מספירת 92.6% מקולות הבוחרים עולה כי כחול לבן עומדת נכון עכשיו על 32 מנדטים, ש"ס 10, יהדות התורה 7, העבודה-גשר-מרצ 7, ישראל ביתנו 7, ימינה 6. גוש הימין-חרדים ירד ל-59 מנדטים. עוצמה יהודית זרקה לפח 17,523 קולות

המפה המסתמנת: מפרסום 92.6% מקולות הבוחרים עולה כי הליכוד עומד נכון לעכשיו על 36 מנדטים, כחול לבן עם 32 מנדטים, הרשימה המשותפת 15, ש"ס 10, יהדות התורה 7, העבודה-גשר-מרצ 7, ישראל ביתנו 7, ימינה 6. לגוש הימין חרדים יש כרגע 59 מנדטים. במהלך הערב, לאחר ספירת 92% מהקולות, הליכוד הפסיד מנדט לטובת הרשימה המשותפת וגוש הימין ירד ל-59, אך המפה שוב התהפכה.

בחלוקה לקולות, כאמור לא תוצאות סופיות, הליכוד הביא 1,235,428 קולות, כחול לבן 1,112,613, הרשימה המשותפת 551,059, ש"ס 327,313, יהדות התורה 259,519, ישראל ביתנו 248,411, העבודה-גשר-מרצ 241,774, ימינה עם 212,102 קולות, עוצמה יהודית זרקה לפח 17,523 קולות. סך הכל נספרו 4,243,462 קולות. יצוין ש-99% מהקולות כבר נספרו, אך פורסמו רק 92%, מאחר וועדת הבחירות עורכת בדיקות לווידוא טוהר הבחירות.

מוועדת הבחירות נמסר בצהריים כי הסתיימה בדיקת כל הקלפיות הארציות: "נבדקו 10,305 קלפיות המהוות 97% מסך כל הקלפיות הארציות, בקלפיות אלה הצביעו בפועל 4,156,479 מהמצביעים. 310 קלפיות הנותרות: ב-250 מהן יש צורך בהשלמה מול הפרוטוקול המקורי שצריך להגיע בשעה זו לכנסת מהוועדות האזוריות בכדי להשלים את תהליכי הבדיקה והבקרה. ב-40 קלפיות נוספות מתבצעת בהן סריקת פרוטוקולים עכשיו, ועוד 20 קלפיות יועברו ביום ראשון לבדיקה מעמיקה של טוהר הבחירות".

כזכור, במדגמים שפורסמו אמש הליכוד מקבל בין 37 ל-36 מנדטים, כחול לבן 34-32, הרשימה המשותפת 15-14, שס 9, יהדות התורה 7-8, ישראל ביתנו 6-7, עבודה-גשר-מרצ 6-7, ימינה 6. גוש הימין עמד בכל המדגמים על 59 מנדטים.

מהמדגמים עד תוצאות האמת – סיקור נרחב ב'חדשות JDN'
עדכון תוצאות המדגמים: גוש הימין יורד ל-59, הליכוד עם 37-36 • כל הפרטים
"בזכות התפילות של גדולי התורה": נתניהו התקשר לדרעי, ליצמן וגפני • צפו
"תודה": נתניהו שוחח עם ראשי בלוק הימין – "סיכמו להקים ממשלה לאומית"
בן גביר בנאום תבוסה: "אם המדגמים נכונים אז שוב בנט מנע ממשלת ימין"
ליברמן מגיב אחרי המדגמים: "לא מתכוונים לזוז מ"מ מכל מה שהבטחנו"
בנט אחרי המדגמים: "גאה שהבאנו ניצחון לימין מבלי שירינו בתוך הנגמש"
גנץ בתגובה ראשונה: "תודה לפעילים והמצביעים – אמשיך להיאבק למענכם"
עמיר פרץ: "נתנו גיבוי מוחלט לגנץ – אנשי כחול לבן התנהלו בחוסר אחריות"
דרעי חוגג: "ניישם את הכרעת העם – נקים במיידי ממשלה ונאשר תקציב"
חגיגות ביהדות התורה: "נדאג להקמת קואליציה טובה – ליברמן לא יצורף"
גנץ: "אני שותף לתחושת האכזבה – המדינה זקוקה לאחדות ולפיוס" • צפו
נתניהו: "לילה של ניצחון ענק, הפכנו את הקערה על פיה – הגיעה עת פיוס" • צפו
החגיגות, המתח והתבוסה: התמונות ממטות המפלגות הלילה • תיעוד ענק
בדרך לממשלה? המנצחים, המפסידים והעריקים האפשריים / פרשנות
זוהר: "סימנו מועמדים לעריקה – עם 60 מנדטים נקים ממשלה בוודאות"
ליברמן: "נעשה הכול למנוע בחירות רביעיות – לא נחבור לגוש הימין משיחי"
גנץ: "ניכר שלנתניהו אין אפשרות להקים ממשלה – מכבדים את החלטת הבוחר"
בנט: "אם יכניסו אנשי שמאל לקואליציה לא תהיה ריבונות – זה לא נגמר"
ינקלביץ', האוזר והנדל: המירוץ לחיפוש עריקים החל – "זה לא יקרה"
ראשי הבלוק: "לא פוסלים מפלגות המכירות במדינה יהודית ודמוקרטית"
ההתייעצויות בבית הנשיא והטלת ההרכבה • הלו"ז להקמת הממשלה ה-35
שמולי: "התוצאה העלובה ביותר אי פעם – נדרש ולו בדל של חשבון נפש"
ניצחונו של המנהיג הדגול על אדם בינוני כמו גנץ הוא כישלון צורב / דעה
דיווח: בליכוד ירכזו מאמצים להביא את אורלי לוי אבקסיס לקואליציה
לפיד בישיבת סיעה: "לא נשב תחת נתניהו, וגם לא אף אחד מהרשימה"

מוקדם יותר דיווחנו כי ההתייעצויות לקראת הטלת מלאכת הרכבת הממשלה על מועמד נבחר, ייערכו בבית הנשיא לאחר שתוצאות הבחירות יהיו ברורות, רשמיות וסופיות, ויימסרו לנשיא המדינה על ידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל, בתום שמונה ימים מיום הבחירות בהתאם לקבוע בחוק (על פי סעיף 11 לחוק-יסוד: הכנסת).

על פי לוחות הזמנים עתיד השופט להעביר לנשיא את התוצאות בי"ד אדר תש"פ. לרשות הנשיא עומדים שבעה ימים לקיום התייעצויות וקבלת החלטה וזאת לא יאוחר מכ"א אדר תש"ף. יצוין כי ייתכן שההטלה תערך עוד בטרם ימלאו שבעת הימים. בביתהנשיא מציינים כי גם הפעם יועברו ההתייעצויות בשידור חי מבית הנשיא ובשקיפות מלאה אל הציבור.

בבית הנשיא פרסמו את לוחות הזמנים עד הרכבת הממשלה (אם תוקם): בי"ד אדר (פורים), העברת תוצאות הבחירות הרשמיות לנשיא המדינה. בין י"ד-כ"א אדר, ימים אפשריים לקיום התייעצויות עם הסיעות בבית הנשיא. כ"א אדר, המועד האחרון על פי חוק להטלת מלאכת הרכבת הממשלה על מועמד שהסכים לכך.
לחבר הכנסת עליו הטיל הנשיא את מלאכת הרכבת הממשלה, נתונים 28 ימים להרכבת הממשלה מיום ההטלה. הנשיא רשאי להאריך את התקופה עד 14 ימים. אם עברה התקופה שניתנה לחבר הכנסת ולא עלה בידו להרכיב ממשלה, או שהודיע ח"כ לנשיא שאין בידו להרכיב ממשלה, או שהוצגה ממשלה והכנסת דחתה את הבקשה להביע בה אמון, עומדות בפני הנשיא שתי אפשרויות שעליו לממש בתוך שלושה ימים.

האפשרות הראשונה היא להטיל את הרכבת הממשלה על ח"כ אחר שהודיע לנשיא שהוא מוכן לקבל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה ולח"כ זה יהיו 28 ימים להרכבת הממשלה. אפשרות נוספת היא להודיע ליושב ראש הכנסת שאינו רואה אפשרות להרכבת ממשלה.

אם הודיע הנשיא ליושב ראש הכנסת שאינו רואה אפשרות להרכבת ממשלה, או שהטיל על ח"כ שני את מלאכת הרכבת הממשלה וגם הוא לא הצליח להרכיב ממשלה, או שהודיע הח"כ לנשיא שאין בידו להרכיב ממשלה, או שהוצגה ממשלה והכנסת דחתה את הבקשה להביע בה אמון – רשאים רוב (61) חברי הכנסת לבקש מהנשיא בכתב, להטיל את התפקיד על ח"כ לבחירתם, שהסכים לכך בכתב, וכל זאת תוך 21 ימים. אם הוגשה בקשה כזו – על הנשיא להטיל את התפקיד על ח"כ שצוין בבקשה תוך יומיים, ולח"כ עליו הוטל התפקיד מטעם רוב חברי הכנסת, נתונים 14 ימים להרכבת ממשלה.

במידה ולא הוגשה בקשה על ידי רוב חברי הכנסת, או שח"כ שנתבקש מטעם רוב חברי הכנסת לא הרכיב ממשלה, או שהודיע לנשיא שאין בידו להרכיב ממשלה, או שהממשלה הוצגה והכנסת לא נתנה בה אמון, הכנסת תתפזר לפני תום הכהונה, ויתקיימו חס וחלילה, לא עלינו, בחירות.