היום: הילולת הגה"צ רבי לוי רבינוביץ זצוק"ל ה"מעדני השלחן"

חמש שנים להסתלקותו • היום ב' אדר ימלאו חמש שנים להסלקותו לגנזי מרומים של  עמוד ההוראה מחשובי פוסקי דורנו הגאון הצדיק רבי לוי הכהן רבינוביץ זצוק"ל, בעל ה"מעדני השלחן" ושו"ת "מעדני מלכים"

הגה"צ  רבי לוי הכהן רבינוביץ זצוק"ל היה מדמויות ההוד של ירושלים של מעלה, רבים אף כינוהו "החפץ חיים של ירושלים", זכה להיות תל תלפיות לרבים שבאו לשמוע ממנו הוראה והלכה -דברי חיזוק ועצות להתחזק בלימוד תורה והלכה ועבודת השם, המוני בית ישראל הגיעו להתברך מפה קודשו והיה מקבלם בסבלנות ובמאור פנים, זכה לקדש פיו ולשונו  ורבים נושעו מברכותיו. היה מעורר בקביעות לקבוע לימוד בספר ה"חפץ חיים" כדי להינצל מדבורי לשון הרע, וכן לקבוע לימוד בספרי הלכה כדי שלא להיכשל בדבר הלכה, עוד היה מעודד לחזור ולשנן בדברי תורה בעל פה, כגון משניות וכו', כדי שיוכלו ללמוד גם כשלא נמצאים ליד ספרים או בדרכים.

זכה להאיר את עיניהם של ישראל בספריו החשובים "מעדני השולחן" . הספרים משמשים כמעין משנה ברורה על שו"ע יורה דעה, התקבלו באהבה ובחיבת קודש אצל אלפי לומדי הוראה והלכה בכל תפוצות ישראל. בראשם מרנן גדולי ישראל מכל החוגים והעדות שבאו בהסכמותיהם על ספריו.  שכבר יצאו לאור במהדורות רבות. עד כה יצאו לאור חמישה חלקים של הספר "מעדני השלחן"  ושני חלקים של שו"ת 'מעדני מלכים',  וכן גם 'מעדני השלחן' ביאורים והארות על חלק מהקיצור שולחן ערוך,  הגדה של פסח "וללוי אמר", ועוד, ועדיין נשארו עוד כרכים רבים של חידושי תורה שהשאיר אחריו בכתבים, בהלכה ובאגדה.

לקראת ההילולא יצא לאור ברוב פאר והדר על ידי 'מכון מעדני השלחן'. ספר "עובדות דרבי לוי" חלק ב', עובדות, הנהגות, סיפורים, והליכותיו בקודש של הגה"צ ה'מעדני השלחן' זי"ע. בעריכת בנו הגאון הצדיק רבי אלחנן הכהן רבינוביץ שליט"א.

כמו כן יצא לאור מחדש ברוב פאר והדר לכבוד ההילולא, סדרת הספרים המפורסמת 'מעדני השלחן', ד' חלקים על שו"ע יור"ד, במחיר מוזל מאד, עד גמר המלאי, ומיוחד לכבוד ההילולא.

היום יפקדו רבים את ציונו הקדוש להפקד בדבר ישועה ורחמים. העליה המרכזית נערכה אמש יום רביעי אור לב' אדר. עלו בני משפחתו ותלמידיו לציונו הקדוש בהר המנוחות, חלקה ל"ב בהר תמיר, לתפילת רבים. לאחריה נערכה סעודת הילולא וכנס התחזקות בו  העלו הרבנים הגאונים שליט"א את זכרו הטהור ולהדבק בדרכו של בעל ההילולא זי"ע, באולם "חינוך ירושלים" ברחוב בית ישראל בשכונת 'בית ישראל' בירושלים.

 

עוד בנושא
לרגל יום השנה הראשון להסתלקותו של הגה"צ רבי לוי רבינוביץ זצוק"ל בעל "מעדני השלחן" ושו"ת מעדני מלכים, צפו בגלריית תמונות ממפעליו המרוממים והתוועדויותיו עם גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א • בשעה 20:30 ייערך כנס התחזקות לזכרו הטהור באולם "חינוך" בשכונת בית ישראל בירושלים

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן