ראש הממשלה הודיע כי "הליכוד יגיש מחר עתירה רשמית להוציא ולפרסם את החומר". לדבריו, "אני חושב שחשוב לעשות את זה לפני הבחירות, כדי לראות מה יש שם ואם זה משפיע על מה שמתרחש היום". עוד הוסיף: "יש שם 16 שיחות לפחות שמגיע לציבור לראות"


צפו: נתניהו על שיחות אשכנזי-מנדלבליט. צילום: ערוץ 20

ראש הממשלה התייחס הערב (שני) להקלטות אשכנזי-מנדלבליט ואמר כי, "למה לא נותנים את התמלילים וחומרי החקירה על פרשת הרפז? אם אין מה להסתיר תוציאו את זה החוצה. אני חושב שחשוב לעשות את זה לפני הבחירות, ממש עכשיו כדי לראות מה יש שם כדי לראות אם זה משפיע על מה שמתרחש היום. אם יש שם סודות צבאיים – להוציא. אם יש שם נושאים של צנעת הפרט ודברים משפחתיים – להוציא".

נתניהו הוסיף בכוונת מפלגתו לעתור לפרסום ההקלטות: "יש שם 16 שיחות לפחות שהגיע הזמן ומגיע לציבור לראות את זה. היום אמר שר המשפטים אוחנה שהוא דורש ומבקש להוציא את זה, הליכוד יגיש מחר עתירה רשמית להוציא ולפרסם את החומר. אני לא מבין מה יש להסתיר כאן. כחול לבן לכאורה דוגלת בטוהר המידות ובשקיפות, תצטרפו אלינו בדרישה להסיר את צו איסור הפרסום, שגבי אשכנזי יגיד שהוא דורש וכן היועמ"ש. מה יש להם להסתיר?".

כזכור, שר המשפטים אמיר אוחנה קורא מוקדם יותר ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולבכיר כחול לבן ח"כ גבי אשכנזי לפזר את "עננת החשד" ולהתיר את פרסום ההקלטות המצויות תחת צו איסור פרסום מזמן חקירת פרשת הרפז אז כיהן אשכנזי כרמטכ"ל ומנדלבליט כפרקליט הצבאי הראשי. זאת על רקע חשיפת חלק קטן מהקלטות השיחות שנוהלו באותן ימים, שבריתן עדיין אסורות בפרסום.

"חשיפת הקלטות אינה מותירה ברירה אלא להסיר מיידית את צווי איסור הפרסום בחקירות אשכנזי-מנדלבליט במה שקרוי פרשת הרפז", אמר השר אוחנה. "הציבור חייב לדעת עוד לפני הבחירות – כדי לאפשר דיון ציבורי שקוף ופתוח – את כל העובדות על טיב הקשר בין אשכנזי למנדלבליט והאם ייתכן שהוא השפיע על החלטותיהם.

לדבריו, "אין המדובר על סודות צבאיים או דברים הנוגעים לביטחון המדינה אותם ניתן בקלות לצנזר, אין המדובר על נושאים אישיים משפחתיים – אין לציבור עניין באלה. אני קורא ליועץ המשפטי לממשלה ולחבר הכנסת גבי אשכנזי לפזר את עננת החשד מעל הפרשה ולהתיר את פרסום ההקלטות. מדובר בהקלטות שבוצעו בלשכה ציבורית – לא בביתו הפרטי של אף אדם. בטוחני כי בני גנץ ויאיר לפיד שחרטו על דגלם את ערכי השקיפות, היושר וטוהר המידות – יתמכו בחשיפת הקלטות עוד לפני הבחירות, אלא אם יש להם מה להסתיר".