צילום: נתי שוחט / פלאש 90

רקטה נפלה בשטח פתוח; דיווח: הפסקת אש של הג'יהאד האסלאמי ב-23:30

ברצועת עזה הודיעו על הפסקת אש החל מ-23:30 - בתנאי שצה"ל יפסיק לתקוף. אחרי השעה 22:15 נורה מטח רקטות מהרצועה אל העיר שדרות ואל מרחב עוטף עזה, ולאחר מכן גם לעבר נחל עוז. הערכה: קרוב ל-100 רקטות שוגרו ביומיים האחרונים

23:40 – דוברת המועצה האזרית שער הנגב: בהמשך לאזעקת צבע אדום שנשמעה לפני מספר דקות, אותרה נפילה בשטח פתוח.

23:20 – דיווחים פלסטינים: ברצועת עזה הודיעו על הפסקת אש החל מ-23:30

23:01 – אזעקה בנחל עוז

22:20 – אזעקות בשדרות, איבים, ניר עם, ארז, מטווח ניר עם, נתיב העשרה.

21:53 – אזעקות בעין השלושה, כיסופים, נירים.

21:52 – אזעקות בעין השלושה, כיסופים, נירים.

21:20 – אזעקה בעין השלושה

20:30 – דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר תקפו מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ (הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני) ברחבי רצועת עזה, שכללו מתחמים לאחסון אמצעי לחימה ימיים ומתחמים צבאיים המשמשים לאימונים.

20:15 – אזעקות בבארי, זמרת ושובה, עלומים, שוקדה, כפר מימון ותושיה.

20:10 – גורם ביטחוני: "התקבלו מסרים מדרגים שונים של ארגון הג'יהאד האסלאמי בדבר רצון להפסקת אש מיידית. אנו סקפטיים. צה״ל ימשיך לפעול עד להשבת השקט בדרום. בתכנון מדרגה נוספת וחזקה הרבה יותר. רק המעשים בשטח הם שיקבעו".

20:04 – ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים כעת הערכת מצב עם שר הביטחון נפתלי בנט, הרמטכ"ל אביב כוכבי, ראש השב"כ נדב ארגמן ובכירים נוספים במערכת הביטחון, בקריה בתל אביב

20:01 – אזעקה בכיסופים

19:25 – דוברות עיריית אשקלון: נכון לשעה זו, הנחיות פיקוד העורף עדיין בתוקף, לרבות אי קיום הלימודים מחר. על כל שינוי, נעדכן בהתאם.

19:16 – דובר צה"ל: בשעה זו תוקף צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא״פ ברצועת עזה. פרטים בהמשך.

18:47 – דובר צה"ל: בהמשך לדיווחים על השיגורים שזוהו משטח רצועת עזה לשטח ישראל היום (ב'), עד לשעה 18:00 זוהו כ-50 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לאחר תחקור עומדים אחוזי היירוט על כ-90 אחוזים מהשיגורים, בהתאם למדיניות היירוט.

18:30 – ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר בסוללת כיפת ברזל באזור אשדוד ואמר כי, "אתמול תקפנו בכמה זירות – תקפנו בסוריה, תקפנו בעזה, ואנחנו מוסיפים להכות עכשיו עם מטוסים, טנקים ומסוקים. אנחנו נמשיך להכות עד שיושב השקט. יש לי מסר לראשי ארגוני הטרור: אם לא יושב השקט – אתם הבאים בתור".

18:27 – אזעקה בנתיב העשרה

18:02 – אזעקה בכיסופים

18:00 – שר הביטחון, נפתלי בנט, יקיים בשעה 18:15 הערכת מצב בקריה שבתל אביב בהשתתפות הרמטכ״ל ובכירי מערכת הביטחון.

17:51 – כחול לבן: לאור המצב הביטחוני הוחלט לקיים הצהרה ביטחונית של יו"ר כחול לבן, רא"ל (במיל') בני גנץ, שר הביטחון לשעבר רא"ל (במיל') משה (בוגי) יעלון ורא"ל (במיל') ח"כ גבי אשכנזי, ולבטל את כנס הפעילים של כחול לבן בתל אביב.

17:40 – אזעקה בנירים

17:26 – אזעקות בנירים ועין השלושה.

17:15 – אזעקות באשקלון, אזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, כרמיה, נתיב העשרה, יד מרדכי, מבקיעים.

17:04 – דובר צה"ל: לפני זמן קצר, כלי טיס של צה״ל תקף עמדת שיגור של ארגון הטרור גא״פ בצפון רצועת עזה, ממנה נורו רקטות לפני זמן קצר משטח רצועת עזה לשטח ישראל. זוהתה פגיעה.

17:01 – אזעקות בנירים, עין השלושה,

17:00 – אזעקות בנירים, עין השלושה,

16:50 – אזעקות בשדרות, איבים וארז.

16:49 – למרכז הרפואי ברזילי הובא תושב אשקלון בן 55 שבזמן האזעקה נפל ונחבל בפנים. מצבו יציב מועמד לבדיקת הדמיה.

16:21 – אזעקות באשקלון, אזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, נתיב העשרה, יד מרדכי, כרמיה ומבקיעים.

16:20 – דוברות המועצה האזורית שדות נגב: בהמשך לאזעקות ביישובי המועצה- אין נפילות בתוך ישובים. יש מספר נפילות בשטחים פתוחים. נפילה בקטע כביש סמוך לזמרת.

16:19 – אזעקות באזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, כרמיה, נתיב העשרה, אשקלון, אזור תעשייה צפוני אשקלון, מבקיעים

16:05 – עקב המצב הביטחוני, ראש הממשלה ביטל את השתתפותו בכנסים של הליכוד בטבריה ובצפת והוא יקיים הערכות מצב ביטחוניות בקריה.

16:06 – אזעקות בבית הגדי, נתיבות, ברוש, תאשור, תדהר, מעגלים גבעולים מלילות, שיבולים, שרשרת, זמרת ושובה, בארי, כפר מימון ותושיה, עלומים, שוקדה.

16:05 – ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייעצות ביטחונית עם ראש השב"כ וראש המל"ל, ובשיחת ועידה עם שר הביטחון והרמטכ"ל, במתקן ביטחוני במרכז הארץ. ראש הממשלה הנחה על המשך הפעולה מול ארגוני הטרור בעזה.

16:00 – אזעקות בסופה, חולית ופרי גן.

15:58 – דוברות המועצה האזורית אשכול: בדקות האחרונות הופעלו אזעקות במספר ישובים באשכול. נשמעו פיצוצים במרחב, הפרטים בבדיקה. קודם לכן נשמעו הדי פיצוצים שמקורם בירוטים בשמי המועצה (מרכז המועצה). לא הופעלו התרעות בתוך ישובים, אלא בשטח פתוח בלבד .

15:55 – אזעקות בחולית, ניר יצחק, סופה, פרי גן.

15:07 – אזעקה באזור תעשייה הדרומי אשקלון.

14:35 – דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר תקפו מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ ברחבי רצועת עזה, בהם מתחם צבאי של גא"פ בחאן יונס, המשמש לאימונים ולאחסון אמצעי לחימה וכן תשתית תת קרקע של ארגון הטרור גא"פ באלבריג'.

15:38 – רה"מ בנימין נתניהו: "‏תודה לכוחותינו על תקיפת עשרות מטרות ויעדי טרור בעזה ובסוריה. חיסלנו מחבלים רבים ופגענו בתשתיות טרור. נמשיך לתקוף. אם חמאס והג׳יהאד האיסלמי לא יפסיקו את האש לחלוטין, נאלץ להפעיל את תוכנית המערכה הרחבה שהכנו. נעשה מה שצריך כדי להחזיר את הביטחון המוחלט לתושבי הדרום".

13:28 – דובר צה"ל: בשעה זו תוקף צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא״פ (הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני) ברצועת עזה. פרטים בהמשך.

13:10 – דובר צה"ל: בהמשך לדיווח על פרטי השיגורים שזוהו משטח רצועת עזה לשטח ישראל היום (ב'), לאחר תחקור הנתונים זוהו בסך הכל 14 שיגורים לעבר שטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו 12 שיגורים.

12:57 – דוברות המשטרה: חבלני משטרת ישראל טיפלו במהלך השעה האחרונה בכמה זירות בעיר בשדרות, בינהן גן משחקים, בהן נמצאו רסיסים כתוצאה מנפילות ויירוטים. החבלנים אספו את הממצאים להמשך טיפול שלהם.

12:56 – ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים כעת התייעצות ביטחונית טלפונית עם ראשי מערכת הביטחון. נתניהו שוחח בטלפון עם ראש עיריית אשקלון תומר גלאם וראש עיריית שדרות אלון דוידי. רה"מ נתניהו חיזק את עמידתם האיתנה של תושבי העיר ועידכן את ראשי העיר בתמונת המצב הביטחונית.

12:48 – עיריית שדרות: בהמשך למטחים האחרונים, דווח על נפילה אחת בחצר בית. נפילה נוספת בגן משחקים.

12:42 – אזעקה בנתיב העשרה

12:31 – אזעקות בניר עם, שדרות, איבים, גבים, מכללת ספיר

12:24 – צה"ל: זוהו שישה שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו חמישה שיגורים.

12:19 – מד"א: חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול לנפגעת חרדה. אין נפגעי גוף.

12:01 – אזעקות בשדרות ובישובים בעוטף עזה בהם: ניר עם, איבים, גבים, ומפלסים


צפו: תיעוד מהירי לאשקלון

אזעקת צבא אדום הופעלה בצהריים (15:07) באזור התעשייה הדרומי של אשקלון. מדובר צה"ל נמסר לאחר מכן כי בהמשך לדיווח על התרעה במרחב העיר אשקלון, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל. ‏הג'יהאד האסלאמי נטל אחריות על השיגורים ומסר כי מדובר "תגובה לחיסול פעילינו בסוריה".

אזעקות הופעלו מוקדם יותר בשדרות, נתיב העשרה, ניר עם, שדרות, איבים, גבים, ומפלסים. מדובר צה"ל נמסר כי לאחר תחקור הנתונים זוהו בסך הכל 14 שיגורים לעבר שטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו 12 שיגורים. מארגון מד"א נמסר כי "חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול לנפגעת חרדה. אין נפגעי גוף". רקטה נפלה בגן משחקים ובחצר בית בשדרות.

דניאל לוי, מתנדב זק״א, שרקטה נפלה בחצר ביתו, אמר כי "הייתי ברחוב כשנשמעה אזעקת צבע אדום, מיד רצתי לממ״ד שם כבר הייתה אשתי ובני בן ה- 12, לאחר כדקה שמעתי פיצוץ חזק, הרגשתי שזה ממש קרוב אלי, יצאנו מהממד אחרי כ- 15 דקות וראיתי את הרקטה בחצר ביתי, התקשרתי למשטרה שהגיעו במהירות למקום ופינו את הרקטה, ברוך השם האירוע הסתיים ללא נפגעים בגוף וגם ללא נזק".

בתגובה תקפו מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ (הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני) ברחבי רצועת עזה, בהם מתחם צבאי של גא"פ בחאן יונס, המשמש לאימונים ולאחסון אמצעי לחימה וכן תשתית תת קרקע של ארגון הטרור גא"פ באלבריג'. מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל יגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האיסלאמי המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים מוקדם יותר כעת התייעצות ביטחונית טלפונית עם ראשי מערכת הביטחון. נתניהו שוחח בטלפון עם ראש עיריית אשקלון תומר גלאם וראש עיריית שדרות אלון דוידי. רה"מ נתניהו חיזק את עמידתם האיתנה של תושבי העיר ועידכן את ראשי העיר בתמונת המצב הביטחונית.

17 תגובות

המון פיצוצים ואזעקות פה. בת"א יושבים בבתי קפה ונהנים וצוחקים עלינו

ביבי ובנט הגיע הזמן. תגידו תמות נפשי עם פלסטים וצאו כבר למלחמה. אי אפשר כבר לסבול את זה

אל שיזרקו על תל אביב אולי סוף סוף מישהו יתעורר

זה פשוט נורא אני גרה בבית שמש וחרדה מאוד למשפחתי שגרים שם באשקלון ואין להם לו מיקלט ולא ממ"ד ואין אפשרות גם לשים שם כי זה שכונה ישנה זה פשוט מזעזע שצריכם לסבול ולהיכנס לפחד וחרדות בגלל המצב הזה

ראש חודש אדר באדר מזלם של ישראל גודל עכשו זה הזמן לצאת למילחמה עם ידעה שרק בעזרת הבוראה ננצח

עד מתי??
והעיקר החרדים רואים בחילוני הזה אלוקים…..

ממש לא צוחקים. ליבנו אתכם. חושבים עליכם כל הזמן ומקווים לבשורות טובות!

צה"ל אמר שאים יפסק הירי
יחלקו שקשוקה בעזה כאות
מחווה

להשמיד אותם את כולם כולל ילדים נשים זקנים כל מי ששם…כולם טרוריסטים שרוצים להרוג אותנו

העם בדרום אנחנו איתכם

היי,
תודה אשקלון
אף אחד לא צוחק עליכם
אלא מתפללים עליכם

שטוטניק

צריך להיות סבלנים. הם כבג תקפו מלא עמדות של מחבלים ומפעלים לייצור אמל"ח של הג'יהאד. הנקמה המלאה מגיעה אט אט.

ביבי צוחק כל הדרך לקלפי,
והאספסוף בוכה כל הדרך מהדרום.

נתניהו לא רוצה לצאת למלחמה בצדק.
שלא ייפגעי החיילים שלנו.
במלחמה קודמת צוק איתן מתו הרבה חיילים.
זה בכלל לא פשוט לצאת למערכה בעזה.
כל הארורים יצוצו מהחורים

גנץ יטפל בעזה כמו שצריך עם הרמטכל לפיד,ואיש העסקים המצליח גנץ,יהיה שקט בעוטף עזה,כי כבר הטילים יהיו בתל אביב,וכבר לא יעניין את הגיאד עוטף עזה,בתמיכת אחמד טיבי,ובתנאי שיהיה טילים,וגנץ יאמר עדיף טילים על תל אביב מאשר לשבת עם ראש ממשלה עם כתב אישום

לתושב אשקלון היקר.
תושבי תל אביב לא מצביעים לביבי – אז לא מגיע להם טילים.
תושבי אשקלון והגלילות מצביעים לביבי – אז מגיע טילים.
הוגן. לא?!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן