הליכוד מקבלת 33 מנדטים לעומת כחול לבן שיורדת בארבעה מנדטים מהסקר שנערך בשבוע שעבר על ידי אותו סוקר. בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה מגדיל נתניהו את הפער מגנץ. וגם: כמה ישראלים בטוחים שלא ילכו להצביע בעוד שבוע

מסקר שנערך ע"י הפרופ' קמיל פוקס ופורסם הערב (שני) ב'חדשות 13' עולה כי אם הבחירות היו מתקיימות היום השוויון בין גוש המרכז-שמאל לגוש הימין היה נשמר, כשכל גוש היה מקבל 56 מנדטים. אך המגמה שמסתמנת גם בסקר הזה, כמו בסקרים האחרונים שפורסמו, היא שהליכוד בראשות בנימין נתניהו מובילה על כחול לבן בראשות בני גנץ, שבסקר הנוכחי רושמת ירידה של ארבעה מנדטים מהסקר שנערך רק בשבוע שעבר על ידי אותו סוקר.

לפי תוצאות הסקר, מפלגת הליכוד מקבלת 33 מנדטים (לא עולה מהסקר הקודם), ומיד אחריה כחול לבן שמקבלת 32 מושבים, 4 מנדטים פחות מהסקר הקודם, והופכים להיות המפלגה השניה, המפלגה השלישית בגודלה היא הרשימה המשותפת בראשות איימן עודה עם 14מנדטים ואחריה העבודה-גשר-מרצ עם 10 מושבים. ישראל ביתנו, ש"ס וימינה מקבקות בסקר הזה כל אחת 8 מנדטים, יהדות התורה עם 7 מנדטים.

מפלגת עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה ועומדת על 2% מהקולות. ומבחינת הגושים – מרכז-שמאל 56, ימין 56 וישראל ביתנו עם 8 מושבים.

לגבי ההתאמה לראשות הממשלה מגדיל נתניהו את הפער מיריבו בני גנץ ביחס לסקרים קודמים, כאשר 44% סבורים כי יו"ר הליכוד מתאים יותר לכהן כראש ממשלה, ו-30% בלבד חושבים כך על יו"ר כחול לבן. 19% מהנשאלים חושבים כי אף אחד מהם לא מתאים.

נתון נוסף נבדק בסקר הוא רמת הוודאות שהמצביעים ילכו להצביע ביום שני הקרוב. מהסקר עולה גם כי 66% מהנשאלים ילכו להצביע בוודאות, 17% ילכו לקלפי במידה רבה, 5% ככל הנראה לא יצביעו, 4% בטוחים שלא יצביעו ו-7% טרם החליטו אם להגיע לקלפי בעוד שבוע.

הסקר כלל 702 נשאלים, 602 מהאוכלוסייה היהודית ו-100 מהמגזר הלא יהודי, ונערך ע"י הפרופ' קמיל פוקס. התשאול במגזר היהודי נערך ע"י חברת פרויקט המדגם בהנהלת ד"ר אריאל איילון, ובמגזר הערבי ע"י חברת "סטט-נט" בהנהלת ד"ר יוסף מקלדה. טעות הדגימה היא 3.8%.סקר קמיל פוקס לחדשות 13, שבוע לבחירות: