המפגינים התנפלו על רכבו של ח"כ שלמה קרעי מהליכוד שלא הצליח להיכנס לכנסת וקראו ליו"ר הכנסת להתפטר: "גונבים לנו את הדמוקרטיה". במשטרה נערכים לפזר את ההפגנה אם ההתקהלות תהיה גדולה מדי

מאות בני אדם מפגינים מחוץ למשכן הכנסת במחאה נגד "אובדן הדמוקרטיה", לטענתם. המפגינים יצאו לירושלים בשיירה של עשרות כלי רכב עם דגלי ישראל ודגלים שחורים מאזור מחלף באקה בכביש 6, ובמשטרה אומרים שאם המוחים יפרו את צו בריאות העם וההתקהלות תהיה גדולה מדי, הם ייאלצו לפזר את ההפגנה.

למפגינים חולקו שלטים בהם נכתב: "או דמוקרטיה או פאשיזם", "דמוקרטיה עכשיו שלום אחר כך" ו"אדלשטיין תשחרר". המפגינים קראו בין בין היתר: "יולי יולי תתפטר, לא רוצים אותך יותר", "אנחנו הרוב, יצאנו לרחוב" ו"הון שלטון עולם תחתון".

מפגינים רבים התפרעו במקום ורדפו אחרי רכב לאחר שהבחינו כי מדובר בפעיל ליכוד ושעל רכבו יש דגל של הליכוד. המפגינים גם התנפלו על רכבו של ח"כ שלמה קרעי מהליכוד שלא הצליח להיכנס לכנסת. המפגינים צעקו לעברו "בושה" וקרעי נאלץ להסתובב עם רכבו ולשוב על עקבותיו.

קרעי אמר ל'ווינט': "הגעתי לכביש המוביל לכנסת. כנראה בגלל המדבקה של 'הליכוד – נתניהו' שיש לי על הרכב זיהו שאני לא משלהם והתחילו להשתולל". הח"כ הוסיף: "זו פשוט בושה וחרפה. זה המשך ישיר של הזלזול בחיי אדם של לפיד שאמר לציבור שאין לממשלה לגיטימציה לתת הנחיות חירום. הם מסכנים את עצמם ואת שלום הציבור. צריך לתת קנסות למפרי ההנחיות ומסכני שלום הציבור".


צילום: אוליבר פטוסי / פלאש 90.