צילום: פלאש 90

המשטרה הודיעה: תיפתח חקירה נגד 8 ישראלים שהפרו את הנחיות משרד הבריאות

חקירה פלילית תיפתח נגד אזרחים שבחרו להתעלם מההנחיות ביודעין. בתוך כך, משרד הבריאות הגיש תלונה במשטרה נגד בעלי חנות "הפיראט האדום" באור יהודה, כיון שלא דיווח על כל הזמנים שבהם שהה בחנות
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

המשטרה מודיעה כי בהמשך להתפשטות נגיף הקורונה בישראל, ובעקבות מספר אירועים שהתרחשו בימים האחרונים מאז התפרץ הנגיף, בהם התעלמו אזרחים ביודעין מהנחיות משרד הבריאות אשר קראו להם לשהות בבידוד, או שביצעו עבירות נגד פקחי משרד הבריאות או שהטעו את פקחי משרד הבריאות בשעת תשאולם, החליטה משטרת ישראל לפתוח במספר חקירות פליליות ב-8 מקרים בהם אזרחים הפרו את המדיניות וההנחיות של משרד הבריאות.

בתוך כך, משרד הבריאות הגיש היום תלונה במשטרה נגד מאיר כהן, בעלי חנות "הפיראט האדום" באור יהודה, בנוגע לדיווח הזמנים שבהם שהה בחנות. כהן, שחזר מאיטליה, דיווח תחילה כי שהה בחנות במשך שעה אחת ב-24 בפברואר, אך לאחר מכן הודה כי ביקר בה גם ב-23 בפברואר בין השעות 18:00-22:00 וב-25 בפברואר בין השעות 08:30-00:00. במשרד הבריאות מבהירים כי יש לנהוג בשקיפות בעת החקירה האפידמילוגית שמתבצעת לכל חולה קורונה בכדי למגר את התפשטות המחלה והורות על בידוד לאזרחים הנדרשים לכך.

במקביל צוות הפיקוח והאכיפה בראשות ד״ר רוני ברקוביץ׳ ממשיך בעבודתו. בסרטון (חופשי לשימוש) הצוות מגיע לבקרה לבחון שהאנשים אכן נמצאים בבידוד בית. הצוות עובד בתיאום מלא עם משטרת ישראל והגיש להם מספר תלונות בגין הפרות בידוד בית.

במשטרה מבהירים כי הטיפול באירוע התפשטות נגיף הקורונה, כמו גם האחריות על פיקוחם של הנקראים לבידוד, הינם באחריות משרד הבריאות. אך נושא הפרות בידוד של אזרחים יועברו לידיעת וטיפול המשטרה, בהתאם לדיווחים ולנתוני משרד הבריאות, רק בהפרות מצד אזרחים שהמשרד אינו יכול לפקח עליהם מסיבות שונות, בהן עזיבת המפוקח את מתחם הבידוד בו הוא אמור לשהות.

חקירה פלילית תיפתח נגד אזרחים שבחרו להתעלם מההנחיות כאמור ביודעין, כשהם רואים לנגד עיניהם את תועלתם האישית, או כלפי אזרחים שעשו מעשה שיש בעשייתו להפיץ את הנגיף ולפגוע בעובדי ציבור, מתוך כוונה להדביקם או להטעות את הפקחים בשעת תחקורם על מנת למפות את החשודים בהידבקות.

במשטרה פונים לציבור האזרחים ומבקשים להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות בנושא, שכן התעלמות מהן וזלזול בהן משבשים את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. מפרי צווי הבידוד של משרד הבריאות אף עלולים להפיץ את הנגיף, להדביק ולסכן את חייהם של אזרחים נוספים ללא ידיעתם.

במשטרה מסרו היום: "משטרת ישראל תפעל בשיתוף פרקליטות המדינה על מנת למצות את הדין עם כל מי שיבחר להתעלם מהוראות משרד הבריאות ויגרום במעשיו, ברשלנות או במתכוון, לסיכון של התפשטות נגיף הקורונה".

כתבות קשורות

בדרך לסגירת נתב"ג? ד"ר אלרעי-פרייס: "איסור טיסות למדינות ספציפיות כבר לא מספיק"
פרופ' רן בליצר מתריע: "גם המחוסנים מאוכלוסיות הסיכון חייבים להתנהג בזהירות מונעת"
הציג את מתווה אומן: השר לשירותי דת מתן כהנא נפגש עם שגריר אוקראינה
טרגדיה בבני ברק: הולכת רגל חצתה את הכביש ונדרסה למוות; המשטרה חוקרת
בנט על החיסון שלישי: "המלצות כבדות משקל; נשלים את עבודת המטה" • צפו
כזה עוד לא ראיתם: חברת מערכות הלחימה שיגרה את הטיל המתקדם • צפו
אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת עקב • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
מסע הקודש של האדמו"ר מפיטסבורג לקברי צדיקים באירופה
משיקולים לוגיסטיים בלבד: פרופ' גרוטו נגד מתן החיסונים בתוך בתי הספר
הצלחה חסרת תקדים בהרשמה לישיבת 'תפארת יונתן יהושע' 
תיעוד: דינר 'חלקי' בקהילת בעלזא בית שמש

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן