולב שבמערב בנימין. צוות מד"א שהוזעק למקום העניק טיפול רפואי לחייל שבאורח נס נפצע רק קל כתוצאה מהירי, שהכדור פספס את ראשו. מחקירת הפיגוע עולה שהחיילים עמדו בתצפית והמחבל הגיע עד למרחק קצר של כ-20 מטרים בלבד מהם ואז פתח בירי. הם בתורם השיבו אש,אך הוא הצליח להימלט מהמקום.

יום של טרור בתמונות: מעצר המחבל, הרכב מהפיגוע והמרדף • תיעוד

בצה"ל העריכו כי המחבל שביצע את פיגוע הירי בבנימין, סמוך לצומת הפרסה, תכנן לפגוע באזרחים ולא בלוחמים. לפי תחקיר ראשוני של הפיגוע, המחבל ארב במשך זמן רב בוואדי סמוך לכביש כדי שהשטח יהיה נקי ולירות לעבר כלי רכב ישראליים, אבל כוח הסיור שבדיוק התחלף החליט להשאיר בנקודה הזו שני לוחמים. המחבל הופתע, וירה לעברם. אחד מהם נפצע קל.

ב'חדשות 12' ראיינו את החייל שנפצע ביום שבו חגג את יום הולדתו ה-21: "אין ספק שמדובר בנס, למשפחה ולחברים הקרובים אמרתי שזה מקרה מכונן ושזה סימן לחיים נוספים. אבא שלי אמר לי – דווקא ביום שנולדת אתה נולדת בחזרה. אני לוקח את זה בטוב", סיפר. עוד הוסיף כי, "דווקא מהמקום הזה אפשר לעשות דברים טובים. אני מקווה שאסיים את הסיפור הזה במהרה ושזה יסתיים בטוב", אמר החייל.


תמונות מסריקות הלוחמים בשטח, צילום: דובר צה"ל.