צילום: אוליבר פטוסי / פלאש 90.

בעקבות הקורונה: הערכות מיוחדת בכותל; נדחתה הכניסה החודשית לקבר יוסף

הקרן למורשת הכותל המערבי פרסמו צעדי ההיערכות ברחבת הכותל מפני וירוס הקורונה. בתוך כך, בתום הערכת מצב של ראש מועצת שומרון יוסי דגן, מח"ט שומרון שגיב דהן ורב השומרון הרב לבנון הוחלט לדחות את הכניסה הקרובה: "יש לנהוג בזהירות"
 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

הקרן למורשת הכותל המערבי פרסמה היום (חמישי) את צעדי ההיערכות ברחבת הכותל המערבי מפני וירוס הקורונה. בהודעה שפרסמו נכתב כי "הקרן פועלת על פי הנחיות משרד הבריאות בעקבות התפרצות וירוס הקורונה בעולם". בקרן הוסיפו: "רחבת הכותל המערבי פרוסה על פני שטח רחב, ובימים אלו לא שוהים בה למעלה מ 5,000 מבקרים בו זמנית".
 
אמש הודיע שר הבריאות הרב יעקב ליצמן ש"רחבת הכותל המערבי הינה פתוחה ואין כל חשש להגיע לכותל המערבי". אל אתרי מנהרות הכותל, הכניסה היא בקבוצות קטנות ובהפרש של 15-20 דק' בין קבוצה לקבוצה ועל כן הסיורים ממשיכים ומתנהלים כסדרם. קבוצות שהזמינו מראש ומגיעים מארצות שמשרד הבריאות הגדיר בבידוד, יקבלו החזר כספי מלא על הכרטיסים שהוזמנו.
 
עם זאת, לקחה על עצמה הקרן למורשת הכותל המערבי תשומת לב וזהירות יתרה בנושא בריאות המתפללים והמבקרים והוסיפה מתקנים לחיטוי ידיים ביציאה מהשירותים וכן בכניסה לאתרי התיירות.
 
רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א אמר כי: "דוקא בעת צרה זו, אין מתאים מלבוא להתפלל בכותל המערבי ולבקש מבורא עולם רופא כל בשר שיסיר כל מחלה מיושבי הארץ הזאת והעולם."

בתוך כך, בתום הערכת מצב טלפונית שקיימו ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן ומח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן ובהתייעצות עם רב השומרון הרב אליקים לבנון, הוחלט לדחות את כניסת האלפים לקבר יוסף, שתוכננה להתקיים אור ליום שני הקרוב (י"ג באדר), ערב תענית אסתר.

אחת לחודש מתקיימת כניסה לקבר יוסף אליה, בה משתתפים אלפי יהודים מהארץ ומחו"ל – דתיים, חרדים וחילונים, וכן רבנים גדולים, שרי ממשלה ובכירים מהארץ מהעולם. הכניסה החודשית לקבר יוסף מאורגנת על ידי המועצה האזורית שומרון, מנהלת המקומות הקדושים במועצה ובאבטחה ובתיאום עם החטיבה המרחבית שומרון בצה"ל.

הערכת המצב התבצעה טלפונית מאחר וראש מועצה אזורית יוסי דגן, שוהה בעצמו בבידוד עד ליום ראשון הקרוב בהתאם להנחיות משרד הבריאות. ראש המועצה, חזר לפני כשבוע ממסע הסברה וגיוס תרומות בבריסל ובפריז בו קיים פגישות עם חברי פרלמנט האירופי ועם תורמים ידידי השומרון.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, הסביר: "בעקבות הערכת המצב שקיימנו עם חטיבת שמרון ופיקוד מרכז ולאור הוראות משרד הבריאות החלטנו לדחות את הכניסה לקבר יוסף ביום י"ג באדר, יום תענית אסתר. לגור בשומרון זוהי זכות. זכות להתיישב בחבל ארץ היפה ביותר, ועמה מחויבות לשמור על המקומות הקדושים, ההיסטוריים והחשובים ביותר של העם היהודי. יש לנו אחריות להביא את הציבור הרחב להתפלל בהם ולהתחבר לשורשים שלהם. אך בימים כאלה חובה עלינו לנקוט באמצעי זהירות מוגברים ולהישמע להוראות משרד הבריאות למען בריאות עמנו. אנו סומכים על צה"ל ומערכת הבריאות. נתאם באופן מיידי עם חטיבת שומרון את התאריך החדש לכניסה לקבר יוסף".

כתבות קשורות

החברים מיררו בבכי במסע הלווית הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס • צפו
בדרך לסגירת נתב"ג? אלרעי-פרייס: "איסור טיסות למדינות ספציפיות כבר לא מספיק"
הטרגדיה בבני ברק: אשת הבדחן הידוע מבני ברק היא האישה שנדרסה למוות
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת עקב • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
מסע הקודש של האדמו"ר מפיטסבורג לקברי צדיקים באירופה
הצלחה חסרת תקדים בהרשמה לישיבת 'תפארת יונתן יהושע' 
תיעוד: דינר 'חלקי' בקהילת בעלזא בית שמש
שמחה כפולה ומכופלת במוסדות התורה והחינוך 'ברסלב' בירושלים ובית שמש
הרמב"ם היומי • הלכות תרומה פרק י' • צפו
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הילולת רבי לוי יצחק שניאורסאהן זי"ע

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן