צילום: גרשון אליסון / פלאש 90.

הנחיות חדשות: עד 5 אנשים במקוואות; עדיפות למניינים בשטח פתוח

הנחיות חדשות מחמירות את השהייה במקוואות ורק 5 איש יורשו להיות במתחם המקווה במרחק לפחות 2 מטר בין אחד לשני. זאת במקום 10 איש שהיה עד עכשיו. לגבי תפילות ניתן להתקהל עד 10 אנשים בלבד כאשר יש מרחק של שני מטר מאדם לאדם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

המשרד לשירותי דת פרסם היום (שני) הנחיות חדשות המחמירות את השהייה במקוואות. לפי ההנחיות החדשות, טבילה במקוואות תתאפשר רק בשהיית 5 איש במתחם המקווה, במרחק לפחות 2 מטר בין אחד לשני. זאת במקום 10 איש שהיה עד עכשיו. יתר ההנחיות – רק אדם יחיד בבור הטבילה באותו זמן, וכמות כלור במים לפי תקן משרד הבריאות, נשארו גם מהיום.

במכתב ששלחו במשרד לשירותי דת לראשי רשויות וראשי המועצות הדתיות נכתב כי על פי ההנחיה שיצאה לפני שבוע ממשרד הבריאות, ניתן לפתוח את מקוואות בכפוף
למילוי 3 תנאים: התנאי הראשון כולל את ההנחיות של עד חמישה טובלים במקווה ובסביבתו, שיש ביניהם שמירת מרחק של שני מטר לפחות. התנאי השני – אדם אחד בבור הטבילה והתנאי האחרון הוא שהמים במקווה ובסביבת המקווה מטופלים ברמה גבוהה, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כדי למנוע הדבקה.

כמו כן, המשרד לשירותי דת עדכן את ההנחיות לשרותי הדת הנוספים. בעניין תפילות / בתי כנסת אומרים במשרד כי ניתן להתקהל עד 10 אנשים בלבד כאשר יש מרחק של שני מטר מאדם לאדם לצורך קיום תפילות במניין. אולם, יש לתת עדיפות לקיום המניינים בשטח פתוח.

בנושא הקבורה הודיע המשרד כי פעילות הקבורה ממשיכה לפעול מבלי לבצע הפחתה בפעילות העובדים. זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות, השתתפות בהלוויה של עד 20 אנשים כאשר יש לשמור על מרחק של שני מטר בין אדם לאדם. במשרד מציינים כי באחריות המשפחה לוודא שכמות האנשים בהלוויה אינה חורגת מההנחיות. כמו כן, אין לאפשר לאנשים הנדרשים לשהות בבידוד או אנשים שהובחנו כחולים להשתתף בהלוויה.

לגבי רישום נישואין נכתב כי שירותי רישום הנישואין ימשיכו לפעול מתוך כוח האדם שהוגדר לכך בהחרגה של מצבת ה-30 אחוז. במשרד מציינים כי אין לקבל זוגות לרישום נישואין כאשר אחד מבני הזוג אובחן כחולה או נדרש לשהות בבידוד ביתי.

בעניין עריכת החופות אומרים במשרד לשירותי דת כי סך כל המשתתפים בחופה, כולל הרב, העדים ובני הזוג לא יעלה על 20 אנשים כאשר יש להקפיד על שמירת מרחק של שני מטר מאדם לאדם. בנוסף אין לקיים חופה כאשר ישנה נוכחות של אדם הנדרש לשהות בבידוד / אדם שאובחן כחולה. במשרד מציינים כי ההנחיות נוגעות לקיום החופה בלבד, ההנחיות אינן מתייחסות לשמחה שלאחר החופה וכי השמחה שלאחר החופה תהיה בהתאם להנחיות שמפרסם משרד הבריאות.

לגבי תחום הכשרות נכתב כי "רבים מעסקי המזון סגורים בהתאם להנחיות שהעביר משרד הבריאות, יחד עם זאת, ישנם עסקי מזון שהוגדרו ע"י משרד הכלכלה כחיוניים. עסקי מזון אלו, נדרשים להמשיך לפעול גם בשעת חירום". המשרד קורא לאחראים לוודאות שמתבצעת רציפות תפקודית של משגיחי הכשרות בעסקי המזון הללו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell