צה"ל הורס את הבית. צילום מסך: טוויטר

צה"ל הרס הלילה את בתיהם של שניים מרוצחי רנה שנרב הי"ד

דובר צה"ל מאשר הבוקר כי במהלך הלילה כוחות צה"ל הרסו את ביתם של שני המחבלים אשר ביצעו את הפיגוע במעין דני הסמוך לישוב דולב, בו נרצחה הנערה רינה שנרב הי"ד. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות לאחר שפלסטינים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעברם


קרדיט: דוברות צה"ל

דובר צה"ל מאשר הבוקר (חמישי) כי במהלך הלילה, הרסו לוחמי צה"ל את בתיהם של המחבלים וליד חנאתשה ויזן מגאמס בעיר רמאללה ובכפר ביר זית שבמרחב החטיבה המרחבית "בנימין״.

המחבלים ביצעו, ביחד עם חברי חוליה אחרים, את הפיגוע ביום 23 באוגוסט 2019 במעיין דני, סמוך ליישוב דולב, בו נרצחה הנערה רנה שנרב ז"ל ונפצעו אביה ואחיה, איתן ודביר שנרב.

הריסת הבתים בוצעה לאחר שנדחו עתירות שהגישו משפחות המחבלים לבג״ץ נגד מימוש צו ההחרמה וההריסה, כמו גם בקשתן לקיים דיון נוסף. במהלך הפעילויות התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות עשרות פלסטינים שהבעירו צמיגים ויידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר לוחמי צה״ל. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

מפקד החטיבה המרחבית "בנימין", אלוף-משנה יהונתן שטינברג אמר: "חיילי ולוחמי חטיבת בנימין העבירו הלילה מסר חד וברור – ידע כל מחבל שבכוונתו לבצע פיגוע כי ביתו יהרס ויבוצע אחריו מעקב שוטף על מנת שלא ייבנה מחדש. נמשיך לעשות כל שיידרש על מנת להבטיח את ביטחון האזרחים בגזרה, ולא נאפשר לטרור לפגוש את תושבי מדינת ישראל".
בתוך כך, לביתו של המחבל קסאם שיבלי, שהיה שותף לביצוע הפיגוע, הוצא צו החרמה והריסה. כנגד הצו הגישה משפחת המחבל עתירה לבג"ץ, אשר תידון ביום 16 במרץ 2020.

כזכור, לפני כחצי שנה ביצעו המחבלים פיגוע קשה כאשר השליכו מטען חבלה לעבר משפחת שנרב שטיילה במעיין עין בובין סמוך ליישוב דולב שבבנימין, בפיגוע נרצחה רינה שרנב בת 17 הי"ד, אביה ואחיה נפצעו במצב קשה מאד.

2 תגובות

מה רבו מעשיך ה'

תבקשו לעשות עצרת תפילה בשביל הנגיף

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *