צילום: נועם רבקין / פלאש 90

לחץ בכחול לבן על האוזר והנדל: "עליכם להתיישר עם עמדת הסיעה או להתפטר"

שני הח"כים מרשימת תל"ם עומדים בסירובם להצביע בעד ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשותפת וסופגים מתקפה בתוך כחול לבן. יעלון הציב בפניהם אולטימטום: הצבעה בעד או התפטרות. גנץ: "יש רק עמדה אחת והחלטה אחת"

 • שליח חב"ד באוקראינה: "ילדים יהודים רעבים ללחם כפשוטו"

  תוכן מקודם

 • "הוא לא ישרוד" צוותי רפואה אוקראינים בהתנהגות מחפירה

  תוכן מקודם

 • הזדמנות להצלחה: הכנס שיהפוך את העמותה שלך לסיפור הצלחה

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

במפלגת "כחול לבן" מסרבים להשלים עם העובדה ששני ח"כים – צבי האוזר ויועז הנדל, המהווים את סמן ימני במפלגה, מסרבים לתמוך בממשלת מיעוט, שתישען על הרשימה המשותפת. גורמים בכירים במערכת הפוליטית אומרים היום שבמפלגה מציבים בפניהם שתי אפשרויות: או שיצביעו בעד ממשלה צרה או שהתפטרו. לדברי אותם גורמים, יו"ר תל"ם, בוגי יעלון הבהיר בשיחות סגורות כי אם האוזר והנדל לא מתיישרים – עליהם להתפטר מהכנסת, "עליכם להתיישר עם עמדת הסיעה או להסיק מסקנות", אמר.

בתגובה לדבריו של יעלון אמר גנץ כי "בכחול לבן יכולות להיות מגוון דעות אבל יש רק עמדה אחת והחלטה אחת – של יו"ר המפלגה. לא של בכירים ולא של מקורבים". ביממה האחרונה נפגש גנץ עם הנדל והאוזר, השניים סירבו להתחייב לו כי יצביעו בעד ממשלה שתישען על הרשימה המשותפת במידה ותקום, ודוחפים להקמת ממשלת אחדות.

האוזר והנדל אמרו לגנץ ויעלון בשיחותיהם כי שיתוף פעולה עם הרשימה המשותפת והקמת ממשלה שמבוססת על הקולות שלה רק יחזקו את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת גוש הימין אם יהיו בחירות נוספות, ועמדו על הצהרות בכירי המפלגה לפני הבחירות לפיהם לא יתבססו על המשותפת בהקמת ממשלה. ללא הקולות של הנדל והאוזר לא תהיה לכחול לבן אפשרות להקים ממשלת מיעוט מבלי להזדקק לכל הח"כים של הרשימה המשותפת, כולל החכים של בל"ד.

למרות הדרישה מהח"כים להתפטר – איש לא יכול להכריח אותם לעשות זאת, ואם יעשו כן יצטרכו לעשות זאת מרצונם החופשי. הצבעה בעד ממשלה צרה גם היא בעייתית להאוזר והנדל שציבור תומכיהם מתנגד נחרצות להישענות על תמיכה או הימנעות של הרשימה המשותפת. אופציה שלישית, בעייתית אף היא מבחינת הח"כים, היא להצביע נגד עמדת מפלגתם ולפרוש ממנה, או לחילופין לערוק למפלגה אחרת. על פי חוק המפלגות אם שניהם יפרשו לבד יופעלו עליהם סנקציות נגד "עריקות" ממפלגה – בין השאר הם לא יוכלו להתמנות לתפקידי שרים בכנסת הנוכחית. היו בכחול לבן גם מי שהציעו שהאוזר והנדל יצביעו בעד הקמת הממשלה אך יישארו מחוץ לקואליציה – אך מהלך כזה עלול להיות מסובך יותר לביצוע.

9 תגובות

הנה הדרך לתהום כבר החלה ישתבח שמו

יופי עכשיו יש סיכוי שהם יערקו לגוש הימין כדי להראות ליעלון שלא מאימים עליהם. הליכוד צריך לנצל את המומנטום ולהציע להם תפקידים בכירים.

זה קצת שרירים.

שמעתם את גנץ,דיקטטור,רק ראש המפלגה מחליט,לא ייאומן, ארדואן,ומדבר על ביבי,ממש ליצן הגנץ הזה, תינוק

טעות, אם הם פורשים אין עליהם סנקציות, כי הם חצי ממפלגת תל"ם

אם הם עוברים לימין הם קונים את עולמם. דלא כמו שעשתה ינקלביץ. הנה זה בא נהפוך הוא!

נראה אם הנדל והאוזר עומדים במבחן האמת.
או שזה רק הצורה שמנסים לאט לאט לטהר את השרץ.
זה מבחן האם הם קיבלו קולות מהימין או גנבו קולות מהימין.

יופי מצויין תלחצו אותם עד שיחברו לביבי יחד עם אורלי לוי ושלום על ישראל

את גנץ תלו על עץ גבוה את ליברמן על עציץ…

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן