על פי הדיווח גם חברת הכנסת החרדית עומר ינקלביץ מסרבת להקמת ממשלת מיעוט יחד עם הרשימה המשותפת של הערבים זאת למרות דעתם של רוב חברי מפלגתה, עם זאת הצהירה ינקלביץ כי במידה וזה יגיע להצבעה היא תצטרף להחלטת הסיעה

לאחר שפורסם כי יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ מתכנן על הקמת ממשלת מיעוט יחד עם הרשימה המשותפת, דפנה ליאל ב'חדשות 12' מפרסמת הערב כי גם חברת הכנסת עמר ינקלביץ ממפלגת כחול לבן הודיעה היום ליו"ר בני גנץ כי היא מתנגדת בכל תוקף לממשלת מיעוט יחד עם הערבים. עוד הוסיפה חברת הכנסת החרדית ינקלביץ כי במידה שזה יגיע להצבעה, היא תצטרף להחלטת הסיעה בכללותה.

דיווח זה מצטרף לדיווחים קודמים כי גם חברי הכנסת ‏האוזר והנדל מכחול לבן מתנגדים לממשלת מיעוט יחד עם הרשימה המשותפת של הערבים, מדיווחים נוספים עולה כי אף חברי הכנסת גבי אשכנזי מהקוקפיט של כחול לבן וחיליק טרופר מתנגדים גם לממשלת מיעוט שכזו.

כפי שדווח כאן בעבר חברי הכנסת הנדל והאוזר נחשבים לסמן הימני במפלגת כחול לבן הביעו התנגדות לממשלה בראשות בני גנץ שתמונה בתמיכת הרשימה המשותפת. מקורביהם של הנדל והאוזר שצוטטו ב'ידיעות אחרונות' אומרים: "אם היו מביאים את האפשרות של הקמת ממשלת מיעוט כאפשרות אחרונה וכברירת מחדל – הסיפור היה שונה אבל מראש ללכת על אירוע שהוא מאוד בעייתי ובניגוד להתחייבות שלנו – זה בסוף ישרת רק את נתניהו".

הדרך אל ממשלת המיעוט הופכת למורכבת זאת בנוסף לאי הסכמתה של אורלי לוי לתמוך בממשלה כזו, כזכור, יממה בלבד לאחר השבעת הכנסת ה-23, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס ביקשה היום (שלישי) להתפצל. לוי-אבקסיס, יו"ר גשר שרצה בבחירות האחרונות עם העבודה ומרצ, מבקשת להיחשב כסיעת יחיד ולפרק את החיבור. זאת, בצל המחלוקת בין ראשי המפלגה סביב התמיכה ברשימה המשותפת בהקמת ממשלת מיעוט.

לפני כמה ימים לוי-אבקסיס ביקשה מנשיא המדינה לאפשר לה להמליץ על המועמד להרכבת הממשלה בנפרד מנציגי העבודה ומרצ. במכתב ששיגרה לבית הנשיא כתבה לוי-אבקסיס כי היא מבקשת לשמור לה את הזכות להמליץ על מועמד מטעם "גשר" באופן עצמאי. בנוסף כתבה בטוויטר כי "שום תירוץ לא יצדיק עמידה מן הצד בשעת חירום זו. זהו צו השעה וצריך לכונן ממשלת חירום לאומית".

לוי אבקסיס התמודדה בשתי מערכות הבחירות האחרונות בשותפות עם מפלגת העבודה, ובבחירות האחרונות חברה עם יו"ר העבודה עמיר פרץ לריצה משותפת של העבודה-גשר-מרצ. בשבוע שעבר הודיעה כי היא מתנגדת להקמת ממשלת מיעוט בראשות יו"ר כחול לבן בני גנץ בתמיכה חיצונית של הרשימה המשותפת, ובהמשך גם לא המליצה על גנץ בבית הנשיא.