Share on whatsapp

Yonatan Sindel/Flash90

חשש במערכת הפוליטית: השרים דרעי והנגבי ו-2 ח"כים נדרשים להיכנס לבידוד

ראש המועצה האזורית מרחבים שי חג׳ג׳ הודיע הערב כי הוא התגלה כחולה קורונה. חג'ג' נפגש השבוע עם שר הפנים אריה דרעי וצמרת משרדו, וכן עם השר צחי הנגבי שהשתתף בהשבעת הכנסת וחברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר. הארבעה ייכנסו לבידוד
 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • 12 יתומים זעקו השבוע ברוך דיין האמת וכעת הם זועקים אליך

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

יו״ר מרכז המועצות האזוריות וראש המועצה האזורית מרחבים שי חג׳ג׳ הודיע הערב כי הוא התגלה כחולה קורונה: " ארגיע ואומר ששלומי טוב, קצת צינון", כתב לתושבים. אך הסיפור הופך לדרמטי יותר מאחר וחג'ג' נפגש השבוע עם יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי וצמרת משרדו, וכן עם השר צחי הנגבי מהליכוד וחברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר מכחול לבן.

דובר הכנסת מסר הערב כי "ממידע שהגיע בשעה האחרונה לקצין הכנסת ניצב יוסף גריף, שהו שלושת חברי הכנסת: רם בן ברק, אלון שוסטר וצחי הנגבי בשבוע שעבר במחיצתו של שי חג׳ג׳ ראש מועצת מרחבים אשר אובחן כחולה קורונה. בשיחה שקיים ניצב גריף עם אודי קליין – סגן ראש לממונה על בריאות הציבור במשרד הבריאות, נמסר לו כי הנושא הובא לידיעתו של המשרד ועל כן כבר נוצר קשר עם חברי הכנסת אשר קיבלו הנחיה להיכנס לבידוד מידי".

מוקדם יותר הודיע דובר הכנסת כי "נציג משרד הבריאות שוחח לפני דקות אחדות עם קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף ומסר לו שהגם שתוצאות בדיקותיו של האזרח אשר נכח בשבוע באירוע משותף ובקרבתם של חברי הכנסת שוסטר, ברק והנגבי, איבחנו כי הוא חולה בנגיף הקורונה – הרי שלאחר שנבדקו פרטי האירוע ואופיו עם חברי הכנסת הוחלט כי אין חברי הכנסת נדרשים לבידוד".

"ניצב גריף שוחח הערב עם שלושת חברי הכנסת והדגיש בפניהם שלאחר הבהרה זו הם חופשיים לשוב לעבודתם במשכן הכנסת, עם זאת בשל החשש הטבעי ביקש מהם לשקול את הגעתם בשנית". בעקבות ההודעה הזאת פורסמה תמונה של שלושת חברי הכנסת יושבים בקרבה לחג'ג', מה שגרר ביקורת רבה כלפי ההחלטה, שכאמור שונתה. יצוין שהשר הנגבי השתתף אתמול בהשבעת הכנסת.

מטעמו של השר דרעי נמסר הערב כי "ביום ראשון בצהריים, נערכה באולם הישיבות במשרד הפנים בירושלים, ישיבה בהשתתפות שי חג׳ג׳, ראש מועצת מרחבים ויו״ר מרכז שלטון רשויות מקומיות. חג׳ג׳ אובחן היום כחולה קורונה. הישיבה נערכה לפי כל הכללים המחמירים. בחדר נכחו כל העת עשרה אנשים ששהו במרחק האחד מהשני ונמנעו ממגע".

בישיבה נכחו שר הפנים, אריה דרעי, מנכ״ל משרד הפנים, מרדכי כהן, יו״ר מרכז שלטון מקומי, חיים ביבס, סגן יו״ר שלטון מקומי בני ביטון, ברק סרי, יועץ התקשורת של שר הפנים, עו״ד יהודה זמרת, היועץ המשפטי של משרד הפנים, אלי רגב, מנהל מנהל החרום במשרד הפנים וראש המועצה הממונה בירכא, מוני מעתוק, סמנכ״ל משרד הפנים וראש מועצה הממונה בטבריה, אריאל יוצר, סגן הממונה באגף תקציבים באוצר, גלית וידרמן, ראש אגף בכיר לבקרת הון אנושי במשרד הפנים, איתי טמקין, עובד אגף התקציבים במשרד האוצר וריאל שמיר בלאט, מ"מ דובר משרד הפנים.

"הערב, מיד לאחר ההודעה כי חג׳ג׳ חולה בקורונה, הכניסו עצמם כל משתתפי הישיבה לבידוד. כעת הם ממתינים לתחקור של משרד הבריאות שיקבע את המשך ההליך לגביהם. כל משתתפי הישיבה יפעלו בהתאם להנחיות הרפואיות של משרד הבריאות", לשון הודעת לשכת שר הפנים.

השר צחי הנגבי: "לפני מספר דקות נמסר ממשרד הבריאות כי עקב הידבקותו של חברי שי חג׳ג׳, יושב ראש המועצות האזוריות וראש מועצת מרחבים, בנגיף הקורונה, והעובדה שישבתי לצידו ביום רביעי שעבר בכינוס חקלאי, יחד עם חברי הכנסת שוסטר ובן ברק, עלינו להישאר בבידוד ביתי עד יום ד׳ בשבוע הבא. תודתי מקרב לב לכל הדורשים בשלומי. בריאותי איתנה. מאחל לשי חברי ולכל החולים החלמה מהירה ורפואה שלמה".

ח"כ רם בן ברק כתב הודיע הערב כי "לאחר שהתקבלה ההודעה על הידבקותו של מר שי חג׳ג׳ בנגיף הקורונה, ובתיאום עם משרד הבריאות וקצין הכנסת, נשארתי בבידוד שאני נמצא בו מזה יומיים, וכך אמשיך עד יום רביעי הבא. רק בריאות". בן ברק מסר מוקדם יותר כי "כאקט של זהירות, לא השתתפתי בהשבעת הכנסת ה-23 על מנת לא להעמיד בסכנה את באי הכנסת".

ח"כ אלון שוסטר אמר הערב כי "התבשרתי הערב שחברי, שי חג'ג', יו"ר מרכז המועצות האזוריות, חלה בקורונה. מאחר וישבנו במרחק קרוב אחד לשני בכנס ההיערכות של ענף החקלאות למשבר הקורונה ביום ד' האחרון, וחרף העובדה שאני מרגיש מצוין בימים האחרונים ונמצא בתפקוד מלא, הנחיות משרד הבריאות מחייבות אותי להכנס לבידוד באופן מיידי. לכן החל מהיום ועד יום ד' הבא (14 יום לאחר הכנס בו שהינו יחד), אשהה בבידוד בביתי".

 

בהלת הקורונה: שגריר ישראל בגרמניה נדבק בנגיף, צוות השגרירות בבידוד

 

כזכור אמש דווח כי בצל התפשטות מגיפת הקורונה ובעוד מתקיים בכנסת תחת מגבלות חמורות טקס ההשבעה של הכנסת ה-23, מסרו גורמים בכנסת כי שר החקלאות והשר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי התבקש על ידי קצין הכנסת שלא להגיע לאירוע ההשבעה שהתקיים היום (שני) במשכן, זאת משום שנכח באירוע שבו אשתו של אחד הנוכחים אובחנה כחולה בנגיף הקורונה. אולם, למרות בקשתו של הקצין, הנגבי סרב לדרישה והגיע למשכן הכנסת.

מטעמו של הנגבי נמסר בתגובה כי "שר החקלאות צחי הנגבי וחברי הכנסת רם בן ברק ואלון שוסטר השתתפו ביום רביעי שעבר בכינוס חירום של ראשי המועצות האזוריות בכפר המכביה בנושא החקלאות בצל הקורונה. חברי הכנסת בן ברק ושוסטר התבקשו על ידי קצין הכנסת שלא להגיע להשבעתם היום, לאחר שנודע כי בכינוס זה השתתף גם בעלה של אישה שנדבקה בנגיף".

לטענת הנגבי, "10 דקות לפני תחילת טקס ההשבעה הודיע קצין הכנסת גם לשר הנגבי על הדבר. השר נשאר בחדרו, עלה להישבע במרחק ניכר מכל אדם אחר, ויצא מן הכנסת. במהלך הערב יודיע קצין הכנסת לחברי הכנסת מה העלתה בדיקת האדם שהשתתף בכינוס האמור", לשון הודעת דוברו של הנגבי.

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
וְתִבְנֵהוּ מְהֵרָה • האדמו"ר מלוצק בתפילה בכותל המערבי
אַשְׁרֵי תִּבְחַר וּתְקָרֵב • שמחת הברית בחצרות סאווראן - מישקולץ
איך זוכים לילדים תלמידי חכמים • הרב יחיאל מאיר צוקר • צפו
כח התפילה שובר הרים • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון • צפו
תּוֹרָה מִצִּיּוֹן • הגרש"מ עמאר בשיחה על פרשת ואתחנן
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הילולת מחבר השיר "בר יוחאי"
פרשת ואתחנן • צפו בשיחתו של רבי בן ציון מוצפי שליט"א

2 תגובות

 1. איזה חלום – גנץ וביבי בבידוד ולבנתיים המפלגות סוגרות הסכם מועלה וממשלה לאומית טובה בלי שני הגאוותנים האלה שתוקעים מדינה שלמה.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן