הטלוויזיה הסורית הרשמית מסרה כי מערכות ההגנה האווירית התמודדו עם "מטרות עוינות" באזור העיר ג'בלה, הנמצאת דרומית ללטקיה

הטלוויזיה הסורית דיווחה הערב (רביעי) כי מערכות הנ"מ יירטו "יעדים עוינים" באזור העיר ג'בלה במערב המדינה. לאזור זה נשלחו בעבר מל"טים חמושים של כוחות המורדים. מרכז המעקב הסורי ותחנת רדיו המזוהה עם משטר אסד ציינו כי המערכות הופעלו בעקבות טילים ששיגרו המורדים לעבר עמדות של הצבא בפרברי לטקיה.

כזכור, צילומי לוויין של חברת המודיעין אימאג'סאט אינטרנשיונל-ISI שפורסמו בתחילת השבוע חושפים את הנזק הרב שנגרם בתקיפה בסוריה בשבוע שעבר, המיוחסת לישראל. בצילומי הלוויין ניתן לראות כי בנייני המפקדה ומחסני נשק איראניים, הממוקמים בסמוך לשדה התעופה הבין-לאומי בדמשק, נהרסו כליל. כמו כן, מבנה נוסף שככל הנראה שימש לאחסון נשק נפגע חלקית – ועדיין עומד על תלו.

במהלך התקיפה המדוברת, הצבא הסורי טען כי ישראל תקפה בדמשק, וכי מערכות ההגנה האווירית במקום הופעלו והצליחו ליירט חלק מן הטילים לפני שביצעו את משימתם. עוד דווח כי הפעולה כוונה נגד משלוח נשק שהגיע לשדה התעופה בעיר מאיראן וגבתה את חייהם של שבעה אנשים – ארבעה אנשי משמרות המהפכה האיראניים ועוד שלושה חיילים מצבא סוריה.

שר הביטחון, נפתלי בנט, אמר אתמול בנאום בכנס New-Tech 2020 לפיתוח יכולות צבאיות בגני התערוכה כי, "יש מחאות ברחוב האיראני, העם הפרסי אומר לאייתוללות: ׳תפסיקו לבזבז את הכסף ולהקיז את הדם שלנו בהרפתקאות׳. לעם האיראני נמאס, ואנחנו בישראל מתכתבים עם המסר הזה. האדמה בוערת באיראן. הגחלים לא כובו, הן כוסו והן לוחשות".

"מבחינתנו סוריה זה לא רק איום אלא גם הזדמנות. הם שולחים כוחות כדי לנסות להתבסס שם ולהתיש אותנו, אבל אנחנו יכולים להפוך את החיסרון ליתרון. יש לנו עליונות מודיעינית ומבצעית, ואנחנו אומרים לאיראן בצורה ברורה: צאו מסוריה. אין לכם מה לחפש פה. אני יכול לבשר כאן שאנחנו מזהים סימנים ראשוניים של התרופפות וחישוב מסלול מחדש של איראן בסוריה. רק התחלנו. אנחנו נגביר. אנחנו עוברים מתפיסה מגננתית לתפיסה התקפית – להחליש, להתיש, לעייף ולשחוק את ראש התמנון כדי להחליש את זרועותיו", דברי שזר הביטחון.