סוכנות הידיעות הסורית מדווחת כי אדם נהרג בתקיפת כלי טיס ישראלי בלתי מאויש בגולן הסורי. על פי חלק מהדיווחים בתקרית נהרג עימאד אל טוויל, שעסק בהקמת תשתית איראנית של חיזבאללה. בישראל טרם התייחסו לדיווחים

סוכנות הידיעות הסורית סאנא דיווחה בצהריים (חמישי) כי אדם נהרג בתקיפת כלי טיס ישראלי בלתי מאויש באזור הכפר חאדר שבגולן הסורי. על פי חלק מהדיווחים בתקרית נהרג אדם בשם עימאד אל טוויל, שעסק בהקמת תשתית איראנית של חיזבאללה.

התקרית התרחשה באזור שבו יוחסו לישראל על-פי דיווחים זרים סיכולים של גורמי טרור, בהם קצינים איראנים וג'יהאד מורנייה. בישראל טרם התייחסו לדיווח ולפי שעה לא ידועים פרטים נוספים על האירוע.

כזכור, דובר צה"ל אישר ביום ראשון כי מטוסי קרב של צה"ל תקפו יעדי טרור של ארגון הטרור ג'יהאד האסלאמי דרומית לעיר דמשק שבסוריה. "התקיפות בוצעו בתגובה לניסיון הפיגוע הבוקר על גדר המערכת ולשיגור הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. צה״ל יגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האיסלאמי המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה", נמסר מדובר צה"ל.

באזור עאדליה בפאתי דמשק שבסוריה הותקף אתר של ארגון הטרור גא"פ, המהווה עוגן משמעותי של הגא"פ בסוריה. באתר מבצע הגא"פ מחקר ופיתוח של אמצעי לחימה תוך התאמתם לייצור ברצועת עזה ולייצור מקומי בשטח סוריה. בנוסף, מיוצרים מידי חודש באתר זה עשרות קילוגרמים של AP, חומר המשמש כדלק לרקטות ומתקיימות בו הכשרות טכניות לפעילי ארגון הטרור, הן מהרצועה והן מהזירה הצפונית.

מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם, ארגון אופוזיציה היושב בלונדון, דיווח כי מניין ההרוגים בתקיפה הישראלית נגד הג'יהאד האסלאמי מדרום לדמשק עמד על שישה בני אדם, בהם שני פעילי ג'יהאד וארבעה לוחמים במיליציה פרו-איראנית. לפי הארגון, אחד הלוחמים היה סורי, אך זהותם של השלושה הנוספים לא פורסמה.