בכלי תקשורת באיראן מדוויח על עלייה במספר המתים כתוצאה מהנגיף הקטלני.עוד דווח כי לפחות 35 בני אדם נדבקו ביממה האחרונה בנגיף הקטלני. במשרד הבריאות האיראני מכחישים את הדיווחים על קרבנות נוספים

לאחר שאמש דווחו באיראן על שני אזרחים שמתו מנגיף הקורונה, כלי התקשורת במדינה דיווחו היום (חמישי) כי לפחות 9 בני אדם נוספים שנדבקו בנגיף מתו בבית החולים "קמקר ערבניה" שבעיר קום בדרום איראן. עוד דווח כי לפחות 35 בני אדם נדבקו ביממה האחרונה בנגיף הקטלני.

במשרד הבריאות האיראני הכחישו את הדיווחים על קרבנות נוספים אך אישרו כי נרשמו מספר מקרי הידבקות נוספים במדינה. לטענתם, רק חמישה בני אדם אובחנו כחולים בקורונה, ולא נרשמו קרבנות נוספים ביממה האחרונה. אולם הערכה היא כי הממשל האיראני מנסה להסתיר את הנתונים האמיתיים לגבי מספר החולים, כדי למנוע בהלה במדינה.

איראן היא המדינה הראשונה במזרח התיכון בה נרשם מקרה מאושר רפואית של הידבקות בקורונה. אמש דווח בסוכנות הידיעות האיראנית ISNA כי שני בני אדם מתו לאחר שנדבקו בנגיף הקורונה באיראן. בשבוע שעבר דווח על חשש למקרה הידבקות בקורונה במצרים, אך זו נשללה בהמשך על ידי גורמים רפואיים במדינה.

בתוך כך, בדרום קוריאה דווחו 31 מקרי הידבקות חדשים, וכעת מספר החולים במדינה עומד על 82 בני אדם. לפי הנתונים שפרסמה הלילה ממשלת סין, בסך הכל, 2,118 בני אדם מתו במדינה מקורונה עד כה, ו-74 אלף חלו בנגיף, זאת על פי הנתונים הרשמיים שסיפק הממשל.

מחקר שנערך בסין, הנרחב ביותר שנערך עד כה בנושא, הצביע אף הוא על רמת הדבקה גבוהה יותר משחשבו הרופאים תחילה. לאחר שבדקו יותר מ-72 אלף חולי קורונה, החוקרים דיווחו כי הנגיף מדבק הרבה יותר מנגיפי ה-SARS, וה-MERS, שגבו את חייהם של 1,602 בני אדם.