צילום: מרים אלסטר / פלאש 90.

גפני: "גנץ טוען שחותר לאחדות בעם ומקבל את התנאים ההזויים של ליברמן"

יו"ר דגל התורה תוקף בחריפות את יו"ר כחול לבן בעקבות הסכמתו לחמשת תנאי הסף שהציב יו"ר ישראל ביתנו להצטרפות לקואליציה וטוען כי הוא חסר ניסיון פוליטי וציבורי. לדבריו: "הוא מקבל את הפילוגים הכי קשים בחברה הישראלית"

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני תוקף בחריפות את יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, בעקבות הסכמתו לחמשת תנאי הסף שהציב יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן להצטרפות לקואליציה הבאה, וטוען כי הוא חסר ניסיון פוליטי וציבורי. לדבריו: "הוא מתהדר בכך שחותר לאחדות בעם, ובאותה העת מודיע שמקבל את הפילוגים הכי קשים בחברה הישראלית ואת התנאים ההזויים של איווט ליברמן". גפני הוסיף: "אנו דבקים בעמדתינו שלא נלך איתם לשום קואליציה ונישאר מאוחדים בבלוק הימין בראשות נתניהו".

כזכור, יו"ר ישראל ביתנו הציג הבוקר את חמשת "תנאי הסף של ישראל ביתנו להצטרפות לקואליציה הבאה" בהם הפרת הסטטוס קוו על ידי העברת סמכויות לראשי ערים, אישור חוק הגיוס בנוסח שאליו מתנגדים גדולי הדור, חוק שיקעקע את מוסד הנישואין בישראל, אפשור פרצות בגיור ועוד. יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ לא היסס וכתב לליברמן בתגובה: "מוסכם. חייבים להתקדם."

התנאים של ליבמן: 1. הכנסת מינימום של 70% משכר המינימום במשק לכל הגמלאים החיים מהבטחת הכנסה ומקצבת זקנה. 2. העברת כל הסמכויות בנושא תחבורה ציבורית ופתיחת עסקים בשבת לשלטון המקומי. 3. חוק גיוס בני ישיבות בנוסח שאושר בקריאה ראשונה בכנסת ה-20. 4. חוק נישואים אזרחיים. 5. גיור על-ידי רבני עיר, כך שכל רב עיר יוכל להקים בית דין ולגייר.

כזכור, גנץ אמר אמש כי "גמלה בליבי החלטה להקים ממשלה חזקה, ממשלה יציבה, ממשלה שתרפא את ישראל מהשנאה והפילוג ותאפשר לכולנו להתקדם. אעשה כל מאמץ כדי שלא יהיו בחירות רביעיות". לדבריו, "לאחר קבלת המנדט מנשיא המדינה אפעל במהירות להקים ממשלה שתשרת את כל אזרחי מדינת ישראל. אלו שהצביעו עבורי, ואלו שלא".

עוד הוסיף כי, "המשבר הפוליטי הנוכחי הוא הגדול והחמור בתולדות המדינה. אני מתכוון להקים ממשלה בזמן הקרוב. מפאת רגישות המגעים המתנהלים ממש בשעות אלו, אני לא אפרט כדי למנוע סיכול של הקמת ממשלה שתוציא את ישראל מהמשבר הפוליטי. אני מגלה מנהיגות אחראית אצל השותפים הפוטנציאליים ואני אופטימי בסיכויי הצלחתי בהרכבת הממשלה".

גנץ רמז על האפשרות להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת: "חברים, במדינת ישראל כל קול שווה. נתניהו מכיר זאת היטב. נתניהו הוא זה שגייס את חברי הכנסת הערבים לצידו ובנה עם הערבים את קואליציית פיזור הכנסת. נתניהו, הוא זה שגייס את טיבי ואיימן עודה לצידו, לקואליציית בחירת מבקר המדינה. ונתניהו הוא זה ששלח את נתן אשל לנהל משא ומתן עם חברי הכנסת הערבים של הרשימה המשותפת, לאחר הסיבוב הראשון. מסתבר שלביבי מותר להתחבר לטיבי, אבל הוא רוצה על זה בבלעדיות".

4 תגובות

הגיע הזמן של הציבור החרדי להתנתק מהמדינה אחת ולתמיד ולא להיות תלויים בח"כ כזה או אחר
וגם מר גפני
לא צריך להתקרנף לשמאל חילונים איכות סביבה
אתה באת לעזור לציבור הלטאי נטו ותדאג רק לזה
תתחיל להיות כמו החכים הערבים אנחנו לא צריכין שהחילונים יעריכו אותנו או יפרגנו לנו

אתה לא רוצה את כחול לבן
אז למי אתה בא בטענות?

תגובה לישר כח:עם כל הכבוד אנחנו עם אחד ומטרתם של מפלגות חרדיות זה לא לעזור לזרם הליטאי, אלה לנסות לעזור לכל עם ישראל עפ"י מוסר התורה.

יש משהו קצת נבזי באמירה הזאת,
שהרי הראשונים שפסלו אלו החרדים שפסלו את גנץ ,
והוא מיצדו לא יכל להישאר חייב ,
ואז הם כועסים עליו???

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell