ראש הממשלה הודיע: "אנחנו מוסיפים עוד 2,200 יח"ד להר חומה, הר חומה כאן תהיה עם 50,000 תושבים. אישרתי גם את הבניה ב"גבעת המטוס", פירוש הדבר עוד 4,000 יח"ד: 1,000 לתושבים הערבים של "בית צפפה" ו- 3,000 לתושבים היהודיים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום (חמישי) כי אישר בניית 6,200 יחידות דיור נוספות בירושלים בשכונות שמעבר ל"קו הירוק", מתוכם 1000 יח"ד דיורת לתושבים הערביים ב'בית צפפה', 3000 בשכונה החדשה שתיבנה בגבעת המטוס ו-2,200 יח"ד לשכונה חדשה 'הר חומה ה'. "כירושלמי מגיל יומיים וכראש ממשלת ישראל, יש לי היום בשורה ענקית", אמר נתניהו כשהוא צופה על השכונות.

לדברי ראש הממשלה, "אנחנו מוסיפים עוד 2,200 יח"ד להר חומה שמאחוריי. הקמתי את השכונה הזאת ב-1997 כשנבחרתי לראשונה לראשות הממשלה, נגד התנגדות של כל העולם. יש פה היום כמעט 40,000 תושבים ועכשיו אנחנו מוסיפים עוד 10,000 תושבים. הר חומה כאן תהיה עם 50,000 תושבים כמו עיר בינונית בישראל, רק שכונה אחת בירושלים".

עוד הוסיף כי, "הבשורה היותר ענקית זה שהיום אישרתי גם את הבניה ב"גבעת המטוס", שנמצאת כאן מאחורי הגבעה הזאת. פירוש הדבר עוד 4,000 יח"ד: 1,000 לתושבים הערבים של "בית צפפה" ו- 3,000 לתושבים היהודיים. דו קיום בשלום בירושלים, ירושלים מתחברת ונבנית, אנחנו מחברים את כל חלקיה בירושלים המאוחדת, הסרתי את כל המגבלות, והנה ירושלים נבנית תחתינו. הם מדברים-אנחנו עושים".

נתניהו סייר בנקודת תצפית על שכונת הר חומה עם השר יריב לוין, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומ"מ מנכ"ל משרד רה"מ רונן פרץ. "עשינו את זה אז אל מול התנגדות בינלאומית עזה. התגברנו על כל המכשולים ועשינו את זה, וראו מה עשינו לירושלים", אמר. עוד עדכן כי 1,000 מתוך ה-4000 שאושרו לבנייה בגבעת המטוס "יובאו לשווק מידי בימים הקרובים על ידי מנכ"ל משרדי רונן פרץ".

צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ

לאחר הודעת ראש הממשלה אמר ראש העיר משה ליאון: "ראש הממשלה ואני מבשרים על שכונות חדשות בירושלים, בחומת שמואל ובגבעת המטוס. מדובר באלפי יחידות דיור חדשות. זוהי בשורה גדולה לעיר ובעיקר למשפחות הצעירות. זו התגשמות משימתי כראש העיר ירושלים, וסגירת מעגל יחד עם ראש הממשלה שבשנת 1998 הכריז על הקמתה של שכונת חומת שמואל. אז, זכיתי להיות מנכ"ל משרדו".

חבר מועצת עיריית ירושלים ויו"ר סיעת מאוחדים, אריה קינג אמר כי, "בתור מי שניהל מגעים ישירות מול גורמים בלשכת ראש הממשלה. אני מתרשם מההבטחה מאד. אין לי ספק שללא המהלכים שרקמנו בחצי שנה האחרונה שכללו עתירה נגד הממשלה, מכתב רבנים לנתניהו בדרישה שיפשיר את הבניה,פגישות עם גורמי ממשל אמריקאים, סיורים ומפגשים עם אנשי לשכת נתניהו וח"כי ליכוד ולאחרונה, הרתמותו של ראש העיר משה ליאון, כל אלה ללא ספק היו המאיץ להחלטתו של ראש הממשלה".