צילום: Yonatan Sindel/Flash90

4 חולים חדשים: מניין החולים בקורונה בישראל עלה ל-104 חולים

אחרי שהבוקר הודיעו במשרד הבריאות כי מניין החולים בישראל מקורונה עלה מ-82 ל-100: סגן ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ד"ר אודי קלינר אמר בשיחת רקע עם עיתונאים כי יש 104 חולים. בהמשך הפרסום על חקירות אפידימיולוגיות
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

בשיחת רקע עם עיתונאים דיווח ד"ר אודי קלינר, סגן ראש שירותי בריאות הציבור כי יש 104 חולים – כך נמסר ממשרד הבריאות. עוד נמר כי המשך הפרסום על חקירות אפידימיולוגיות יתפרסם כאן ברצף בהמשך. משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מספר החולים המאומתים בנגיף הקורונה עלה ל-100 בני אדם, קפיצה של כ-20 איש מאמש.

ד"ר ארי קלינר סגן ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, התייחס לקצב ההדבקה שנרשם עד כה. לטענתו, "הצעדים המניעתיים שהחלנו כנראה מוכיחים עצמם באופן יחסי, כי אחרת קצב ההדבקה היה גבוה בהרבה, אולי אפילו אלף עד כה. אני מקווה שהשבועות הבאים יוכיחו זאת לטובה, אבל עדיין אין לדעת. אולם במידה ויתממש התרחיש של אלפי חולים ולמעשה יציאה משליטה, במצב זה לדבריו לא יפורסמו יותר חקירות אפידמיולוגיות של חולים, מאחר וכבר לא יהיה בכך טעם".

בתוך כך, רופא במחלקה לרפואה דחופה (חדר מיון) בבית החולים "שיבא" אובחן היום (חמישי) כחולה בקורונה. הרופא חזר מצרפת ב-2 במרץ בטרם פורסמו הנחיות בידוד על יעד זה, ועבד במחלקה לרפואה דחופה של בית החולים במשך משמרת אחת באותו היום, בטרם נכנס לבידוד בית.

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר כי "בהמשך לקבלת תוצאות חיוביות לבדיקת קורונה שבוצעה לרופא במחלקה לרפואה דחופה, התקיימה חקירה אפידמיולוגית נרחבת ומעמיקה של היחידה למניעת זיהומים בשיבא. הרופא חזר מצרפת בתאריך 2.3.20 בטרם פורסמו הנחיות בידוד על יעד זה.

"הרופא עבד במלר"ד במשך משמרת אחת בתאריך 2.3.20 בטרם נכנס לבידוד בית. מצבו קל והוא הועבר למתחם המבודד והמרוחק של שיבא. כל מי שבא עימו במגע נשלח היום במיידי לבידוד בית מניעתי. מטופלים שטופלו ישירות על ידי הרופא יעודכנו באופן אישי", לשון הודעת בית החולים.

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן