יו"ר העבודה-גשר-מרצ נאם לאחר תוצאות המדגמים והאשים את גנץ בירידה המשמעותית של מפלגתו: "ברגעים הקריטיים - קמפיין חסר אחריות של כחול לבן פגע במחנה". הורוביץ: "בימים האחרונים ראינו מצד שותפינו בכחול לבן קמפיין לא ראוי כלפינו"

יו"ר העבודה-גשר-מרצ חבר הכנסת עמיר פרץ נאם הערב (שני) במטה המפלגה לאחר תבוסת מפלגתו לפי תוצאות המדגמים, בהן עלה כי המפלגה המשותפת איבדה כמחצית מכוח המפלגות המרכיבות אותה, וגוש השמאל נחל מפלה. "אני יכול לומר שכשהתחלנו את המסע המשותף ידענו שהשלם יהיה שלם מסך חלקיו. הלכנו למהלך הזה מתוך אחריות. נתנו גיבוי מוחלט לבני גנץ כמועמדנו לראשות הממשלה. דווקא ברגעים הקריטיים התחיל קמפיין חסר אחריות מצידם. אבל אין לי כוונה לדבר על 'אכלו לנו ושתו לנו'".

פרץ הוסיף כי הוא "ימלא תפקידו כמבוגר האחראי של מחנה השלום. מסע של אהבת חינם ולא שנאת חינם והסתה. אנחנו מחנה השלום, השוויון, מחנה הצדק החברתי. זו היתה דרכנו וכך תישאר. לא נעשה עכשיו חשבונות מה קרה, רצינו להחזיר את ישראל לדרכו של רבין. לא סיפוח- אלא לקיים ועידה אזורית שהיתה מפגישה את כל הגורמים במזה"ת. אל תיפלו לרגע ברוחכם. להיפך- אתם יצרתם אווירה של שינוי במדינת ישראל. התקווה שלנו שיום אחד יזכו אזרחי המדינה לדרך של שינוי ותקווה- לא תגווע לרגע".

מספר 2 בעבודה-גשר-מרצ, אורלי לוי אבקסיס, עלתה לנאום אחרי פרץ ואמרה כי "המסע היה לא קל, אבל בצורה אחראית החלטנו להביא בשורה בנושאים החברתיים. עשינו את מה שהיו צריכים לעשות בכחול לבן . מצאנו את המשותף והדומה והתעלינו מהמפריד". לדבריה: "אילו גנץ היה לוקח את האחראיות ועובד כפי שהצענו, פתק אחד לכל הגוש, אולי היינו היום עם תוצאה אחרת. אני מודה, ציפינו ליותר".

מספר 3 ברשימה, ניצן הורוביץ,אמר כי "בימים האחרונים ראינו מצד שותפינו בכחול לבן קמפיין לא ראוי כלפינו. במקום לשמור על הקולות שלהם הם ניסו לפגוע בנו והיום כולם מבינים שזה היה דבר לא אחראי. עכשיו, כשאנחנו מסתכלים קדימה, יש לנו אחראיות כלפי המצביעים שלנו להילחם על כל תג ועל כל פסיק באידאולוגיה שלנו. נמשיך להתנגד לסיפוח, להיאבק על חופש אישי". עוד הוסיף: "זה ערב לא פשוט לרשימה ולמחנה שלנו, אבל האיחוד היה צו השעה. מנענו אובדן קולות ולאורך כל מערכת הבחירות נקטנו בקמפיין אחראי ולא ירינו בתוך הנגמ"ש. שילמנו על זה מחיר".

ח"כ יאיר גולן שעדיין לא ברור האם יכהן בכנסת הקרובה אמר כי "צריך לחכות לתוצאות האמת, אך בכל אופן – השמאל יצטרך לעשות חושבים ולראות איך מתקדמים מכאן הלאה". סגן הרמטכ"ל לשעבר הוסיף כי "למרות התוצאה, האיחוד היה הכרחי אחרת יש סיכוי שאחת מהמפלגות לא הייתה עוברת את אחוז החסימה. מציע לכל תומכינו הרבים לנשוך שפתיים ולדעת שאף תוצאת בחירות אינה גזירת גורל. המאבק על דמותה של מדינתנו האהובה ימשיך כך או כך".

ח"כ תמר זנברג אמרה כי זהו "ערב לא פשוט לשמאל הישראלי. אבל גם בימים כאלה אסור לנו להתייאש לרגע. מחר יום חדש, בו עלינו להשקיע את המאמצים בבניית שמאל אידיאולוגי, לוחמני וגדול. כבוד לאלפי הפעילים והמתנדבים שנלחמו היום על האמת שלהם ותודה לכל מי שיצאו לבחור אמת".