אילוסטרציה. צילום: דובר צה"ל

תקרית בגבול הרצועה: צה"ל תקף צלפים של שביצעו ירי לעבר ישראל

על רקע הניסיונות להביא להסדרה עם החמאס: דובר צה"ל הודיע הבוקר כי מוקדם יותר זיהה כוח צה״ל חוליית צליפה של הג’יהאד האיסלאמי אשר ביצעה ירי לישראל. אין נפגעים. בתגובה כוח צה״ל תקף את חוליית הצליפה להסרת האיום
 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • "לא להתעלם מלחץ בחזה" הרהורים בעקבות האסון של דים

  תוכן מקודם

דובר צה"ל הודיע הבוקר (רביעי) כי לפני זמן קצר זיהה כוח צה״ל חוליית צליפה של הג’יהאד האיסלאמי אשר ביצעה ירי מאזור חאן יונס ברצועת עזה לעבר כוחותינו בשטח ישראל. אין נפגעים. בתגובה כוח צה״ל תקף את חוליית הצליפה להסרת האיום.

כזכור, מתאם פעולות הממשלה בשטחים הודיע אמש כי לאור השקט היחסי בימים האחרונים והפסקת בלוני הנפץ, הוחלט בתום התייעצות ביטחונית על החזרת הצעדים האזרחיים שהופסקו בסוף השבוע האחרון". זאת שלושה ימים אחרי ההוראה לבטל את ההקלות על עזה.

בהודעה נכתב כי אם השקט יישמר, מרחב הדיג ברצועה יורחב מחר בחזרה ל-15 מיילים ימיים, וישראל תעניק 2,000 היתרי כניסה נוספים לסוחרים מעזה לישראל. "המשך המדיניות ייקבע רק על פי המעשים בשטח. חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה. ככל שלא יישמר השקט, מדינת ישראל תנהג בהתאם", נכתב. בסך הכל מדובר ב-7,000 היתרים.

שר הביטחון נפתלי בנט, שתקף בעבר את תהליך ההסדרה מול חמאס וקרא למוטט את שלטונו ברצועת עזה, אמר הבוקר בראיון ל'ווינט' כי "אנחנו נותנים עוד קצת זמן, צ'אנס לחמאס, אחרי 20 שנה של רקטות והצקות בלתי פוסקות, אנחנו מכינים תוכנית לשינוי מצב יסודי". בנט הוסיף: "אנחנו נותנים עוד קצת צ'אנס לחמאס להמשיך ברגיעה. אם הם יחדשו את פעולות האיבה, אמרתי כבר, יהיה להם אביב מאוד מכאיב. אני לא אגיד מה יהיה ואיך יהיה. הכדור אצלם".

"אם הם יחדשו את הבלונים והרקטות, נסגור את זה שוב". אמר בנט ל'ווינט', "האם אני שש לפעולה בעזה? לא. מבחינתי אנחנו מכינים מה שאנחנו מכינים, מכינים להם אביב מאוד מכאיב למצב שהרגיעה לא תישמר. אם הרגיעה תישמר, כפי שקורה בימים האחרונים, שיהיה להם טוב. מעשיהם יקבעו".

בנוגע לדברים שאמר בעבר שצריך למוטט את החמאס, אמר בנט, "אני יודע שאתה מצפה שב-10 שבועות נפתור בעיות ש-20 שנה לא פתרו, לאט לאט. הם הפסיקו לחלוטין את המהומות על הגדר, הם הפסיקו לחלוטין את יחידות הבלבול הליליות, הפסיקו את רימוני העשן וחנק. יש כמה ימים שהפסיקו את הבלונים, אני סקפטי, אם אפשר להימנע מהפעלת כוח צבאי, אני מעדיף. אבל אם לא תהיה ברירה, ואני מאמין שרוב הסיכוי שהם יחזרו לסורם, אז אנחנו מכינים את מה שאנחנו מכינים".

לשאלה האם יש אפשרות להסדרה עם החמאס בלי השבת החיילים שנמצאים בשבי אמר שר הביטחון, "כל התפיסה בחמש השנים האחרונות לא הצליחה ביחס להחזרת הגופות של הדר ואורון. אני הולך על קו אחר – אני לא רוצה להיכנס לנתיב זהה של שחרור מחבלים תמורת גופות. הקמתי צוות משימה ייעודי ממש ביום השני שלי בתפקיד. אני על זה מלא-מלא, בהפעלת מנופים מתוחכמים עליהם. כבר הפסקנו להחזיר חמאסניקים שחוצים גדר. אנחנו קוטפים אותם כשאנחנו יכולים".

"למשל, יש עכשיו חמאסניק שחצה את הגדר. בעבר היו מחזירים אותו, עכשיו מעמידים לדין, ייכנס כלא וישמש קלף מיקוח. אני רוצה שהמשפחות שלהם ושל המחבלים שמתו עם הגופות יתקשרו להנייה ולסינוואר, ויגידו להם שבגללם הם לא רואים את הבנים שלהם".

כתבות קשורות

הגר"ד יוסף: כל המחשבות של אנשי הממשלה הם איך להשמיד את עולם הישיבות
דוד ביטן מוותר על החסינות: "שמו ינוקה בהליך המשפטי"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
תיעוד מלבנון: ההרס שנגרם מתקיפת מטוסי חיל האוויר • צפו
תיעוד גלריה: זירת נפילת הרקטה בקריית שמונה והשריפה שפרצה במקום
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
האדמו"ר מסאדיגורא לונדון בביקור אצל האדמו"ר מצאנז
ברקע קריאות "הצילו": תיעוד הרגעים הראשונים אחרי קריסת הבניין
מִצְהֲלוֹת חֲתָנִים • שבע ברכות לנין גאב"ד ירושלים
מזעזע: תפסו בשר מהרשות הפלסטינית עם חותמת כשרות מזוייפת של בד"ץ
בנט בהודעה קולית: "מי שמעל גיל 60 ועוד לא התחסן נמצא בסכנה מיוחדת"
דרעי תוקף: "ממשלה מנותקת וצינית שמתנהלת בזלזול כלפי הציבור"

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן