צוותי הליכוד וכחול לבן החליטו לסכם את כל הנושאים חוץ מנושא הרוטציה. ההצעות: אשכנזי לביטחון, גנץ שר החוץ ומ"מ רה"מ, מינוי חיצוני למשפטים. ההערכה: יעלון לא יכנס לממשלה תחת נתניהו. לפיד שלח ח"כ לתקוף: "אסור לנהל מו"מ עם הליכוד"

צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן החליטו לסכם את כל הנושאים בין שתי המפלגות, חוץ מנושא הרוטציה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ – כך דווח ב'חדשות 12'. על פי הדיווח של דפנה ליאל, אחת האפשרויות שמדברים בהן היא למנות את ח"כ גבי אשכנזי לתפקיד שר הבטחון וגנץ ישמש כשר החוץ וממלא מקום ראש הממשלה.

ב'כאן חדשות' דווח כי על המחלוקת לגבי תיק המשפטים מסתמנת הצעת פשרה מוסכמת בין המפלגות. לפי ההצעה ימונה שר משפטים בהסכמה כמינוי חיצוני ומוסכם. הכוונה לאדם שאינו פוליטיקאי, מינוי מקצועי שיהיה מקובל גם על הליכוד וגם על כחול לבן. נוסף על כך בכחול לבן הרחיבו את דרישתם לזכויות וטו על חקיקה וכעת דורשים אפשרות לווטו על כל הצעת חוק שתובא לכנסת בכל נושא.

כעת ההערכה היא שיו"ר תל"ם ח"כ משה בוגי יעלון לא יכנס לשום ממשלה תחת נתניהו, ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד עדיין נמצא בסימן שאלה. "נתניהו נלחם בנגיף הקורונה ובבחירה הדמוקרטית של העם, במקביל. נעשה הכל, כדי שמהקורונה ישראל תחלים, מהדיקטטורה יהיה קשה יותר. אנחנו לא נוותר – כי אין לנו ארץ אחרת", כתב הבוקר יעלון.

ח"כ עפר שלח מ'יש עתיד' המקורב ללפיד קרא היום לגנץ להפסיק כל מגע עם הליכוד להרכבת הממשלה, עד שתחודש פעולת הכנסת במלואה: "בחסות משבר לאומי בנימין נתניהו מבקש לבטל את תוצאות הבחירות, לשתק את הכנסת ולהרוס את יסודות המדינה. אסור לכחול לבן לנהל כל מו"מ עם הליכוד עד שעבודת הכנסת תחודש במלואה, על פי הכללים של מוסדות חיוניים כמו צה"ל או המשטרה".

לדברי שלח, "אסור לדון עם ביבי ונציגיו על כלום, עד שישראל תחזור לתפקד כדמוקרטיה מלאה. כל חבר כנסת צריך להיות מסור עכשיו למאבק אחד בלבד: המאבק על יסודות חיינו כמדינה דמוקרטית. כל השאר יחכה". על פי דיווים, ההודעה של שלח יצא בתיאום עם לפיד.

בנוסף, ב'ישראל היום' צוטט מקורב ללפיד שאמר כי "לפיד לא יישב תחת נתניהו אפילו לא ליום אחד". בהתייחסות למצב החדש שנוצר, ולאפשרות של ההקמת ממשלת חירום, אמר: "אני חוזר ואומר, לפיד לא יישב תחת נתניהו אפילו יום אחד, גם במחיר של פירוק כחול לבן". מנגד, ח"כ בני גנץ וגבי אשכנזי פשרניים יותר באשר לממשלה זו, כל עוד נתניהו יכהן לפרק זמן קצר, יעלון וכאמור לפיד מתנגדים.