שר הביטחון אישר כי בשלב זה לא יוטל סגר גורף על שטחי הרשות הפלסטינית אך הסגר על מרחב העיר בית לחם יימשך. בצה"ל החליטו כי המשרתים ששבו לישראל מכל מדינות העולם אינם רשאים להיכנס לבסיסים במשך שבועיים מיום הגעתם - גם אם אינם מחויבים בבידוד

שר הביטחון, נפתלי בנט, קיים היום (שני) הערכת מצב בנושא היערכות מערכת הביטחון להתפשטות נגיף הקורונה, בהשתתפות שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, סגן שר האוצר, יצחק כהן, סגן שר הביטחון, אבי דיכטר, סגן הרמטכ"ל, מפקד פיקוד העורף, עוזר השר להתגוננות ונציגי מתפ"ש, מל"ל, רח"ל, משרד הבריאות, משרד האוצר ומשרד הכלכלה.

שר הביטחון הנחה את משרד הביטחון לסייע למשרד הבריאות ברכש ציוד רפואי ואמצעים תברואתיים, בדגש על אמצעי טיהור ניידים, לצד סיוע באספקה אווירית של הציוד מחו"ל, והמשך מאמצי מחקר ופיתוח (מו"פ) לבחינת הישרדות הנגיף וגיבוש אמצעי התמודדות.

בנוסף, הוצגו בפני השר תרחישים שונים של החמרה במשבר ואופן ניהולם על ידי מערכת הביטחון במידת הצורך. בהתאם להמלצת כלל הגורמים, הוחלט כי בשלב זה לא יוטל סגר גורף על שטחי הרשות הפלסטינית. שר הביטחון אישר כי הסגר יפוג כמתוכנן עם תום חג הפורים, בבוקר יום ה', ט"ז באדר תש"פ, בכפוף להערכת מצב עדכנית. במקביל, הסגר על מרחב העיר בית לחם יימשך.

בנוסף, הנחה שר הביטחון את היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש), לגבש מודל בידול בין האוכלוסיות ברש"פ עליהן יוטל סגר, זאת על מנת למנוע פגיעה משמעותית במשק הישראלי והפלסטיני, על פי הפרמטרים הבאים: היקף המגע בין האדם עם הציבור הרחב, האפקט הכלכלי של הטלת סגר על אותה קבוצה ואמצעי התמודדות עם אותן אוכלוסיות, שאינם סגר.

במקביל הודיע הצהריים דובר צהל כי בהתאם להערכת המצב המתמשכת בצה"ל ובהתאמה להנחיות משרד הבריאות ולהמלצותיו, מקדם צה"ל את היערכותו למניעת התפשטות נגיף הקורונה בקרב משרתיו.

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, קיים הערכות מצב מטכ"ליות ועמד על הצעדים למניעת התפשטות הנגיף בצה״ל. רא"ל כוכבי הגדיר כי המטרה היא לשמור על כשירותו המבצעית של צה״ל, החיונית לביטחון מדינת ישראל. על כן סיכם הרמטכ״ל כי תינקט גישה מחמירה שתכליתה צמצום היקף החיילים הנמצאים בבידוד.

בצה"ל החליטו כי המשרתים ששבו לישראל מכל מדינות העולם אינם רשאים להיכנס לבסיסי צה״ל במשך שבועיים מיום הגעתם ארצה – גם אם אינם מחויבים בבידוד. כ-2,100 חיילים נמצאים בבידוד, אשר מרביתם חזרו מחופשה פרטית בחו״ל וחלקם פגשו בחולים שאובחנו כנושאי הנגיף. כ-300 חיילים סיימו את הבידוד וחזרו ליחידתם.