משרד הבריאות נעדכן הבוקר כי 90 בני אדם נוספים אובחנו בישראל כחולים בנגיף הקורונה, בכך מניין חולי הקורונה בארץ עולה ל-427, לעומת אמש אז עמד מניין החולים על 337. חמישה מהחולים במצב קשה, 10 במצב בינוני, 401 במצב קל

משרד הבריאות עדכן הבוקר (רביעי) כי 90 בני אדם נוספים אובחנו בישראל כחולים בנגיף הקורונה, בכך מניין חולי הקורונה בארץ עולה ל-427, לעומת אמש בשעה 22:00 בערב אז עמד מניין החולים על 337. על פי הנתונים של משרד הבריאות, חמישה מהחולים במצב קשה, עשרה במצב בינוני, ויתר ה-401 במצב קל. 11 החלימו עד כה מהמחלה.

מדובר צה"ל נמסר הבוקר כי ‏"חולה מספר 335 וחולה מספר 336 הם בני זוג ממרכז הארץ.חולה מספר 335 הוא משרת קבע בצה"ל, בשנות ה-30 לחייו. מצבו של החולה קל והוא החולה השמיני בצה״ל. חולה מספר 336 היא משרתת קבע בצה"ל, בשנות ה-20 לחייה. מצבה של החולה קל והיא החולה התשיעית בצה״ל. מדובר במגע עם חולה מאומת".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הזהיר אתמול מפני שאננות וטען שאם המצב יימשך כמו שהוא אלפים בישראל עלולים למות מקורונה: "אנחנו כנראה בימים הקרובים מאוד נגלה עוד מאות חולים חדשים, ואנחנו יודעים שבימים הקרובים מאות או אלפים יכולים למות בישראל מהמחלה. נדאג לפזר את החולים, לשטח את העקומה כדי שנוכל להגיע לכל אחד מהם. יהיו רבים שימותו".

"אנחנו מרגישים שאין מספיק הפנמה בציבור של הצורך לשמור על ההנחיות האלה. אנחנו רגילים לחשוב שזה לא יקרה לנו. אירוע קטן שיחלוף עם בוא האביב או הקיץ. אך זו לא המציאות שאנחנו נערכים אליה. אנחנו מבינים שהתרחישים באיטליה ובספרד עלולים לקרות גם פה. המניעה תלויה בכם. נראה עלייה במספר החולים וכנראה נראה בימים הקרובים מאד אולי מחר 100 חולים חדשים ליום והמספרים יעלו, נגיע למאות חולים חדשים ביום ובסוף יהיו אנשים שימותו מהמחלה".