שלושה ימים אחרי ההוראה לבטל את ההקלות: המתפ"ש הודיע כי בעקבות הפסקת שיגור בלוני הנפץ והשקט היחסי, ישראל תעניק 2,000 היתרי כניסה נוספים לסוחרים, בסך הכל 7,000 היתרים. מרחב הדיג ברצועה יורחב מחר בחזרה ל-15 מיילים

מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע היום (שלישי) כי לאור השקט היחסי בימים האחרונים והפסקת בלוני הנפץ, הוחלט בתום התייעצות ביטחונית על החזרת הצעדים האזרחיים שהופסקו בסוף השבוע האחרון". זאת שלושה ימים אחרי ההוראה לבטל את ההקלות על עזה.

בהודעה נכתב כי אם השקט יישמר, מרחב הדיג ברצועה יורחב מחר בחזרה ל-15 מיילים ימיים, וישראל תעניק 2,000 היתרי כניסה נוספים לסוחרים מעזה לישראל. "המשך המדיניות ייקבע רק על פי המעשים בשטח. חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה. ככל שלא יישמר השקט, מדינת ישראל תנהג בהתאם", נכתב. בסך הכל מדובר ב-7,000 היתרים.

כזכור, במוצאי שבת הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים כי בעקבות ירי הרקטות הערב מרצועת עזה לעבר ישראל, הצעדים האזרחיים שתוכננו כלפי רצועת עזה – הרחבת מרחב הדיג, החזרת 500 היתרי מסחר והחזרת כניסת המלט – מבוטלים.

בהודעתו הדגיש המתפ"ש כי, "המשך המדיניות ייקבע רק על פי המעשים בשטח. חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה. ככל שלא יישמר השקט, מדינת ישראל תנהג בהתאם".

הסנקציות על עזה הוטלו בעקבות שתי רקטות ששוגרו במוצאי שבת מרצועת עזה לשטח ישראל. התרעת צבע אדום הופעלה בקיבוץ כיסופים שבמועצה האזורית אשכול. מדוברות המועצה נמסר כי "נשמע פיצוץ אחד רחוק, מחוץ ליישוב. מתבצעות סריקות במרחב. לא ידוע על נזק או נפגעים בגוף. אין שינוי בהנחיות". 25 רקטות נורו לשטח ישראל בחודש האחרון.