במהלך ועידת איפא"ק תקף בחריפות דנון את המועמד המוביל של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית, שכינה לאחרונה את נתניהו "גזען וראקציונר". "מי שקורא לראש ממשלת ישראל 'גזען' הוא שקרן או בור, או שילוב מסוכן של השניים"

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, תקף בחריפות את ברני סנדרס, המתמודד בפריימריז של המפלגה הדמוקרטית למועמדות מטעמה לנשיאות ארה"ב ואמר: "הוא שילוב מסוכן של בור ושקרן‎‎". דנון הוסיף כי "אנחנו לא רוצים את סנדרס כאן באיפא״ק, וגם לא בישראל. מי שקורא לראש ממשלת ישראל ׳גזען׳ הוא שקרן או בור או שילוב מסוכן של השניים".

את הדברים אמר דנון בוועידת איפא"ק וחשף כי הממשל האמריקני צפוי לפעול נגד אלו שישתפו פעולה עם ה"רשימה שחורה" של 112 עסקים שפועלים בהתנחלויות, במטרה להחרימם. רשימה זו פורסמה לאחרונה בידי המועצה לזכויות אדם של האו״ם. דנון אמר כי "זו הוכחה נוספת לאיתנות הקשר בין ארה״ב לישראל ולברית בין העמים".

דבריו של דנון מגיעים לאחר שסנדרס אמר על ראש הממשלה נתניהו כי "הוא גזען וריאקציונר ששולט בישראל". נתניהו נשאל על דבריו של סנדרס בשבוע שעבר, ונמנע מלתקוף אותו, אך אמר כי הוא חושב ש"הסנטור סנדרס טועה כשהוא קורא לי גזען".

מנהלת סניף ישראל של השדולה היהודית-אמריקנית "J-Street", יעל פתיר, הגיבה על דבריו של דנון: "הוא מחזיק בתואר שגריר ישראל, אך מתפקד הלכה למעשה כשגריר הליכוד. שגריר שמתבטא בגסות שכזו ביחס למי שיכול להיות בעוד מספר חודשים נשיא ארצות הברית, מועל בתפקידו ופוגע במדינה אותה הוא מייצג". עוד הוסיפה פתיר כי "רק לפני יומיים פורסם סקר לפיו 65% מיהודי ארצות הברית מעדיפים את סנדרס כנשיא על פני טראמפ" והוסיפה כי "דנון פגע בדבריו לא רק במעמדה של ישראל בקרב בוחרי ומנהיגי המפלגה הדמוקרטית, אלא גם באמון של רוב יהודי ארצות הברית".

במירוץ למועמדות לראשות המפלגה הדמוקרטית אמר סנדרס: "הקמנו זה עתה קואליציה רב-לאומית, רב-דורית ורב-תרבותית שהולכת לסחוף את כל המדינה" והוסיף כי "טראמפ וחבריו חושבים שהם הולכים לנצח – הם חושבים שהם ינצחו על ידי פילוג אנשים על בסיס צבע עורם, מוצאם או דתם. אנחנו ננצח כי אנחנו עושים בדיוק ההיפך – אנחנו מחברים בין האנשים שלנו".

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיב להתפתחויות בחשבון הטוויטר שלו, וכתב: "נראה כי לברני המשוגע הולך טוב במדינת נבדה. ביידן והשאר נראים חלשים ואין מצב שמייק הקטן יכול להתניע מחדש את הקמפיין שלו אחרי ההופעה הנוראית בהיסטוריה של העימותים הנשיאותיים. ברכות ברני, ואל תתן להם לקחת את זה ממך".

ועידת איפא"ק, השדולה הפרו-ישראלית בארצות הברית, נפתחה היום בוושינגטון עם נוכחות ישראלית מצומצמת במיוחד, כשרק שני ישראלים בכירים משתתפים באירוע -שגריר ישראל בוושינגטון רון דרמר ושגריר ישראל באו"ם דני דנון. ראש הממשלה נתניהו ויו"ר כחול לבן גנץ ישלחו נאום מצולם, אך בניגוד לוועידות הקודמות לא יהיו נוכחים. גם איש משרי הממשלה לא הגיע לוועידה. הסיבה כמובן היא הסמיכות הרבה לבחירות בארץ מחר.

הנוכחות האמריקנית בכנס אף היא נמוכה יחסית בשל הבחירות בארה"ב שיתקיימו בנובמבר. ביום שלישי יצביעו 14 מדינות בפריימריז הדמוקרטיים, במה שמכונה "סופר טיוזדיי", ובעטיו לא יגיעו המועמדים הדמוקרטים לכנס בוושינגטון.