צילום: צילום: דוד כהן / פלאש 90.

דיווח: שעות לפתיחת הקלפיות – מגעים בין יהדות התורה לעוצמה יהודית

לאחר שהמגעים מול הליכוד כשלו, יהדות התורה משלבת מאמצים עם נתניהו בניסיון להביא לפרישתו של בן גביר מהמירוץ. מפלגת עוצמה יהודית הודיעה כי תכנס הערב מסיבת עיתונאים בשעה 19:30 ויו"ר המפלגה ביטל ראיונות שהיה אמור לקיים
 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

יהדות התורה מצטרפת למאמץ להביא לפרישת רשימת הימין הקיצוני עוצמה יהודית לאחר שהמגעים מול הליכוד הסתיימו מוקדם יותר היום (ראשון) בלא תוצאות. לפי דיווח של יאיר שרקי ב'חדשות 12', עדיין לא ברור מה הוצע לבן גביר בתמורה לפרישתו, אך אם הוא יסכים הוא יודיע על תמיכה רשמית ברשימת יהדות התורה. גורמים ביהדות התורה מכחישים את הידיעה וטוענים כי אין מגעים עם בן גביר.

בינתיים מפלגת עוצמה יהודית הודיעה כי תכנס הערב מסיבת עיתונאים בשעה 19:30 במטה המפלגה בירושלים. כמו כן, יו"ר המפלגה, בן גביר, ביטל ראיון שהיה אמור לקיים ב'חדשות 12'.

במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס את סיעת הליכוד באיירפורסט סיטי תחת הכותרת "כינוס חירום", ‎במאמץ למנוע הקמת ממשלה בראשות כחול לבן. "הנתונים שיש לנו לפני 3 שעות שזה שיש לנו 58.5 מנדטים, מאוד קרובים לניצחון"‎, אמר ראש הממשלה בכינוס. "התזוזה הזו היא מגמה עקבית‎ – אנחנו יכולים להביא להקמת ממשלת ימין‎. יש לנו סיעה מלוכדת, הנבחרת הזו הביאה הישגים".

נתניהו אמר הצהריים: "אשמח אם בן גביר יפרוש. חסר לנו מנדט אחד כדי לנצח. מצביעי 'עוצמה' הצביעו ליכוד או מפלגת ימין. בן גביר צריך לגלות אחריות. המחנה הלאומי לא יסלח לו". ראש הממשלה פיזר הבטחות בתקווה שאולי יעזרו לבן גביר לפרוש: "אנחנו הולכים לפנות את חאן אל אחמר ואני מתכוון להוריד את אחוז החסימה". לדבריו: "השמאל תמיד מתאחד ואצלנו לא עוברים את אחוז החסימה".

כזכור, מוקדם יותר היום הודיעה מפלגת עוצמה יהודית כי במהלך הלילה הצליחו להגיע להסכם עם הליכוד לקראת פרישה מהמירוץ, אך הבוקר הודיע ראש הממשלה נתניהו כי הוא חוזר בו מההסכם.

לדבריהם, במהלך הלילה, סוכמו תנאים עקרוניים בין עוצמה יהודית לליכוד. לפי התנאים: מאי גולן המוצבת במקום 34 לליכוד תשמש כחברת כנסת מטעם עוצמה יהודית, ואם תקום ממשלת 61 היא תייצג בהצבעות את מצביעי עוצמה יהודית. עוד על פי ההסכם, הליכוד יוריד את אחוז החסימה ויפעל לביטול סעיף 7 א' לחוק יסוד הכנסת – הסעיף שהביא לפסילת התמודדותם של נציגי עוצמה יהודית: מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ובנצי גופשטיין במערכות הבחירות האחרונות. עוד סוכם, כי חאן אל אחמר יפונה תוך שישה שבועות.

מעוצמה יהודית נמסר: "למרבה הפלא, הבוקר עדכנו נציגי הליכוד כי ראש הממשלה חזר בו מהסיכום ואפילו את התנאים הללו ראש הממשלה מסרב לקיים". עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה: "נתניהו מסכל שוב את ממשלת ה-61, ועושה רושם שהוא מעוניין בממשלת אחדות עם גנץ ולא בממשלת ימין. את נתניהו לא מסוגל לעשות את הדברים הללו אזי שהוא לא רוצה באמת לממש מדיניות ימין ועוצמה יהודית חייבת להתמודד כדי לשמור על הליכוד בימין".

מהליכוד נמסר בתגובה: "מצפים מבן גביר לגלות אחריות ולא לשרוף קולות ולפגוע בניצחון הימין. עוד מנדט אחד לליכוד ואנחנו מנצחים ומקימים ממשלת ימין חזקה לישראל. המחנה הלאומי לא יסלח אם לא יעשה הכל כדי למנוע הקמת ממשלת שמאל שתלויה באחמד טיבי".

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן