צילום: פלאש 90

דרעי חוגג: "ניישם את הכרעת העם – נקים במיידי ממשלה ונאשר תקציב"

יו"ר ש"ס נאם הערב לאחר תוצאות המדגם והכריז: "היום אנחנו יכולים לברך על המוגמר - מחר בע"ה כבר נשב גוש הימין עם ראש הממשלה וניישם את הכרעת העם". מוקדם יותר התקשר ראש הממשלה והודה לדרעי על התמיכה במהלך הקמפיין

כתבות נוספות בנושא:

באישור ההנהלה? תשלום על שעות פיקטיביות ברכבת ישראל
הדרך לזוגיות מיטבית עם הרב ישי אלגזי: הפרק הראשון
נתניהו הטיח בעדותו במשטרה: "ליועמ"ש לא אכפת שירצחו אותי"
תלמידי כיתה א' מת"ת שיח בני יוסף אור יהודה הגיעו לבני ברק והתקבלו אצל גדולי ישראל
 • "מתביישת לבקש" כלה צעירה עומדת להינשא בחוסר כל.

  תוכן מקודם

 • "לא מאחלת לאף אחד להרגיש אובדן" כלה צעירה משתפת.

  תוכן מקודם

 • "אין לי אפשרות לקנות להם סוודר ומעיל לחורף שמתקרב" אריה בפוסט כואב

  תוכן מקודם

 • "תחזרי הביתה דחוף" כך השתנו חייה של אסתר לבלי שוב.

  תוכן מקודם

יו"ר ש"ס אריה דרעי נאם במטה ש"ס בירושלים וחגג את תוצאות מדגם הבחירות מהם עולה כי המפלגה שמרה על כוחה: "אוהבים ללעוג לנו, לומר שאנחנו לא לומדים ליבה. אך כל המפלגות מנסות להתחקות אחרי המקצועיות והטכנולוגיה שיש לש"ס", אמר דרעי והוסיף: "העמדנו את הכלים הללו לידי הליכוד כדי שנוכל יחד להקים ממשלה. אחרי שנה סוף סוף יהיה לכם שקט. מחר נחזור לישיבות בכל הכוח".

בםתח דבריו אמר דרעי בקול נרגש: "מזל טוב ש"ס. שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה. זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו. היום אנחנו יכולים לברך על המוגמר". דרעי הכריז: "מחר בע"ה כבר נשב גוש הימין עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ניישם את הכרעת העם הברורה – ונקים ממשלת ימין בראשות נתניהו. נקים ממשלה מהירה ומיידית ונאשר תקציב".

"המשימה היא להקים ממשלה מיידית וזה מה שנעשה". הוסיף יו"ר ש"ס והודה לפעילי המפלגה: "אני רוצה להודות לכל הפעילים, המנהלים, החברים. אנחנו יכולים להיות גאים. אין עוד תנועה שיש לה פעילים כמוכם. אני כל כך שמח". עוד אמר דרעי: "תודה רבה מכל הלב לכל מאות אלפי מצביעי ומצביעות ש״ס, שהביעו היום פעם נוספת אמון בתנועת ש"ס. אני מתחייב שנציגי ש"ס ימשיכו לעבוד בשביל עם ישראל באמונה שלמה. אני אוהב את כולכם. תודה רבה".

כזכור, ראש הממשלה נתניהו, התקשר מוקדם יותר הערב ליו"ר שס ובירך אותו על התוצאה והודה לו על התמיכה העקבית. השר דרעי בירך את ראש הממשלה על התוצאה המצויינת ואמר כי הוא מקווה שתוקם במהרה ממשלה ימנית וחזקה שתפעל למען עם ישראל.

לאחר פרסום תוצאות המדגם, ממפלגת הליכוד נמסר כי "ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם כל ראשי מפלגות המחנה הלאומי וסיכמו להקים ממשלה לאומית חזקה לישראל בהקדם".

משלכתו של יו"ר יהדות התורה, שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן נמסר כי הוא שוחח כעת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואיחל לו מזל טוב, ברוך השם ובשעה טובה. השר ליצמן הודיע לו על המשך שיתוף הפעולה בין גוש הימין. נקבעה פגישה למחר בבוקר. נתניהו התקשר גם ליו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני שאותו על הניצחון הגדול, השניים קבעו להיפגש מחר בבוקר לישיבת בלוק הימין.

בנוסף, שר הבריאות ויו”ר יהדות התורה ח”כ יעקב ליצמן שוחח בשעה האחרונה עם כל ראשי גוש הימין, ראש הממשלה נתניהו, ח”כ גפני, השרים דרעי ובנט, וסיכמו על המשך שיתוף פעולה הדוק לטובת אזרחי ישראל.

מטעמו של בנט נמסר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר כעת לשר הביטחון ויו"ר ימינה, נפתלי בנט. השניים בירכו זה את זה על ניצחון המחנה הלאומי עפ"י תוצאות המדגמים. כפי שהבטיח, בנט אמר לראש הממשלה כי ימינה תמליץ עליו להרכבת הממשלה. גם שר החינוך רפי פרץ שוחח כעת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואיחל לו ברכות על ההישג הגדול בבחירות.

ראש המשלה בנימין נתניהו הגיב הערב לתוצאות המדגם החוזים 60 מנדטים לגוש הימין והתחזקות משמעותית לליכוד וכתב בטוויטר: "תודה – ניצחון ענק למען ישראל". מהליכוד נמסר כי ראש הממשלה נתניהו שוחח הערב עם כל ראשי מפלגות המחנה הלאומי וסכמו להקים ממשלה לאומית חזקה לישראל בהקדם.

כזכור, מדגמים דרמטיים הערב ברשתות התקשורת לאחר סגירת הקלפיות עם 60 מנדטים לגוש הימין-חרדים ועלייה משמעותית של הליכוד ל-36 מנדטים לפחות. כחול לבן עם 33 מנדטים ככל היותר. בשתיים מתוך שלושת המדגמים ישראל ביתנו יורדת ל-6 מנדטים בלבד. על פי שתיים מהמדגמים המפלגות החרדיות שומרות על כוחן עם 9 מנדטים לש"ס ו-8 מנדטים ליהדות התורה, בסקר נוסף יהדות התורה יורדת ל-7.

מדגם 'חדשות 12': הליכוד – 37, כחול לבן – 33, הרשימה המשותפת – 14, ישראל ביתנו – 6, ש"ס – 9, יהדות התורה – 7, ימינה – 7, העבודה-גשר-מרצ – 7, עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה.

מדגם 'כאן חדשות': הליכוד – 36, כחול לבן – 33, הרשימה המשותפת – 15, ש"ס – 9, יהדות התורה – 8, ימינה – 7, ישראל ביתנו – 6, העבודה–גשר–מרצ – 6. עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה.

מדגם 'חדשות 13': ליכוד 37, כחול לבן 32, הרשימה המשותפת 14, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, העבודה גשר מרצ 6, ימינה 6. עוצמה יהודית לא עוברת את אחוז החסימה.

כתבות קשורות

באישור ההנהלה? תשלום על שעות פיקטיביות ברכבת ישראל
הדרך לזוגיות מיטבית עם הרב ישי אלגזי: הפרק הראשון
נתניהו הטיח בעדותו במשטרה: "ליועמ"ש לא אכפת שירצחו אותי"
תלמידי כיתה א' מת"ת שיח בני יוסף אור יהודה הגיעו לבני ברק והתקבלו אצל גדולי ישראל
בכיר רע"מ שהצטלם עם בנט ולפיד - והקשרים עם ארגון הטרור חמאס
איטליה: יומיים רצופים של גשם גרמו למותם של שניים • צפו
סער: לא הפרתי הבטחות בחירות; לא הפכתי לראש ממשלה עם 6 מנדטים
מרן האדמו"ר מבעלזא בעריכת שולחנו לרגל הילולת האדמו"ר מהרי"ד מבעזלא זי"ע
בנט: "הממשלה תתפרק בסבירות לא מבוטלת, בין התקציב לרוטציה"
תיעוד: האדמו"ר מפינסק קרלין באנטוורפן שבבלגיה
הדולר מתרסק לשפל חדש; בנק ישראל לא מתערב בשער היציג
בנט יוצא לוועידת האקלים; אלו המנהיגים איתם ייפגש בגלאזגו
נפטר היהודי שנקם בנאצים על ידי ניקיון אבני הכותל • הסיפור המצמרר
שִׁירַיִם מסכם שבוע עמוס: פסגת האדמורי"ם במיאמי והמקטרת הקדושה שנחשפה
הרוסים והמצרים התאמנו: צניחה ממטוסים וחיסול המחבלים • צפו
איראן מפרסמת תיעוד מאיים: שיגור טיל אוויר ממטוס קרב • צפו
ריסס גז פלפל לפניו של בחור ישיבה מטווח אפס, ושוחרר ללא הגבלות
מרהיב: להקה של שבעה דולפינים ליד אשדוד • צפו

2 תגובות

 1. מרגש ומשמח? הכל בזכות מרן ז"ל שלא מפסיק לדאוג לנו גם לאחר פטירתו…
  כל הכבוד לכם פעילים יקרים עשיתם עבודת קודש וגם למצביעים אין עליכם

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו