צילום: צילום: דוד כהן / פלאש 90.

נתן אשל לבן גביר: "נביא לך קולות עכשיו בתנאי שאתה לא רץ יותר לבד"

יועצו הקרוב של ראש הממשלה נשמע בהקלטות כשהוא מנסה לצרף את מפלגת 'עוצמה יהודית' לשורות הליכוד. "בוא נגיד שנתניהו אומר 'להצביע לזה, להצביע זה, חייב שיעבור' - ולא עברת, האם אתה יכול אז להגיד לי אז 'אני לא עושה עוד ניסיון כזה לבד'?"
 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

הקלטות שמתפרסמות הערב (חמישי) מלמדות על המאמצים הכבירים שהפעיל יועצו הקרוב של ראש הממשלה נתניהו, נתן אשל, על מנת למנוע את ריצתו של איתמר בן גביר, ומפלגתו "עוצמה יהודית" מריצה לכנסת, בשל החשש מאיבוד קולות למחנה הימין.

בהקלטה שפורסמה ב'חדשות 12', צוטט אשל כשהוא מספר לבן גביר על ניסיונות קודמים של נתניהו להסיר מפלגות ימין נוספות מריצה לכנסת: "יש בן אדם שהיית בא אליו, נגיד סתם פייגלין, היית אומר לו 'מיליון דולר', אז הוא היה אומר, למפלגה, אז הוא היה אומר לך 'בסדר' (מסכים לפרוש)". על כך בן גביר השיב לאשל: "בסדר, זה לא אני".

אשל: "לא, לא, לא, אני אמרתי שזה לא אתה, אני אמרתי שזה לא אתה. אני אמרתי לו (לנתניהו) שזה לא אתה. השאלה אם אתה לא חושב שאתה צריך לעשות איזשהו שינוי כדי לוודא באלף אחוז כניסה לממשלה… לכנסת?",.

בן גביר השיב לאשל "נתן, לא", והוסיף: "השיחות האלה, עשינו אותן פעם שעברה. אין מציאות שאני פורש. נקודה. זה סופי, זה סגור".

כשהבין אשל שבן גביר אינו מתכוון לפרוש בעד כל מחי, הציג בפניו הצעה שקשה לסרב לה: "אם הייתי בא ואומר לך שבבחירות הבאות אתה משוריין בליכוד עם המפלגה (עוצמה יהודית)".

בן גביר משיב: "לא, לא, עזוב נתן, אני לא משוריין בליכוד. זה לא טוב בליכוד. בוא, אתה יודע, אני אמיתי איתך. יכול להיות שהיית מדבר עם מישהו אחר, אז הוא היה אומר לך מה שטוב לו ולא טוב לליכוד. אני, לא טוב לי שאני אהיה משוריין בליכוד, ולא טוב לכם שאני משוריין בליכוד. אני לא אוסיף לליכוד כלום".

אשל מפציר: "לא בטוח, אתה בבלוק טכני שפורש אחרי הבחירות".

בן גביר לא מתרצה: "אני לא מוסיף לך כלום, זה לא טוב, אתה צריך לפנות למרכז".

אשל: "אני יודע שזה לא טוב לי, זה הרע במיעוטו בשבילי".

בשלב זה בן גביר מציע הצעה משלו: "שהוא (נתניהו) יבוא ויגיד 'אני בסקרים שלי רואה שבן גביר עובר' ויפעל מאחורי הקלעים מול חב"ד ומול איזו חסידות. אתה (אשל) מקבל שני דברים – אתה מתקרב ל-61, ויותר מזה, אתה חוסם את בנט. יותר טוב לו שאני אהיה שם ושנפתלי יהיה יותר חלש ושנפתלי יאבד את האפשרות ללכת עם גנץ".

אשל מסכים עם בן גביר: "איתמר, איתמר, הוא חושב את זה כמוך. כי ברור לו על מי הוא יכול לסמוך ועל מי לא". כאן מקורבו של נתניהו מציע לבן גביר פתרון – נתניהו יתן לו כעת את עזרה האלקטורלית שהוא מבקש, ובתמורה, בסבב הבחירות הרביעי, הוא יבטיח שלא ירוץ לבד אלא רק במסגרת בלוק ימין או בשילוב טכני עם הליכוד: "בוא נגיד שהוא (נתניהו) הולך על הכיוון שלך, והוא אומר 'להצביע לזה, להצביע זה, חייב שיעבור' – ולא עברת, האם אתה יכול אז להגיד לי אז 'אני לא עושה עוד ניסיון כזה לבד'?".

בן גביר השיב בחוסר החלטיות: "לא יודע, אם הוא הופך את העולם בשבילי, לא בשבילי אגב, בשבילו, ועשה את זה – אני לא, התשובה שלי היא לא חד משמעית, לא יודע, צריך לחשוב על זה".

אשל: "אני צריך לתת לו (לנתניהו) סוכרייה וגזר. ברור לי שכל אחד צריך לקיים את חלקו בעניין".

כעת בן גביר השיב: "אני פתוח לשמוע על זה, ופתוח לדבר על זה, וזה לא בלתי אפשרי בעיניי".

מפלגת הליכוד הגיבה לפרסום ב'חדשות 12': "ההצעה המדוברת היא לא על דעתו של ראש הממשלה. בן גביר לא עובר את אחוז החסימה בוודאות. מי שמצביע לעוצמה יהודית נותן את קולו לממשלת שמאל של גנץ וטיבי".

נתן אשל הגיב אף הוא: "מטרת השאלות הייתה להבין את גבולות הגזרה, וחד משמעית לא להציע הצעות שאינן בשם או ברשותו של אף אחד, ורק כדי להוכיח שאין סיכוי שבן גביר יוותר".

כתבות קשורות

ירידה בטמפרטורות – בהרים ייעשה מעט קריר • האזינו לתחזית

מחר: יוסיף להיות חם מהרגיל. ביום שני ירידה בטמפרטורות. ביום שלישי מעט קריר באזור ההרים. ביום רביעי טמפרטורות ‏רגילות לעונה. ביום חמישי טמפרטורות נמוכות מהרגיל ומעט קריר בהרים. ביום שישי ושבת עלייה בטמפרטורות. ביום ראשון עלייה נוספת בטמפרטורות וייעשה חם מהרגיל

מפחיד: מיד לאחר השבעת ממשלתו של בנט – תקודם חקיקה בשורת נושאי דת ומדינה

הממשלה שעתידה לקום מחר בשעות אחר הצהריים צפויה להמיט אסון רוחני על המדינה. על פי ההסכם שנחתם בין ראשי הקואליציה העתידית הם יקדמו בתוך שישים יום מרגע ההשבעה שורת חוקים בנושאי דת ומדינה. בין היתר בנושא הרבנות, הגיור וחוק הגיוס

7 תגובות

 1. לצוות של ביבי אם תתביישו עכשיו תתייבשו אח"כ… תעשו הכל והכל כולל הכל קודם לקחת את הבחירות… בן גביר הוא דמות למופת בפוליטיקה הישראלית. לא לזה התכוונתי לעשות את הכל

 2. לירושלמי בן גביר הוא אדם טוב, אבל צריכים לקחת אחריות, הבחירות הוא דבר יותר מדי רציני לשחק איתה, הסיפוח בסכנה.

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן