ראש הממשלה ממשיך בסבב הראיונות ומזמין את יו"ר כחול לבן לעימות: "נבחר מישהו, או שאתה תביא מישהו ואני מישהו, נעשה עימות ונדבר מול הציבור". גנץ הגיב לנתניהו: "נבהלת שיש תאריך לעימות שלך מול עדי התביעה אז אתה מייצר ספין?"


צפו: נתניהו מזמין את גנץ לעימות. צילום: ערוץ 20

ראש הממשלה בנימין נתניהו הזמין הערב את יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ לעימות: "אני מוכן לבוא הנה או במקום אחר, בני גנץ תקשיב, אני מזמין אותך לעימות טלוויזיוני. בוא. נבחר מישהו, או שאתה תביא מישהו ואני מישהו, נעשה עימות טלוויזיוני, נדבר מול הציבור. אין לי טלפרומפטרים, נגיד את הדברים האמיתיים. מה עשינו ומה נעשה למען מדינת ישראל. אני מזמין אותך לעימות טלוויזיוני, אהלן, וסהלן".

בראיון הציע נתניהו לקיים מספר עימותים "כמו באמריקה" על נושאים שונים ומשמעותיים: "נעשה כמה עימותים, כמו בארה"ב – עימות אחד על הצד המדיני, עימות על הצד הבטחוני, עימות על הצד הכלכלי, שלושה עימותים טלוויזיוניים", אמר ראש הממשלה והוסיף בהומור: "רק בלי אוזניות. בסדר? בלי אוזניות".

גורם בכיר בכחול לבן אמר בתגובה להצעת נתניהו כי מדובר ב"ניסיון עלוב להסיח את הדעת מפתיחת המשפט. עשר שנים שנתניהו סירב לכל עימות, פתאום ביום שבו נקבע לו תאריך למשפט, הוא רוצה עימות. יהיה לו עימות עם התובע במשפט". בהמשך צייץ יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ בטוויטר: "מה קרה נתניהו? נבהלת שיש תאריך לעימות שלך מול עדי התביעה אז אתה מייצר ספין? ב-17.3 אתה הולך לבית משפט ומדינת ישראל חייבת להתקדם".

נתניהו שעדיין היה בראיון הנרחב באולפן ערוץ 20 התייחס לתגובת כחול לבן ואמר, "בני, בוא לעימות, תפסיק לפחד, תבוא לשלושה עימותים, תבוא לראשון גם טוב, תגיד מה שיש לך להגיד ואני אגיד מה שיש לי להגיד. כנראה שלגנץ יש בעיה, הוא לא עומד בלחץ. הוא לא עומד בלחץ של טלפרומפטר. אומרים לו תגיד ככה הוא אומר ככה. עזוב, בוא, תעמוד, אם אתה לא יכול לעמוד בלחץ של עימות טלוויזיוני איך תוביל את מדינת ישראל?"

"אתה יודע איזה לחצים אני צריך להדוף? עמדתי מול כל העולם ונשיא ארה"ב שרצה הסכם גרעין מסוכן ואמרתי לא והלכתי מולו. בני גנץ תפסיק לפחד, בוא לעימות, מגיע לאזרחי ישראל לשמוע דברים כהוויתם בכלכלה, בביטחון, במדינאות. רונן צור עובד עכשיו שעות נוספות. האיש שהשווה את טראמפ להיטלר חושב מה נגיד, איך נצא מזה ולא נבוא? תבואו לעימות, תפסיקו לפחד. בני גנץ תבוא לעימות. ראש ממשלה שלא עומד בלחצים הכי בסיסיים לא יכול לעמוד בראש מדינה. שיתייעץ עם מקורבו אחמד טיבי".

בריאיון ל'חדשות 12' במוצאי שבת נשאל גנץ האם יהיה מוכן להתייצב לעימות מול נתניהו לפני הבחירות והשיב: "אני נכון לכל דבר, רק נראה לי שהעימות הרציני הבא שיש לנתניהו זה עם עדי התביעה במשפט שלו. אני נכון לכל עימות. אני יודע שהעימות הבא שלו יהיה עם העדים שלו בבית המשפט". בראיון ב'ווינט' ענה תשובה דומה: "אני מוכן לעימות, אבל העימות היחידי שיקרה זה שלו, עם עדי התביעה שלו בבית המשפט. מרגע שהוגש כתב אישום, זה העימות שצריך ללכת אליו".

כזכור, במהלך ישיבת סיעת הליכוד שהתקיימה בשבוע שעבר פנה יו"ר הסיעה ח"כ מיקי זוהר לראש הממשלה בנימין נתניהו וטען כי יש לשקול קיום עימות תקשורתי מצולם מול יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ. לטענת זוהר, באפשרותו של נתניהו להביך את גנץ בעימות ולהוביל בכך לשינוי במציאות הפוליטית, ולפתרון הפלונטר הפוליטי שלא מאפשר הקמת ממשלה.

"זה יחדד לכולם את היכולות שלך על פניו. אתה תנצח אותו בנוק אאוט", אמר זוהר לפי דיווח ב'ווינט'. נתניהו לא השיב לפנייתו של זוהר במהלך הישיבה, וההערכה היא שגם כעת הוא לא ישוש להסכים לעימות שכזה עם גנץ. ל'חדשות JDN' נודע כי זוהר לא לבד וח"כים נוספים במפלגת השלטון תומכים ברעיון שראש הממשלה יתעמת בפומבי עם גנץ וניסו לשכנע אותו לעשות זאת בימים האחרונים.

גורמים בליכוד טענו בשיחה ל'חדשות JDN' כי ביכולתו של עימות שכזה להביא לתנועת מנדטים חזרה לגוש הימין. לדברי מקורבים לראש הממשלה, הוא לא פסל את הרעיון על סף אך הוא "לא מתלהב ממנה", כלשונם. לדברי בכירים בליכוד, כרגע נתניהו השתלט על השיח עם הנושאים המדיניים, אך במידה והשיח הפוליטי ישתנה, ייתכן ויחליט בכל זאת לקיים את העימות בכדי להשפיע על סדר היום.

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר הגיב הערב וכתב: "‏שמח שראש הממשלה קיבל את עצתי והזמין את בני גנץ לעימות. בעידן שלנו מגיע לציבור לשמוע בלייב את האנשים שמבקשים את אמונו לתפקיד הרגיש ביותר שיש, הנהגת מדינת ישראל. אין לי ספק שאחרי שאזרחי ישראל יצפו באירוע החשוב הזה, בע״ה הם יווכחו בעליונותו המובהקת של נתניהו".