נוסע שחזר מיפן והיה על האוניה 'פרינסס דיימונד' והשתחרר מאשפוז ביפן נמצא חיובי לנגיף הקורונה בישראל ויועבר לאשפוז בבידוד. הוא נחת הבוקר בטיסה מאיסנטבול לנתב"ג - כל נוסעי הטיסה מחיובים בבידוד. מתבצעת חקירה לבדיקת מגעים נוספים

משרד הבריאות הודיע על מקרה נוסף של חולה קורונה בישראל: "נוסע שחזר מיפן והיה על האוניה 'פרינסס דיימונד׳. לאחר שאותו נוסע השתחרר מאשפוז ביפן, הנוסע נמצא חיובי לנגיף הקורונה בישראל ויועבר לאשפוז בבידוד בבית החולים שיבא. כמו כן מתבצעת חקירה אפידימיולוגית לבדיקת מגעים נוספים".

ממשרד הבריאות נמסר כי הנוסע טס בטיסה מסחרית של חברת טורקיש איירליינס מטוקיו דרך איסטנבול טיסה TK53, ומאיסנטבול לת״א טיסה TK784 שנחתה בישראל בשעה 08:55. "על כל נוסעי הטיסה שנחתה הבוקר ושהיו עמו על המטוס להכנס לבידוד בית באופן מיידי ל-14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400.

"אם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101 על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף". בתוך כך, במשרד הבריאות מציינים כי המגע הקרוב של הנוסע מאיטליה יכנס לבידוד בבית החולים שיבא. בנוסף, בתקשורת דווח כי עלה החשד להידבקות של שני ישראלים נוספים בנגיף הקורונה, בדיקותיהם נמצאות כעת בשלבים האחרונים.

החולה הקורונה שנחת הבוקר בישראל הוא אחד משלושה ישראלים שנדבקו בקורונה ושוחררו עד כה מבית חולים צבאי ליד טוקיו. עד הכה שבו לישראל שלושה חולים שאושפזו בטוקיו ושוחררו בהמשך לאחר שנמצא שאינם נושאים את הנגיף. מתחילת התפרצות הנגיף בספינה נדבקו שישה ישראלים ששהו בספינה, ארבעה אובחנו ביפן ואושפזו שם, ושניים אובחנו כשהגיעו. ביפן מאושפז כרגע ישראלי אחד.

כזכור, משרד הבריאות הודיע הבוקר כי אשתו של החולה שחזר מאיטליה ביום ראשון והתגלה אתמול כחולה בנגיף והועבר לבידוד, אובחנה גם כן עם תוצאה חיובית לנגיף הקורונה ותועבר אף היא לבידוד. "חולה קורונה נוספ/ת שהיה במגע אישי קרוב עם החולה שחזר מאיטליה אובחן עם תוצאה חיובית לקורונה ויועבר לבידוד", נמסר ממשרד הבריאות. מצבה מוגדר קל.

בתוך כך, במשרד הבריאות הודיעו כי החקירה האפידימיולוגית על הנוסע חולה קורונה מאיטליה הסתיימה ולהלן ממצאי החקירה, המקומות והשעות בהן היה החולה. מההודעה עולה כי בניגוד להודעה הקודמת – אז נטען כי היה שעה אחת בלבד בחנות "הפיראט האדום", הוא שהה שם למעשה שלושה ימים בשבוע האחרון.

1. טיסת אל על מספר LY381 בתאריך 21.2.20 שהמריאה מישראל בשעה 06:00.
2.טיסת אל על Iy 382 שנחתה בתאריך 23.2 בשעה 16:10
3.יום א׳ 23.2 חנות ״הפיראט האדום״ באור יהודה בשעות 18:00-22:00
4.יום ב׳ 24.2 חנות ״הפיראט האדום״ אור יהודה בשעות 08:30-24:00
5.יום ג׳ 25.2 חנות ״הפיראט האדום״ אור יהודה 08:30-24:00
6.יום שני 24.2 בבית הכנסת ״אירוס״ ברחוב נגה בישוב אירוס בשעות 06:00-07:00

ממשרד הבריאות נמסר כי, "על כן כל מי שהיה במקומות הנ״ל במגע קרוב – מרחק של פחות מ-2 מטרים למשך של 15 דק׳ או יותר, להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400. אם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101 של מד״א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף".