ראש הממשלה בפנייה פומבית ליו"ר כחול לבן: "זו שעת מבחן למנהיגות ואחריות לאומית. אזרחי ישראל זקוקים לממשלת אחדות שתפעל להצלת חייהם ופרנסתם. זה לא הזמן לבחירות רביעיות. שנינו יודעים שניתן להתגבר עליהם ולהקים ממשלה. אני מחכה לך"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה בציוץ בטוויטר ליו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ וכתב: "בני גנץ, זו שעת מבחן למנהיגות ואחריות לאומית. אזרחי ישראל זקוקים לממשלת אחדות שתפעל להצלת חייהם ופרנסתם. זה לא הזמן לבחירות רביעיות. שנינו יודעים שהפערים בינינו קטנים ושניתן להתגבר עליהם ולהקים ממשלה. בוא ניפגש עכשיו ונקים ממשלה עוד היום. אני מחכה לך".

גנץ מצדו יצא מביתו לדבר עם פעילי כחול לבן שהגיעו לראש העין ובסרטון שפורסם בכאן 11 אמר: "כרגע המנדט ברשותי, יש לי ציפיה ודרישה שתהיה אחדות תחתיי, כמי שיש לו 62 מנדטים. יש איזו ציפיה שהיא בהסתה פוליטית לבוא תחת נתניהו, כאילו זו אלטרנטיבה יחידה. אני ניהלתי מלחמות, אנחנו יודעים לנהל משברים לאומיים לא פחות טוב".

אתמול הבהירו בליכוד כי אם אדלשטיין יודח מתפקיד יו"ר הכנסת, המגעים ייפסקו. "הדחת יושב ראש הכנסת תחסל את ממשלת האחדות ותביא בהכרח לבחירות רביעיות", נמסר. "זה יהיה צעד של חוסר אחריות מזעזע בזמן מגיפת הקורונה העולמית, שלא הייתה כמותה במאה השנים האחרונות". עוד טענו במפלגתו של נתניהו: "כחול לבן יהיו אחראים לתוצאות".

בתוך כך, יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין הציב על סדר יומה של מליאת הכנסת שתתקיים היום אחר הצהריים את הקמת הוועדות המיוחדות – ועדת הקורונה, הוועדה בענייני עבודה ורווחה, הוועדה לפיקוח על נושאי חינוך והוועדה למיגור האלימות בחברה הערבית. זאת לאחר שבכחול לבן חששו שלא יעשה זאת אף שהעבירו לו דרישה בשם חברי הכנסת. גוש הימין מתכוון להחרים את המליאה.