Flash90

כ"ץ: "המצב יכול להתגלגל למבצע צבאי בעזה, אך הממשלה מנסה להימנע מכך"

חבר הקבינט ישראל כץ התייחס להסלמה בדרום ואמר כי יתכן והאירוע יתגלגל למבצע בעזה אך הממשלה נמנעת מכך. סגן שר הביטחון אבי דיכטר אמר: "התקיפה בסוריה על אתרי הג'יהאד נועדה להעביר מסר ברור שאם הוא יתקוף נתקוף אותו חזרה בכל מקום"
 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

שר החוץ וחבר הקבינט הביטחוני, ישראל כ"ץ התייחס הבוקר (שני) להסלמה הביטחונית ואמר כי, "המצב יכול להתגלגל למבצע צבאי בעזה, אך הממשלה מנסה להימנע מכך". בנוסף תקף כ"ץ את הנהגת כחול לבן ואמר שכשהיו בתפקידים בכירים בצה"ל לא תמכו בהעמקת הפעולה בעזה.

בראיון 'לגלי צה"ל' אמר כ"ץ: "ידה הארוכה של מדינת ישראל משיגה את מי שמנסה אותנו בכל מקום, בעזה ובדמשק, פעלנו הלילה בשתי הגזרות. אנחנו מגיבים תוך פגיעה קשה. מאז חיסול אל-עטא נושא החיסול הממוקד מונח על השולחן. הפתרון ארוך הטווח, כמו שאני מקדם שנים, הוא היפרדות מעזה, הקמת אי מלאכותי והעברת האחריות על עזה לקהילה הבינלאומית. מדיניות הממשלה היא מאוד ברורה-למנוע ירי ולשמור על שקט תוך ניסיון שלא לגלוש לתוך מלחמה".

לשאלה מדוע צה"ל תוקף רק את היעדי הג'יאד ולא יעדי חמאס השיב כי, "אין שום תיאום עם חמאס. אנחנו יורים על כל מי שמנסה לפגוע בנו. חמאס אחראי לכל מה שקורה בעזה, הוא אויב מר של ישראל, הוא לא יורה מתוך הרתעה, הוא מכותר מכל הכיוונים".

לסיום התייחס שר החוץ לתיעוד של איסוף גופת המחבל בגבול עזה באמצעות דחפור ואמר, "המדיניות בעניין לקיחת הגופות קיימת, אין כאן מדיניות חדשה. ישראל נוטלת את הגופות כקלף מיקוח כדי להחזיר את השבויים והנעדרים שלנו. ככה פועלים מול גופי טרור אכזריים שסוחרים בגופות".

סגן שר הביטחון ח"כ אבי דיכטר אמר בראיון 'לרשת ב" כי "התקיפה בסוריה על אתרי הג'יהאד נועדה להעביר מסר ברור שאם הוא יתקוף נתקוף אותו חזרה בכל מקום. יש לנו מלחמה עקובה מדם עם הארגון לאורך שנים. גם חמאס רוצה לייצר טרור אבל הוא מנהל את עזה ומבין את ההשלכות".

על הסדרה עם חמאס לעומת מבצע בעזה אמר דיכטר "הסיפור של עזה ישתנה דרמטית רק כשנצא למערכה אסטרטגית נוסח חומת מגן ביו"ש. צריך להיות מוכנים לכך מכל הבחינות כי זה ישפיע על המדינה בכמה תחומים. אסור להיגרר למהלך אסטרטגי כשאנחנו פחות מוכנים".

ראש אמ"ן לשעבר אלוף במיל' עמוס ידלין אמר ב'רשת ב" כי, "הפגיעה בג'יהאד האסלמי בעזה בהכרח תוביל להסלמה, לכן צה"ל שלא רוצה להסלים מאוד זהיר בעזה ופחות בדמשק. התגובה הסורית לא הטרידה אותנו כמעט אף פעם. מה שמטריד זה פגיעה ברוסים חלילה או תגובה מול איראן".

ידלין הוסיף: "ייתכן שלא יהיה מנוס ממבצע צבאי נרחב. מבצע כזה צריך לחדש את ההרתעה להרבה שנים, ולהסתיים בתנאים שמבטיחים שלא תהיה התעצמות נוספת של חמאס והג'יהאד בעזה. התנאים בהם הסתיים צוק איתן הם לא טובים".

כתבות קשורות

תקיפת הספינה מול עומאן: ישראל תציג חומר מודיעיני המפליל את איראן
הכנסת אישרה: השבים מ-18 מדינות נוספות יחויבו בבידוד מלא - בהן ארה"ב וגרמניה
צדיק בא לעיר: מרן האדמו''ר מויז'ניץ בעיר חיפה
המחבל מצומת תפוח הורשע ברצח יהודה גואטה הי"ד
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • רבי יעקב משולם אורנשטיין זצוק"ל, בעל הישועות יעקב
הגר"ח רבי השיא את נכדתו, רבנים ואישי ציבור עלו לברך • גלריה
שריפה בסמוך לירושלים: כביש 1 נפתח; תושבים פונו מהבתים • צפו
מעמד נרגש בסיום השנתי של מנו"ף בעיריית ב"ב באמצעות 'איגוד הסמינרים'
מאות שלוחי חב"ד בברית המועצות לשעבר התכנסו בקזחסטאן
מעמד כבוד התורה וחלוקת פרסים בישיבת עץ חיים באבוב ב"ב
"לא רוצים פה זבלים": חרדי הגיע להתעניין בנכס וגורש בבושת פנים • צפו
העיר אלעד לובשת חג לקראת השבת ההיסטורית בראשות האדמו"ר מויז'ניץ

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן