צילום: מרים אלסטר / פלאש 90.

מעמיקים את הפלונטר: "תומך בחוק נתניהו? פסול בכל קואליציה עתידית"

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד מחתים את ראשי גוש הימין על "מסמך נאמנות" נוסף. זוהר: "אני קורא להצטרף לקריאתי: כל מי שיקדם וישתתף בחקיקה הפרסונלית נגד נתניהו יהיה פסול מלקחת חלק בכל קואליציה עתידית שנקים בע"ה"

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • עכשיו בשביל מחר: זה מה שתענו אחרי מאה ועשרים

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • את היין הזה כבר טעמתם? לחיצה אחת והשליח בדרך אליכם

  תוכן מקודם

לאחר שהבוקר (ראשון) יו"ר ש"ס השר אריה דרעי החל להחתים חברי כנסת מגוש הימין על "מסמך נאמנות" בו הם מצהירים כי הם "מתנגדים בתוקף לממשלת מיעוט ‏שנתמכת על ידי חברי כנסת התומכים בטרור והמתנגדים למדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי", גם במפלגת הליכוד מחתימים על מסמך נאמנות משלהם, הקובע כי כל מי שיתמוך בחוק נתניהו יהיה פסול בכל קואליציה עתידית. את המכתב הפיץ בשעה האחרונה יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר.

ח"כ זוהר פנה לראשי גוש הימין: "כחולבן וליברמן מוכנים לסכן את ביטחון ישראל וחוברים לרשימה ההמשותפת רק בשם השנאה לנתניהו", כתב זוהר והוסיף: "אני קורא לכם להצטרף לקריאתי: כל מי שיקדם וישתתף בחקיקה הפרסונלית נגד נתניהו יהיה פסול מלקחת חלק בכל קואליציה עתידית שנקים בע"ה".

כזכור, יו"ר ש"ס השר אריה דרעי החתים את חברי גוש הימין על "מסמך נאמנות" נוסף שבו מצהירים החותמים כי הם "מתנגדים בתוקף לממשלת מיעוט ‏שנתמכת על ידי חברי כנסת התומכים בטרור והמתנגדים למדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי", כך דיווחה העיתונאית מורן אזולאי ב'ווינט'.

ע"פ הפרסום במסמך נכתב: "ממשלה כזאת תהווה סכנה מיידית וברורה למדינת ישראל. אנחנו קוראים לכל חברי הכנסת שתומכים במדינת ישראל לא לתת יד לממשלה מסוכנת כזאת. הקמה של הממשלה המסוכנת הזאת היא גם הונאה של מנהיגי כחול לבן וישראל ביתנו שהבטיחו לציבור שהם לא יקימו ממשלה שנתמכת על ידי הרשימה המשותפת".

שר החינוך רפי פרץ אמר בכניסה לישיבת הממשלה: "בלוק הימין חזק והדבר החמור ביותר בעיניי הוא שכחול לבן הצהירו בצורה חד משמעית לפני הבחירות כי לא יסתמכו על הרשימה הערבית המשותפת והם מפירים הבטחת בחירות שלהם בשיתוף פעולה עם רשימה שתומכת טרור ומבזה את חיילי צה״ל. אני קורא לגנץ להתעשת. קורא ליועז הנדל והאוזר לצאת חוצץ נגד המהלך הזה. אסור שתקום ממשלה בתמיכת מפלגה תומכת טרור".

השר צחי הנגבי אמר: "הגיע הזמן להרגיע ולהבין שאם רוצים למנוע בחירות ואם לא רוצים ממשלה שהיא תוקם ותחיה בחסדי אחמד טיבי ועודה, חייבים לעשות ממשלת אחדות שמתבססת על שני דברים, ראשית, נגמר הוטו עם נתניהו, חצי מהעם תומכים בו וצריך להיפטר מהאשליה שהוא הולך, הוא לא הולך, הוא נשאר עם עוצמה גדולה מאי פעם".

עוד הוסיף הנגבי: "דבר שני, ראש הממשלה על פי החוק זכאי להיות ראש ממשלה תוך כדי ניהול משפטו, גם בעניין הזה הפור נפל, ברגע שבני גנץ יבין את זה הוא ימנע מלהיכנס למלכודת של ממשלת מיעוט שתהיה הכי מאוסה ומגוחכת וקצרה בתולדות המדינה".

השר זאב אלקין אמר: "מי שהחליט לשבור את הקווים האדומים ואת ההבטחות ולהקים ממשלה שתהיה תלויה באחמד טיבי אני מאחל להם בהצלחה. יש פה החלטה תמוהה ביותר. אביגדור ליברמן ששכנע אותנו במשך שנים רבות שחברי כנסת מהרשימה המשותפת הם האיום שלנו".

עוד אמר אלקין: "אני חושב שהרעיון להקים ממשלת מיעוט כזאת מול האתגרים שאנחנו נמצאים, זה חוסר אחריות טוטאלי. אין לי ספק שממשלה כזאת תתפרק מהר. מי שרוצה להקים ממשלה מתמיכה של טיבי וליברמן בו זמנית מבחוץ במצב הנוכחי שהמדינה נמצאת בו, אני יכול לשלוח אותו לפסיכיאטר".

השר אופיר אקוניס הגיב: "אם היוזמה של עופר שלח ששכנע את יעלון, גנץ ואשכנזי להקים ממשלה שתסתמך על קולות הרשימה המשותפת בניגוד מוחלט להבטחה שהם נתנו לבוחרים שלהם, תתממש – אז יכול להיות שזאת תהיה אחת הישיבות האחרונות של הממשלה הנוכחית".

עוד אמר אקוניס: "ממשלת השמאל שתקום בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת היא פסולה מלכהן לאור העובדות שחברי הרשימה שוללים את מדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי ושהעומד בראשה והחברים בה מהללים את נסראללה ואת סמיר קונטאר. לפני שבוע בדיוק התחייב בני גנץ שהוא לא יקים ממשלה שתישען על קולות הרשימה הערבית המשותפת והנה בתוך פחות משבוע הוא מפר את התחייבותו לציבור. זוהי מרמה והפרת אמונים של כחול לבן כלפי ציבור הבוחרים שלהם".

10 תגובות

מכתב פורימי?????????????????

איום שרק

מישהו חושב
שיש פיקוח רבני,ע'מ שמתנהל שם
בחדרי חדרים בין ביבי והחרדים?
אני לא יתפלא אם יהיה שמה בסוף
תיק שוחד.

זו המלחמה האמיתית. הסמאל מול הימין ה' רוממה

הכל נהיה כל כך דוחה…..
שנאה ושנאה ושנאה…..
אי אפשר עוד….
גועל נפש…

למען ה' איך הימין הציוני החילוני קשור ל"ימין ה' עושה חיל"????
לאן עוד נדרדר בציונות שפושה בנו????

ירדו נמוך…..

יהודי שונא יהודי מוכן להרוס מדינה .וללכת עם ערבי שונאי יהודים.

ליברמן ראש גדול
אבל שכל קטן

ישנה בעיה שכבר לא מתייחסים ברצינות למיקי זוהר הליברל.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן