דובר צה"ל הודיע הבוקר כי מטוסי קרב של צה"ל הפילו מוקדם יותר מל"ט שהמריא מרצועת עזה, וטס באופן חריג לכיוון מערב מעל הים התיכון. המל"ט, זוהה על ידי יחידת הבקרה האווירית של חיל האוויר והופל בשטח הרצועה

דובר צה"ל הודיע הבוקר (חמישי) כי מטוסי קרב של צה"ל הפילו מוקדם יותר מל"ט שהמריא מרצועת עזה, וטס באופן חריג לכיוון מערב מעל הים התיכון. המל"ט הופל בשטח הרצועה.

המל"ט, זוהה על ידי יחידת הבקרה האווירית של חיל האוויר. בהתאם לנוהל, בוצעו כמה בדיקות כדי לבחון אם מדובר בכלי טיס ישראלי, או בכלי טיס זר בעל אישור טיסה במרחב. כשהחשד שמדובר בכלי טיס של אחד מארגוני הטרור – הוחלט להזניק זוג מטוסי קרב ישראלים של חיל האוויר.

עם הקפצת המטוסים, החל ביצוע נוהל נוסף שמטרתו זיהוי טכנולוגי של כלי הטיס. כשאושרו הנתונים, הטייסים קיבלו אישור להפיל את המל"ט לים. בדובר צה"ל סירבו למסור פרטים נוספים על התקרית.

זו אינה הפעם הראשונה שמטוסי חיל האוויר מפילים מל"ט שהגיע מעזה, ובחודש אוקטובר האחרון יורט מל"ט נוסף שכזה על ידי מטוסי הקרב. צה"ל מאפשר לארגוני הטרור להטיס מל"טים ורחפנים מרצועת עזה, לרוב לניסויי התעצמות, כל עוד הם לא חרגו משטחה של רצועת עזה או חדרו לישראל.

אתמול החליט מתאם פעולות הממשלה בשטחים, להחזיר את חלק מההקלות על רצועת עזה, שבוטלו בעקבות ההסלמה שהייתה השבוע. בתום הערכת מצב הוחלט להחזיר את פעילות המעברים ארז וכרם שלום לשגרה. כמו כן, מרחב הדיג הוחזר ל-15 מיילים ימיים. בעקבות יום הקרב בדרום סגרה ישראל את מעברי כרם שלום וארז לעזה. בכך ביטלה אפשרות יציאה של 7,000 סוחרים ופועלים לעבודה בישראל, וצמצמה את מרחב הדיג.