צילום: דוד כהן / פלאש 90.

בשורה להורים: מעונות היום בפיקוח לא ידרשו תשלום עבור תקופת ההשבתה

לפי הודעת משרד העבודה - לא יידרש מההורים תשלום עבור התקופה שבה לא התקיימה פעילות ולא יהיה בכך כדי לפגוע בזכויותיהם בעת החזרה לשגרה. באשר לגנים הפרטיים, המשרד מסר שהם אינם בסמכותם ועל ההורים לפנות לרשות להגנת הצרכן

משרד העבודה והרווחה הודיע היום (ראשון) כי הורים לילדים במעונות היום ובמשפחתונים שבפיקוח, לא ייאלצו לשלם עבור התקופה שבה היו מושבתים בעקבות משבר הקורונה. לפי הודעת המשרד, לא יידרש מההורים תשלום עבור התקופה שבה לא התקיימה פעילות ולא יהיה בכך כדי לפגוע בזכויותיהם בעת החזרה לשגרה. כמו כן הודיעו כי הזיכוי לא יתבצע על חשבון המשרד – אלא המעונות הם שידרשו להחזיר את הכסף להורים.

בהודעה שהוציאו במשרד העבודה נמסר כי "הארגון המפעיל מחויב להחזיר להורים תשלום יחסי בגין הימים שבהם לא התקיימה פעילות במעונות היום ובמשפחתונים, ועל ההורים לפנות אליהם. צוותי המעונות שיוצאו לחופשה ללא תשלום על ידי מעסיקיהם יוכלו לבדוק את זכאותם לדמי אבטלה, בהתאם להוראות הביטוח הלאומי ושירות התעסוקה. מפעילי המשפחתונים יוכלו לבדוק את זכאותם מהמדינה לחבילת צעדים לשמירה על יציבות המשק, הפחתת עלויות לעסקים וסיוע מיוחד לעצמאיים בהתאם להנחיות משרד האוצר".

לגבי הגנים הפרטיים אומרים במשרד העבודה והרווחה כי הם אינם נמצאים בתחום אחריותם, ולכן על ההורים שילדיהם לומדים בגנים אלו לפנות לרשות להגנת הצרכן כדי לקבל את התגמול על אי-השירות שקיבלו.

באיגוד הגנים הפרטיים זועמים על ההחלטה וטוענים כי אין גוף מפקח שידון עמם על החשש מקריסתם האפשרית, בעקבות מצב שבו ההורים ידרשו את כספם בחזרה.

2 תגובות

חוצפה שלא תתואר אין מי ששילם למפעילות המשפחתונים של התמת השאירו אותם ללא שכר

היכן החכי"ם שלנו?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו