צילום: צילום: משה שי / פלאש 90.

אפקט הקורונה – אל על: "ימים קשים לפנינו, ייתכן שנדרש לצעדים דרמטיים"

בעקבות הנחיית משרד הבריאות המרחיבות את הבידוד גם לחוזרים מתאילנד, הונג קונג, מקאו וסינגפור, צמצמה אל על את טיסותיה לתאילנד. זאת בהמשך להשהיה זמנית של טיסותיה לבייג'ינג והונג קונג. החברה לבורסה: "בוחנים את ההשלכות הנובעות מכך"
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

בעקבות הנחיית משרד הבריאות המחייבת את החוזרים מתאילנד, הונג קונג, מקאו וסינגפור לשהות 14 יום בבידוד בבית כפי שהורה המשרד עד עתה לחוזרים מסין. בחברת אל על בוחנים בין היתר לבטל זמנית את הקו לתאילנד עד שהמצב יתייצב.

בדיווח שהעבירה הבוקר חברת התעופה לבורסה נכתב כי "לאור הנחיות משרד הבריאות, מתאימה החברה את פעילותה בנתיב לבנגקוק, זאת בהמשך להשהיה זמנית של טיסותיה לבייג'ינג והונג קונג ובוחנת את ההשלכות הנובעות מכך".

עוד מסרה אל על לבורסה כי "החברה עומדת בקשר עם הרשויות והגורמים הרלוונטיים בארץ ובעולם וממשיכה לעקוב באופן שוטף אחר הנושא". בחברה ציינו כי "מטבע הדברים, מדובר באירוע משתנה אשר אינו בשליטת החברה וגורמים כגון המשך התפשטות הנגיף או עצירתו, החלטות של מדינות ורשויות רלוונטיות בארץ ובעולם להפסיק או לחדש טיסות ליעדים שונים או שינויים בביקוש, עשויים להשפיע על החברה בהתאם".

בינתיים צמצמה אל על את טיסותיה לתאילנד משתי טיסות ערב לטיסה אחת מאוחדת. בחברה עדכנו כי ניתן לבטל או לשנות את הכרטיס לבנגקוק ללא דמי ביטול או שינוי בטווח התאריכים של 16 בפברואר עד 2 במרץ. בשבוע שעבר הודיעה אל על השעיית טיסותיה לבייג'ין בסין עד 24 באפריל ואת הקו להונג קונג הקפיאה עד 20 במרץ.

מנכ"ל אל על, גונן אוסישקין, כתב היום באגרת לעובדים: "אנו בעיצומו של אירוע גלובלי ומוקדם עדיין לחזות את כל השפעותיו. ניתן לומר בביטחון רב כבר עתה כי מדובר בשעת מבחן למדינות בעולם ובתוכן מדינת ישראל, ענף התעופה ולאל על. ידענו בעבר שעות קשות ותמיד מצאנו בתוכנו את היכולת להתאחד, לקבל החלטות לא פשוטות, להתגבר ובסופו של יום לנצח ולצאת מחוזקים. דבר אחד ברור – אנחנו לא נתפשר על הערכים שלנו. הבטיחות והביטחון תמיד יעמדו ברש סדר העדיפות ומתוך כך גם האחריות ללקוחותינו ואנשינו".

אוסישקין התייחס להודעת משרד הבריאות מאמש ציין כי "לפי הערכתנו יש היום בתאילנד יותר מ-5,000 ישראלים שאמורים לשוב ארצה עם אל על. מאחר שהביקוש לטיסות הללו עשוי להיות חד-כיווני בעיקרו, אנו נבצע התאמות מסחריות נוספות. כפי שפעלנו בעבר אנו נעשה כל שביכולתנו להטיס את הישראלים השוהים בתאילנד ליעדי המזרח האחרים ולהביא אותם בבטחה לביתם מבלי לסכן את צוותי האוויר ובהתאם להנחיות משרד הבריאות".

את מכתבו סיים אוסישקין במילים: "ימים קשים לפנינו וייתכן כי אף יידרשו צעדים דרמטיים והחלטות כואבות. אני מבטיח לכם כי נעשה כל שביכולתנו לצלוח את הימים הללו ונעשה זאת באחריות בשקיפות ללא פזיזות ובעיקר מתוך דאגה לשלום לקוחותינו".

מניין המתים בסין עלה היום ב-105 והגיע ל-1,770. מספר החולים עלה ב-2,048 והגיע ל-70,548. במחוז חוביי, מוקד ההתפרצות, דווח על 100 מקרי מוות חדשים. מחוץ לסין נמנו 500 חולים, רובם הגיעו מסין. חמישה חולים מתו ביפן, הונג קונג, הפיליפינים, טאיוואן וצרפת. ביפן אובחנו יותר מ-400 חולים, רובם באונייה "דיימונד פרינסס" שעליה גם 15 ישראלים, שלושה מהם חולים. עוד 99 נוסעים נדבקו בנגיף ובכך עלה מספר החולים ליותר מ-450. הלילה פונו ממנה הנוסעים האמריקנים. 14 מהם אובחנו כחולים. בתאילנד אובחן חולה נוסף בקורונה, ובכך הגיע מספר החולים שם ל-35.

כתבות קשורות

ירידה בטמפרטורות – בהרים ייעשה מעט קריר • האזינו לתחזית

מחר: יוסיף להיות חם מהרגיל. ביום שני ירידה בטמפרטורות. ביום שלישי מעט קריר באזור ההרים. ביום רביעי טמפרטורות ‏רגילות לעונה. ביום חמישי טמפרטורות נמוכות מהרגיל ומעט קריר בהרים. ביום שישי ושבת עלייה בטמפרטורות. ביום ראשון עלייה נוספת בטמפרטורות וייעשה חם מהרגיל

מפחיד: מיד לאחר השבעת ממשלתו של בנט – תקודם חקיקה בשורת נושאי דת ומדינה

הממשלה שעתידה לקום מחר בשעות אחר הצהריים צפויה להמיט אסון רוחני על המדינה. על פי ההסכם שנחתם בין ראשי הקואליציה העתידית הם יקדמו בתוך שישים יום מרגע ההשבעה שורת חוקים בנושאי דת ומדינה. בין היתר בנושא הרבנות, הגיור וחוק הגיוס

4 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן