השבוע הבא יורשו הרופאים בקופות החולים ליטול בדיקות קורונה גם לאנשים שלא נחשפו לחולה מאומת, הבדיקה תתבצע במרפאות ייחודיות שהוקמו לשם כך - "מרפאות זקיף". במקביל, יישלחו גם דגימות קורונה מעת לעת, לצורך מדגם ארצי ובדיקת "איי התפרצות" במקומות שונים

משרד הבריאות אישר לקופות החולים להתחיל בבדיקות קורונה לאנשים הסובלים מתסמינים העלולים להחשיד למחלת הקורונה על אף שאינם בבידוד ולא ידוע כי שהו בקרבת חולה מאומת, כך מדווחים הבוקר ב'ווינט'. לפי הדיווח הבדיקות תיעשנה במרפאות ייחודיות שהוקמו בשבוע האחרון – "מרפאות זקיף", בהן ייבדקו אלה הסובלים מחום ותסמינים נשימתיים כמו כאבי גרון, קוצר נשימה או שיעול.

המרפאות ממוגנות, ומטרתן שלא לחשוף מטופלים אחרים לנגיף הקורונה. הפנייה למרפאות תיעשה עצמאית בשירותי האונליין או בהפניה של הרופא בקופות. הרופאים יורשו ליטול דגימה לאחר אישור משרד הבריאות. ההערכות הם כי הדגימות יסייעו לאתר עוד חולי קורונה רבי העלולים להדביק את סביבתם וצריכים להיות בבידוד.

במקביל, כחלק מתפקידם של "מרפאות זקיף", יישלחו גם דגימות קורונה מעת לעת, לצורך מדגם ארצי ובדיקת "איי התפרצות" במקומות שונים. זאת בנוסף לטיפול באלה הסובלים מתסמינים נשימתיים, שעד כה היו צריכים להישאר בביתם מבלי להיבדק.

מוקדם יותר פורסם כי המוסד הצליח להביא לישראל במבצע חשאי שהתקיים הלילה (בין רביעי לחמישי) 100 אלף ערכות בדיקה לקורונה מחו"ל. עוד דווח כי בימים הקרובים ינהלו אנשי המוסד וראש המוסד יוסי כהן מבצעים נוספים בהם יגיעו לישראל 4 מיליון ערכות בדיקת קורונה נוספות, לאחר שאותרו בכמה מדינות.

בראיון ל'גלי צה"ל' התייחס מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לפרסום ואמר כי "הן כנראה איתנו אבל צריך לבדוק את התוקף שלהן ושהן מתאימות וזה מה שנעשה בשעות הקרובות. אני חושב שזה באמת יפה לראות איך מדינת ישראל יודעת להשתמש בכל האמצעים שלה ובכל הכוחות שלה, אנחנו משתמשים גם בכל המוחות שיש לנו כדי לשתף פעולה ולהתמודד עם האתגר העצום המונומנטאלי שאנחנו ניצבים בפניו".