מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל תקפו יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ברחבי רצועת עזה, שכללו מתחמים לאחסון אמצעי לחימה ימיים ומתחמים צבאיים המשמשים לאימונים. "צה"ל יגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד"

דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר תקפו מטוסי קרב ומסוקי קרב של צה"ל יעדי טרור של ארגון הטרור גא"פ (הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני) ברחבי רצועת עזה, שכללו מתחמים לאחסון אמצעי לחימה ימיים ומתחמים צבאיים המשמשים לאימונים. "התקיפה בוצעה בתגובה לשיגור הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל", נמסר.

עוד נמסר בהודעת דובר צה"ל כי, "צה״ל יגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האיסלאמי המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה. צה"ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות לעבר שטח ישראל, נמצא במוכנות גבוהה וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

רשימת אזעקות היום

20:15 – אזעקות בבארי, זמרת ושובה, עלומים, שוקדה, כפר מימון ותושיה.
20:01 – אזעקה בכיסופים
18:27 – אזעקה בנתיב העשרה
18:02 – אזעקה בכיסופים
17:40 – אזעקה בנירים
17:26 – אזעקות בנירים ועין השלושה.
17:15 – אזעקות באשקלון, אזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, כרמיה, נתיב העשרה, יד מרדכי, מבקיעים.
17:01 – אזעקות בנירים, עין השלושה,
17:00 – אזעקות בנירים, עין השלושה,
16:50 – אזעקות בשדרות, איבים וארז.
16:21 – אזעקות באשקלון, אזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, נתיב העשרה, יד מרדכי, כרמיה ומבקיעים.
16:19 – אזעקות באזור תעשייה הדרומי אשקלון, זיקים, כרמיה, נתיב העשרה, אשקלון, אזור תעשייה צפוני אשקלון, מבקיעים
16:06 – אזעקות בבית הגדי, נתיבות, ברוש, תאשור, תדהר, מעגלים גבעולים מלילות, שיבולים, שרשרת, זמרת ושובה, בארי, כפר מימון ותושיה, עלומים, שוקדה.
16:00 – אזעקות בסופה, חולית ופרי גן.
15:55 – אזעקות בחולית, ניר יצחק, סופה, פרי גן.
15:07 – אזעקה באזור תעשייה הדרומי אשקלון.
12:42 – אזעקה בנתיב העשרה
12:31 – אזעקות בניר עם, שדרות, איבים, גבים, מכללת ספיר
12:01 – אזעקות בשדרות ובישובים בעוטף עזה בהם: ניר עם, איבים, גבים, ומפלסים.

מוקדם יותר תקפו כלי טיס וטנקים של צה"ל שבע עמדות צבאיות של ארגון הטרור גא"פ (הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני) ברחבי רצועת עזה. בצהריים תקף כלי טיס של צה״ל תקף עמדת שיגור של ארגון הטרור גא״פ בצפון רצועת עזה, ממנה נורו רקטות לפני זמן קצר משטח רצועת עזה לשטח ישראל. "זוהתה פגיעה", נמסר מדובר צה"ל.

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, מודיע הערב על סגירת מעבר ארז, החל מעכשיו ועד להודעה חדשה. בנוסף, תופסק כליל כניסת סוחרים לישראל. מקרים הומניטאריים חריגים ייבחנו בהתאם. בנוסף, יצומצם מרחב הדיג ברצועת עזה ל-6 מיילים ימיים. "מערכת הביטחון תגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האיסלאמי המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה", נמסר.