צילום: מיקי שפיצר

במקביל לתקיפות של צה"ל: מטח רקטות לעבר שדרות ועוטף עזה • צפו

אזעקות בשדרות ובישובים בעוטף עזה. שער נגב: לא אותרו נפילות בשטח המועצה. המשטרה: טיפלנו בשעה האחרונה בארבעה זירות בשדרות, באשקלון, חוף אשקלון ושדות נגב, בהן נמצאו רסיסים כתוצאה מנפילות ויירוטים • רשימת האזעקות הערב

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם


צפו: תיעוד התרעת צבע אדום ויירוטים מעל שדרות. צילום: מנדי ריזל

מספר רב של אזעקות הופעלו הערב (בין השעה 22:00 ל-23:00 בלילה) בעיר שדרות ובישובים גבים, איבים, ניר עם, מפלסים ובסעד שבמועצה האזורית שער הנגב שבעוטף עזה. מהמועצה נמסר בשעה 22:30 כי "בהמשך לאזעקה האחרונה, לא אותרו נפילות בשטח שער הנגב", אך מדובר כאמור במידע לא סופי.

מדוברות המשטרה נמסר הערב כי "חבלני משטרת ישראל טיפלו במהלך השעה האחרונה בארבעה זירות-בשדרות, באשקלון, ובישובים במועצות האיזוריות חוף אשקלון ושדות נגב, בהן נמצאו רסיסים כתוצאה מנפילות ויירוטים. החבלנים אספו את הממצאים להמשך טיפול שלהם".

רשימת האזעקות הערב
22:40 – אזעקות בשדרות, איבים, גבים, מכללת ספיר, ניר עם, מפלסים, מטווח ניר עם
22:13 – אזעקות בגבים, מכללת ספיר, שדרות, איבים, ניר עם, מפלסים, מטווח ניר עם.
22:09 – אזעקה בסעד
21:15 – אזעקה בנחל עוז
21:00 – אזעקות בשדרות, איבים, גבים, מכללת ספיר, ניר עם, מטווח ניר עם.
20:02 – אזעקה כיסופים
19:53 – אזעקה באשקלון
17:42 – אזעקות בסופה, אשקלון, אזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, כרמיה, גבים, מכללת ספיר, ניר עם, שדרות, איבים, מפלסים, מטווח ניר עם, מבקיעים, ניר יצחק, נתיב העשרה, ארז ובת הדר.
17:40 – אזעקה בכרם שלום.
17:37 – אזעקה בכיסופים.
17:33 – אזעקות בזיקים, יד מרדכי, כרמיה, נתיב העשרה.
17:32 – אזעקות באזור תעשייה צפוני אשקלון, אזור תעשייה הדרומי אשקלון, בית שקמה, גיאה, הודיה, מבקיעים, משען.

מוקד יותר הערב הופעלו אזעקות בעיר שדרות ואיבים, כרבע שעה לאחר מכן הופעלה אזעקה בישוב נחל עוז. מהמועצה האזורית שער הנגב נמסר כי "אותרה נפילה בשטח פתוח". מעיריית שדרות נמסר כי "רסיסי מיירט נפלו בכביש באחת השכונות וגרמו נזק קל לבית מגורים. אין נפגעים בגוף. אין שינוי בהנחיות של הצבא לתושבים ואנו שבים וממליצים לתושבים לשהות סמוך למרחבים מוגנים".

כשעה קודם לכן הופעלו אזעקות גם באשקלון ובישוב כיסופים שבמועצה האזורית אשכול. מדובר צה"ל נמסר כי "הפרטים בבדיקה". מדוברות המועצה האזורית אשכול נמסר כי "לפני זמן קצר הופעלה אזעקה בכיסופים. זוהו שיגורים ונשמעו פיצוצים. נפילות בשטחים פתוחים מחוץ לישוב. אין נפגעים בגוף. לא ידוע על נזק".

כזכור, בשעות אחר הצהריים הופעלו אזעקות צבע אדום בערים אשקלון ושדרות ובמספר רב של ישובים ברחבי עוטף עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו 21 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו 13 שיגורים. ראש הממשלה בנימין נתנו ושר הביטחון נפתלי בנט'יימו הערב התייעצויות ביטחוניות בקריה בתל אביב עם ראשי מערכת הביטחון.

מדוברות עיריית אשקלון נמסר כי, "בעקבות מטח הרקטות שנורה לעבר העיר אשקלון בדקות האחרונות, הורה ראש העיר, תומר גלאם, על פתיחת המקלטים הציבוריים ברחבי העיר. כמו כן, הנחה על ביטול כל הפעילויות והאירועים במרכזים הקהילתיים ובהיכל התרבות. החמ"ל העירוני נפתח בשעה זו. כל עדכון נוסף יימסר בהמשך".

מפקד המחוז הדרומי במשטרה, ניצב יורם סופר, סיים לפני זמן קצר הערכת מצב מיוחדת על רקע ההסלמה בדרום, במהלכה הוחלט על עיבוי הכוחות בדרום – כך נמסר מהמשטרה. עוד נמסר כי, "במסגרת המוכנות המבצעית וחיזוק הביטחון האישי, שוטרי המחוז הדרומי מתורגלים ומיומנים באירועים כגון אלו ופועלים במטרה לסייע לתושבים ולהציל חיים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים בשעה זו בקריה בתל אביב הערכת מצב ביטחונית עם שר הביטחון נפלי בנט, הרמטכ"ל אביב כוכבי, ראש השב"כ נדב ארגמן, ראש המל"ל מאיר בן שבת ובכירי מערכת הביטחון. בנט ונתניהו שהו אחר הצהריים בכנס בקריית ארבע וביקרו במערת המכפלה, וזמן קצר לאחר רצף האזעקות יצאו בדרכם לקריה בתל אביב.

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ התייחס לירי בדרום ואמר כי, "ממשלת ישראל שבוייה של החמאס. הנייה סוחט את נתניהו והוא משלם לו במזוודות דולרים. ככה זה במזרח התיכון- מי שלא יוזם- חוטף. נתניהו לא מסוגל לשקם את ההרתעה ולא יביא להסדרה. בעוד שבוע נחליף את ממשלת הגמגומים ונחזיר את הביטחון לתושבי הדרום בכוח ובעוצמה. זה או כחול לבן או צבע אדום".

בצה"ל הוחלט היום לעבות את פריסת מערכת כיפת ברזל בדרום הארץ מחשש לירי לכיוון ישראל, בנוסף העלו בצה"ל את רמת הדריכות מחשש לתגובה על התקרית הבוקר, בה כוח צה"ל ירה לעבר שני מחבלים שהניחו מטען על הגדר בגבול עזה. לפחות מחבל אחד נהרג בתקרית, שבסיומה התפתח במקום עימות, לאחר שכוח צה"ל מנע את פינוי גופתו ולקח אותה בעצמו.

ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי מצהיר הערב כי מטח הרקטות אחר הצהריים לעבר הדרום בוצע בתגובה למות המחבל הבוקר במהלך ניסיון הפיגוע באזור חאן יונס: "זכותה של ההתנגדות הפלסטינית להגיב על פשעי הכיבוש הישראלי. האירוע הבוקר וההתעללות בגופת הפלסטיני באמצעות דחפור חייבו תגובה, וירי הרקטות הערב הוא תגובה על הפשע שביצע האויב הציוני", אמר דובר הג’יהאד.

7 תגובות

אדון מנדי ריזל ! כשיש צבע אדום תתכבד ותכניס את עצמך לתוך ממ"ד. תאוות התיעוד הזו עלולה חלילה וחלילה לעלות ביוקר ויכולה לעלות עוד יותר ביוקר חלילה אם כתוצאה מפגיעה בנפש תיגרר המדינה למלחמה. טיפה אחריות. תודה

אם השם לא ישמור עיר שוא שקד שומר

וואו השם ישמור את עמו ישראל.

צודק לחלוטין. טעיתי.

הין לימודים כיף ההההההההההנ

ל-למען ציון לא אחשה.
אה. חשבתי שביבי שומר עליך…

הרבה שגיאות,
וגם בשמי טעיתם,
אבקש לתקן זאת.
תודה.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן