שוטרים באיטליה. צילום: נתי שוחט / פלאש 90

משרד החוץ באזהרת מסע לצפון איטליה: "לשקול את נחיצות הנסיעה"

במשרד החוץ עדכנו שבעה המחוזות באיטליה שהוכרזו כבעייתיים ברמות שונות של סיכון, והדגישו כי לפי שעה האזהרה היא רק בצפון המדינה. שבעת המחוזות הם: לומברדיה, ונטו, אמיליה-רומניה, פיאמונטה, פריולי-ונציה-ג'וליה, טרנטינו-אלטו-אדיג'ה וליגוריה

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

משרד החוץ מפרסם הערב (שני) אזהרת מסע לגבי מחוזות מסויימים בצפון איטליה. בהודעה שהוציא המשרד נאמר כי "עקב התפשטות נגיף הקורונה במספר מחוזות בצפון איטליה ובהמשך להחלטת ממשלת איטליה על התנהגות מונעת, ממליצים לכל מי שמתכנן נסיעה לצפון איטליה לשקול את נחיצותה בעת הנוכחית ולהתעדכן באשר להנחיות הרשויות באיטליה (הן הממשלתיות והן המחוזיות) ביחס להתנהגות מונעת".

במשרד החוץ עדכנו שבעה המחוזות באיטליה שהוכרזו כבעייתיים ברמות שונות של סיכון, והדגישו כי לפי שעה האזהרה היא רק בצפון המדינה. שבעת המחוזות הם: לומברדיה, ונטו, אמיליה-רומניה, פיאמונטה, פריולי-ונציה-ג'וליה, טרנטינו-אלטו-אדיג'ה וליגוריה.

מוקדם יותר הערב עדכן מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, כי משרד החוץ יפרסם אזהרת מסע לאיטליה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בצפון המדינה. לדבריו: "נשקול בימים הקרובים אם מי שחוזר משם יצטרך לשהות בבידוד של 14 ימים. מי שטס לשם שיידע שהמצב חמור וייקח זאת בחשבון. יש באיטליה תחלואה בהיקף נרחב ועדיף לא לנסוע אליה".

בר סימן טוב הוסיף כי "בשיחת הערכת מצב עם ראש הממשלה הוחלט שתהיה אזהרת מסע לאיטליה". לדבריו, אזהרת המסע תפורסם עוד היום. בר סימן הסביר כי "הדבר החשוב ביותר במקרים האלה זה להפסיק את התנועה לאזורים המדבקים". במשרד הבהירו כי בשלב זה אין כוונה להיערך להוציא את אזרחי איטליה מהארץ. "מי שחוזר מאיטליה ומגלה תסמינים שיפנה מיד למד"א" המשיך בר סימן טוב.

מנכ"ל משרד הבריאות נשאל גם מדוע משרד הבריאות מתמהמה עם ההנחיה לבידוד של ישראלים ששבו מאיטליה. "איטליה היא מקרה מיוחד", טען בר סימן טוב. "היא מדינה פתוחה לכל אירופה, מדינה תיירותית. גם אם תהיה הנחיה לבידוד ביתי כזה, ואיסור על הגעת נוסעים מאיטליה – אז הם יכולים פשוט לקחת רכבת למדינה שכנה, ולטוס לישראל משם, ולכן לא ברור מה תהיה היעילות של מהלך כזה".‎

"נמשכת הסבירות הגבוהה לתחלואה מנגיף הקורונה בארץ", אמרו עוד במשרד הבריאות, "אנחנו ערוכים להרבה מאוד תרחישים, ובאיזשהו שלב נעביר יותר מידע לקהילה" הבהיר המנכ"ל וציין כי "זו תחלואה שהרבה אנשים יכולים לעבור אותה בצורה קלה בבית". בנוסף הוא הרגיע כי "150 האנשים שהיו במגע עם הדרום קוריאנים שביקרו בארץ אינם נושאים בינתיים את נגיף הקורונה".

המלצת מנכ"ל המשרד בנוגע לאיטליה מגיעה ברקע העלייה במספר הנדבקים, שמניינם עומד על 220, שהביאה את המדינה למקום השלישי בעולם בהיקף ההתפרצות. היום מת מהמחלה באיטליה גבר כבן 80, והוא השביעי שמת כתוצאה מהמחלה. גם באירלנד התקבלה היום החלטה להמליץ לאזרחים שלא לנסוע לאזורים שבהם התפרצה המחלה.

מוקדם יותר היום אמר מחוקק באיראן כי בעירו, קום, מתו בשבועיים האחרונים 50 בני אדם שנדבקו בנגיף, פי ארבעה מהמספר שדיווחו עליו השלטונות. לדברי חבר הפרלמנט, אחמד פרהאני, יותר מ-250 תושבים בעיר הושמו בהסגר. הוא האשים את ממשלת אראן בטיוח הנתונים. בממשלת איראן דחו את ההערות הללו ועמדו על כך שמספר של המתים מקורונה עודו עומד על 12.

3 תגובות

ראו נא דרכי השם בנסתרות.
במקום הכי טמא בעולם בו עובדים עבודת אלילים ומתפללים לבודהא ומאמינים בו ואוכלים אבר מן החי והרבה בהמות וחיות טמאות האסורות מהתורה ולשם באה המגיפה האיומה.
9 צליינים הגיעו לארץ ונענשו שקיבלו את הנגיף האיום. ושוב עבודה זרה. היכן יהודים שהלכו למקומות טמאים ספק אם אולי נדבקו?
כנסיות ואנדרטאות ועוד מקומות בהם יהודי אמיתי לא מסתובב.
ובכן הוכחה שמקומות טמאים והעוברים על 7 מצוות נח הכי נגועים בנגיף האיום.

(זכריה יג, ח) והיה בכל הארץ נאם ה' פי שנים בה יכרתו ויגועו והשלישית יותר בה אמר ר"ל שלישי של שם א"ל רבי יוחנן לא ניחא למרייהו דאמרת להו הכי אלא אפי' שלישי של נח .
סנהדרין.

אשרי העם שככה לו אשרי העם שה' אלוקיו

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן