Share on whatsapp

תחת אש: מעמד מרגש של סיום הש"ס בעיר שדרות

אילו לא ראיתי לא האמנתי, באתי לחזק ויצאתי מחוזק. חשבתי בגלל המתיחות למצוא כאן רק אחדים שאמנם גם בשבילם באמת ראוי להגיע .במילים רבות רושם ועוצמתיות אלו פתח מרן ראש ישיבת מיר הגאון הגדול הרב יצחק אזרחי שליט"א את נאומו המרגש והמחזק במעמד סיום הש"ס שנערך בעיר שדרות.
 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

אילו לא ראיתי לא האמנתי, באתי לחזק ויצאתי מחוזק. חשבתי בגלל המתיחות למצוא כאן רק אחדים שאמנם גם בשבילם באמת ראוי להגיע. והנה אני רואה ציבור כל כך גדול של עמלי תורה ואוהבי תורה בשדרות.

במילים רבות רושם ועוצמתיות אלו פתח מרן ראש ישיבת מיר הגאון הגדול הרב יצחק אזרחי שליט"א את נאומו המרגש והמחזק במעמד סיום הש"ס שהפיקו חבר מועצת העיר המסור מטעם ש"ס ר' דורון טקטוק עם רכז אל המעיין ר' עמי בן סימון ור' מרדכי אלבז מטעם המחלקה למסורת ישראל, אל המעיין, והאיחוד התורני שדרות כשאת הש"ס סיים מגיד השיעור הוותיק מייסד דף היומי בשדרות הרה"ג רבי אליהו אפללו שליט"א ואת מסכת ברכות פתח האברך המופלא שבעצמו סיים ש"ס גם בעיון וגם בבקיאות הרב יעקב אביטן שליט"א.

וזה באמת לא מובן מאליו שכבוד הרב ממרום גילו וגדלותו טרח לבוא מירושלים – כשחלק נכבד מהמוזמנים תושבי שדרות חששו לצאת מביתם – בעיצומה של ההסלמה הקשה למרות האזעקות ומטחי הקסאמים מסביב.

ראש הישיבה שהיה אורח כבוד של הערב הפגין חיבור מדהים עם כל רבדי המשתתפים וריתק את המשתתפים תלמידי חכמים אברכים ובעלי בתים זקנים עם נערים מעל שעתיים רצופות! עד 23:30 בלילה – שעה לא מוכרת בשדרות גם בזמנים רגילים ובוודאי לא בימים מתוחים.

מה שהתחיל בנאום דרמטי וסוחף מלא באהבת תורה משתפכת והסברים עמוקים על מהותה של תורה שבעל פה, משא קודש שהרים את המשתתפים לגבהים רמים ועם קבלה ללמוד כל יום! כל יום! ועם אמירה נחרצת שלימוד התורה שלכם זה כיפת הברזל האמיתית. הסתיים עם שירה סוחפת לכבוד שמחת תורה ולומדיה כשראש הישיבה חרג ממנהגו כדי לייקר את לומדי התורה במסירות נפש בכל המצבים ובירך כל משתתף בפרטות, אירוע שלא זכור כמותו בשדרות.

האירוע המרומם  נערך סביב שולחנות ערוכים ברמה גבוהה ובטוב טעם ושפע רב באולמי ליאם החדשים בשדרות כנאה ויאה לכבודה של תורה בפיקוח הצמוד של מנהל האולם שמואל מלכיאל שדאג לכל הפרטים הקטנים שהופכים את האירוע לבלתי נשכח.

הסיום נערך בניצוח תזמורתו של יצחק ריס המדהים שהפך את היגון והפחד לשמחה אדירה ומתפרצת עם שירים חסידיים תוססים בשילוב שירה מזרחית ומרוקאית אוטנטית עם מיקס משירי פורים ושמחת תורה. ואיך לא עם ההמנון 'אל תירא ישראל' שכיכב לאורך האירוע בין קסאם לקסאם.

באירוע שגם סימל סיום עשרות מסכתות שנלמדו בעיון ובקיאות ברשת הכוללים של 'האיחוד'  השתתפו מסיימי הש"ס מבית כנסת השלום. ומסיימי מסכתות קובעי עתים לתורה מקהילת 'בני מנשה' מבתי כנסת 'תורה וחיים' ובי"כ 'בן איש חי' ומבית כנסת בוכרים המרכזי ובחורי חמד מישיבת 'היכל אליהו'.

כמו כן השתתפו הרבנים שהקימו שיעורי דף היומי חדשים והוסיפו לשדרות עוד ליגיון תלמידי חכמים של 30 לומדי ש"ס חדשים הרב יעקב אלמקייס בבי"כ בן איש חי הרב עמי בן סימון בבי"כ משכן יוסף והרב יעקב אביטן בישיבת היכל אליהו.

יצויין שבמהלך הארוע רב בי"כ הנביאים הרב יחיא אלעזרא שכבר שנים רבות מסייע לרבים מתושבי שדרות כל כך התרגש מהמעמד והחליט להתגייס לקראת פסח הבעל"ט למען כלל בני התורה בשדרות בלי יוצא מן הכלל.

וסמוך לאירוע הרב יגל קדוש שגדל בשדרות שלח שי מכובד ויוקרתי לסיום כדי להוקיר את נשות החיל  של מסיימי השס ומסיימי המסכתות שכל יום שולחות את בעליהם לשקוד על התורה.

כיבדו את האירוע בנוכחותם אישי ציבור נכבדים וביניהם ח"כ הרב יעקב מרגי. מר אלעד קלימי סגן ר"ע שדרות שאף נשא דברים חמים בשבח לומדי התורה ולימוד התורה בהתלהבות וחמימות. הרב אברהם ויצמן מנהל ת"ת בני יוסף שדרות. הרב שמעון פריינטה מנכ"ל מוסדות עטרת אסתר. ורבים ממרביצי התורה בשדרות הרבנים הגאונים הרב בנימין צברי והרב שמעון בן זכאי ראשי כולל באר חיים יצחק הרב י"מ שלום ראש ישיבת הנגב שדרות הרב משה חיימוב רב בי"כ בוכרים מרכזי הרב שלום יזדי מו"ץ בשדרות הרב מנחם גמליאל ראש כולל מנחת יהודה והרב חיים שטרית רב קהילת שערי אברהם.

את האירוע הנציח הצלם המיוחד מר מור אברג'ל שאף הוסיף מרחשי ליבו כשומר מסורת שעל אף שהוא מצלם בהרבה אירועים הוא לא נפגש עם כזה אירוע מרגש של שמחת תורה עם גדוליה ולומדיה ברמה כל כך רוחנית ועוצמתית.

ללא ספק. כותלי האולם ודמעות ההתרגשות והשמחה שליוו את הנוכחים בצאתם עם תעודות הוקרה מיוחדות ועם השי המכובד יוכיחו…

לתדהמתנו בתום האירוע בשעת חצות התקבלה הבשורה הטובה שהוסכם על 'הפסקת אש' וחזינו בעינינו שהתורה תמיד מנצחת הן את הטועים מבפנים והן את האוייבים מבחוץ. וכמו שאמרו חז"ל הקדושים תורה מגינה ומצילה.

כתבות קשורות

טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו

תגובה אחת

 1. רבי מרדכי אלבז יוצר המפעל האיחוד התורני שדרות, חזק ואמץ!!!
  האיש מאחורי התנופה העצומה בעיר שדרות!
  יישר כח, היה מעמד מיוחד ומרגש!

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן